Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
monko напиша:
haha da ti kazam deka ce odam da sadam drva posto sum makedonec a ti numu da si otisol toa e za selanite samo.hahahahha tuku pazi da ne vi go zemat Albancite uste toj mal del so vi ostana od smrdenoto albansko skopje
ne od sto odis poradi drvata be selance,odis od pregolema ljubov kon kopacot,agrarec glup
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
О Атанасе, мој ливадски човеку, зашто не си толку културен како што се претставуваш и не му одговориш на единственото девојче тука на прашањето што ти го постави? Сите сме во исчекување да дознаеме на колку гостувања бевте лани и преклани.

Ливадски мој човеку, Свето и неговите пари се трошат во Скопје, значи може немам јас директно, ама бензин тура во Скопје, купува леб од Скопје значи неговите пари рпават обрт во Скопје а не во Кавадарци, тој само купува грозје за кое вие секое лето штрајкувате зашто го плаќал како да купува песок од Арабија, го купува багатела, секое лето вие се заканувате дека ќе го фрлите во река или што ти ја знам каде, за на крај, наместо понудените 15 денари, да го продадете за 10 и да го молите да ви го купи за да не ви пропадне.

Епа чим толку ви е убаво во вашето ви Кавадарци (и на сите останати локал-патриоти) ќе ви посакам нешто убаво, нешто прекрасно, нешто што ќе ве направи најсреќни...ЦЕЛИОТ ЖИВОТ ДА ГО ПОМИНЕТЕ ВО ТИЕ ГРАДОВИ И ДА НЕ НИ ГО ЗАГАДУВАТЕ НАШИОТ. Мислам дека сега сме сите среќни и заволни, не?
ok.ako ne sakate povece od albancite taman e.a i nemate izbor morate da mu se klanjate...a za lozjeto jas ne se razbiram nogu ali sigurno cim lozarite uste go rabotat sigurno ima nekakov kar.voa bese poslednata digresija odmene...odsega ke lafam samo za temata
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ok.ako ne sakate povece od albancite taman e.a i nemate izbor morate da mu se klanjate...a za lozjeto jas ne se razbiram nogu ali sigurno cim lozarite uste go rabotat sigurno ima nekakov kar.voa bese poslednata digresija odmene...odsega ke lafam samo za temata
a zasto celo vreme mi go izbegnuvas prasanjeto ???? ako ne go procita ke ti go postavam pak

NA KOLKU GOSTOVANJA BEVTE LANI I PEKLANI?????
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
vazno li toa?
vi pa oti odete so napravi mzt?
kup:nenene:, LIGATA:nenene:.
a de te prasam jas tebe nes sea:koa godina posleden pat zemate titula?
Vaka prvo mora da se iznasmeam na toa livadski coveku:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:Radical nemoj vaka posabajle ke me umres od smeenje:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:A dosta so taa titula be konji edni!!!DOSTA
glej te go ova i ve molam prasaj te gi momcive od barleta kolku tituli zele vo 5ta divizija italija!!!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
pa i sami rekoa kavadarcani deka nema da idat na utakmici ako klubot ne im pobeduva i ne im nosi trofei.
tuka zavrsuva prikaznata za vistinskite navivaci "kozari"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Е тоа ти се вика самоубиство од заседа...Тоа и беше и поентата на Аеродромка..да ве потсети дека тие навиваат во континуитет..незнам ни јас колку години наназад..а вие сте уште на бејби-папа во кошарката..Затоа треба да се има респект према некои работи...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
hahah

vazno li toa?
vi pa oti odete so napravi mzt?
kup:nenene:, LIGATA:nenene:.
a de te prasam jas tebe nes sea:koa godina posleden pat zemate titula?
nivniot klub postoe od formiranjeto na prvata mak liga ama oni imat 0 tituli a ni so feni sme 2ra godina vo ligata i plus orka 2 znaci i tikves 1 znaci 5 a ce imame 2 tituli hhhahaha
a vie samo ce sonuvate titula sea kako so gleam mozno e i da ispadnite i vo vtora liga nekoja od narednive godini posto site ekipa imaat se podobar sponzor. a via samo ce si ostanite vo toa SELODROM i ce si ziveete vo stanovi od 45 kvadraqti so v-ce zaednicko so komsiiite:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Е тоа ти се вика самоубиство од заседа...Тоа и беше и поентата на Аеродромка..да ве потсети дека тие навиваат во континуитет..незнам ни јас колку години наназад..а вие сте уште на бејби-папа во кошарката..Затоа треба да се има респект према некои работи...
Не значи дека ако лани не навивале Лозари за Фени и дека воопшто не постоеле.. Не знам точно но постоат уште пред играењето на Фк Тиквеш во 2 лига во Југославија, но за разлика од денеска тогаш биле во огромен број.. Лозари навиваа за ФК Тиквеш, КК Орка, КК Тиквеш, РК. вв Тиквеш и имавме 1-2 години пауза за да се склучи договор, и повторно да се почне да се навива за КК Фени... Сепак имам репект кон ФА не реков нешто што не треба за нив.. Барем според мене..
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Не значи дека ако лани не навивале Лозари за Фени и дека воопшто не постоеле.. Не знам точно но постоат уште пред играењето на Фк Тиквеш во 2 лига во Југославија, но за разлика од денеска тогаш биле во огромен број.. Лозари навиваа за ФК Тиквеш, КК Орка, КК Тиквеш, РК. вв Тиквеш и имавме 1-2 години пауза за да се склучи договор, и повторно да се почне да се навива за КК Фени... Сепак имам репект кон ФА не реков нешто што не треба за нив.. Барем според мене..
Не реков јас дека не сте постоеле реков дека сте на бебешка храна затоа што зависите од клубот..Ф.А. за разлика од вас не зависи од клубот..туку од сопствената организација..тоа е разликата меѓу навивачка група и ...Самиот факт што сте склучувале договор кажува колку е часот..без навреди..ама некои работи треба да се гледааат објективно...
ce imame 2 tituli hhhahaha
Монко ..во македонската граматика тоа е ..идно време..сваќаш..?!?!
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Не значи дека ако лани не навивале Лозари за Фени и дека воопшто не постоеле.. Не знам точно но постоат уште пред играењето на Фк Тиквеш во 2 лига во Југославија, но за разлика од денеска тогаш биле во огромен број.. Лозари навиваа за ФК Тиквеш, КК Орка, КК Тиквеш, РК. вв Тиквеш и имавме 1-2 години пауза за да се склучи договор, и повторно да се почне да се навива за КК Фени... Сепак имам репект кон ФА не реков нешто што не треба за нив.. Барем според мене..
so tebe ne sakam da se karam, samo da te pocetam deka bea poveke od 1-2 godini , i se gleda deka sako koga klubot ima prai navivat!!!! nemozes da me ubedis ti i site ostanati deka go sakate klubot, toa ne ljubov!!!!!


nivniot klub postoe od formiranjeto na prvata mak liga ama oni imat 0 tituli a ni so feni sme 2ra godina vo ligata i plus orka 2 znaci i tikves 1 znaci 5 a ce imame 2 tituli hhhahaha
a vie samo ce sonuvate titula sea kako so gleam mozno e i da ispadnite i vo vtora liga nekoja od narednive godini posto site ekipa imaat se podobar sponzor. a via samo ce si ostanite vo toa SELODROM i ce si ziveete vo stanovi od 45 kvadraqti so v-ce zaednicko so komsi


ako kupovite gi racunas za tituli ondak nie imame 4 :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:

za vtora liga MZT NIKOGAS NEMA DA ISPADNE VO VTORA LIGA, a dur sme kaj vtora liga muabetot posto vie znaete kako e da se igra u vtora liga mozes ti da ni kazes najubavo ili cekaj be VIE TOGAS NE SLEDEVTE KOSARKA!!!!! i jas ne razmisliv NEMA PARI - NEMA KOSARKA


a de te prasam jas tebe nes sea:koa godina posleden pat zemate titula?
A VIE??????????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom