Фан клуб: МЗТ Скопје

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Што кој к#р сте се фатиле за некој кој кажал дека сме се докажале пред вас.На форумов има и луѓе кој не дошле на МЗТ а зборат ко да се на секоја утакмица у сала.На крај краева и така е.Сме се докажале.Ама ви кажавме дека не доѓаме поради други само на нас јасни причини а не заради тоа што сме се докажале пред обична публика а не навивачи.
Има големо интересирање за гостувањево ама нема да се иде најверојатно.Глејте си за вас да се соберете и да не се обрукате.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ова можеби не е зан на оваа тема но сепак ќе го постирам односно да го докажеме нашиот патриотизам.

http://www.petitiononline.com/umd/petition.html
POTPISETE SE ZA PETICIJATA ZA ZACUVUVANJE NA IMETO NA REPUBLIKA MAKEDONIJA.POTREBNI SE 200.000 POTPISI.MOZEMEEEEEEE.............
PRATI NA SITE KONTAKTI !!!!!!!!!!!!!!!!!

SKORO SE 32OO1 MALKU E AJDE POTPISUVAJTE.

PRATI NA SITE !!!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Да, не е за темава, и смири се, зошто ќе морам да превземам мерки.
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
Што кој к#р сте се фатиле за некој кој кажал дека сме се докажале пред вас.На форумов има и луѓе кој не дошле на МЗТ а зборат ко да се на секоја утакмица у сала.На крај краева и така е.Сме се докажале.Ама ви кажавме дека не доѓаме поради други само на нас јасни причини а не заради тоа што сме се докажале пред обична публика а не навивачи.
Има големо интересирање за гостувањево ама нема да се иде најверојатно.Глејте си за вас да се соберете и да не се обрукате.
nikoj ne vi osporuva deka ste organizirana navivacka grupa kakva sto sekoj klub saka da ima.vo nasava drzava ste po mene najdobri i vi simnuvam kapa za atmosverata sto ja napravivte u kavadarci
pozz
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
bidi lubezen i odgovorimi na edno prasanje, NA KOLKU GOSUVANJA BEVTE LANI, I PREKLANI???????
eeee eve ja bee....ja mislev ti se slucilo nesto....ne go smetaj ova za provokacija ama odkako izgubi mzt od nas 50 kosa te snema od forum...hhh mislev deka bar malko si postena da ni cestitase pobeda kako nie prviot pat koga ne pobedivte doma...ama nemas obraz...koga ne pobedivte vie nemozese da se smiras postojano pisuvase,a sega ni traga ni glas...i sega najde da mi zboris za gostuvanja....KAZETE MI VIE NA KOLKU GOSTUVANJA BEVTE LANI OSVEN VO PARK SO RABOTNICKI??
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
eeee eve ja bee....ja mislev ti se slucilo nesto....ne go smetaj ova za provokacija ama odkako izgubi mzt od nas 50 kosa te snema od forum...hhh mislev deka bar malko si postena da ni cestitase pobeda kako nie prviot pat koga ne pobedivte doma...ama nemas obraz...koga ne pobedivte vie nemozese da se smiras postojano pisuvase,a sega ni traga ni glas...i sega najde da mi zboris za gostuvanja....KAZETE MI VIE NA KOLKU GOSTUVANJA BEVTE LANI OSVEN VO PARK SO RABOTNICKI??


opaaaaa,opasna metoda imas druze.
na prasanje so prasanje odgovaras........
bravo ,nema sto,treba i ja malce pojse da ja upotrebuvam.......
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Vaka,znam deka aerodromka moze da si se brani sama,ama jas ke obidam da odgovoram ne ova prasanje i na nekoi dilemi sto bile postavuvani porano,za toa kako go pusime 5to mesto sme bile itn.itn.!!!
1.Znaci lani sto ne sme bile na niedno gostovanje,toa e poradi toa sto sme nemale finansii,znaci MZT e prosecen klub koj ne e grcki,i nema tolku pari.Ne znam kolku se sekavaat kavadarcani ama lani samoinicijativno dojdovme edna grupa od 30 luge u kavadarci!!!
2.Sme izgubile 50 razlika,da me boli,ama koa ke razmilam preku kurov,pisi mi na pp,ke ti pratam linkovi od decko 5ta divizija italija da vidis so praat,znaci ne 2ra ne 3ta 5ta se!!!Kazav i u eden prethoden post komotno pisete ke ve obrazuvame za tifo scenata,kako i kaj nas taka i nadvor od Makedonija:)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
eeee eve ja bee....ja mislev ti se slucilo nesto....ne go smetaj ova za provokacija ama odkako izgubi mzt od nas 50 kosa te snema od forum...hhh mislev deka bar malko si postena da ni cestitase pobeda kako nie prviot pat koga ne pobedivte doma...ama nemas obraz...koga ne pobedivte vie nemozese da se smiras postojano pisuvase,a sega ni traga ni glas...i sega najde da mi zboris za gostuvanja....KAZETE MI VIE NA KOLKU GOSTUVANJA BEVTE LANI OSVEN VO PARK SO RABOTNICKI??
e vaka sega da ti kazam prvo ne te prasav tebe i ne mi se mesaj u stipki!!!!

vtoro vratise ponazat nekolku strani i vidi dali posle porazot pisav nesto ili ne , ako ne si videl ne trambuli mnogu mnogu

treto posto si strumicanec kazi vie godinava na kolku gostovanja otidovte ?????

i CETVRTO I NAJVAZNO ako ne si primetil do sega mozes da se vratis nanazad i da vidis deka na nikoj do sega mu NEMAM CESTITANO POBEDA , A NEMA TOA DA GO NAPRAVAM NI SEGA

Site ve sakam :vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
ne idat posto nemaat pari a nas ni vikaa vo kavadarci so vasi pari skopje se gradi.. hahaha eve vece se pocna naopaku da ode parite se preselija vo kavadarci vo str bitola ohrid . a so vikaa tso toa so vasi pari... oni mislat deka od studentite zemaat mn pari. ami i toa ce zavrse aza 10 -15 god eve se otvaraat fakulteti nasekade . dr kaj nas iam tikves feni dajmon igm i mn dr..... i tie idat sea da pazaruvaat kaj nas i ni ostavaat pari zatoa posle nekoe vreme ce peeme obratno so vasi pari kavadarcise gradi haahah dr isto vikaa vo sk na soping. ama eve pocnaa da se gradat vo str vo bitola tetovo taka da gabe se pravat mn jaki gragani... ce si ostanete vo vaseto smrdeno so Albanci skopje i vo vaseto SELODROM i ce si navivate tamu so rabotnicki (vaseto derbi so posledno i predposledno plasiraniot tim) posto do tamu ne vi treba prevoz se ode peski :))))))))
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
e vaka sega da ti kazam prvo ne te prasav tebe i ne mi se mesaj u stipki!!!!

vtoro vratise ponazat nekolku strani i vidi dali posle porazot pisav nesto ili ne , ako ne si videl ne trambuli mnogu mnogu

treto posto si strumicanec kazi vie godinava na kolku gostovanja otidovte ?????

i CETVRTO I NAJVAZNO ako ne si primetil do sega mozes da se vratis nanazad i da vidis deka na nikoj do sega mu NEMAM CESTITANO POBEDA , A NEMA TOA DA GO NAPRAVAM NI SEGA

Site ve sakam :vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
kuti ma!epa za toa ti kazuvam...nemas obraz da priznaes poraz....za toa ve mrazi cela mak..me prasa kolku gostuvanja sme imale ovaa godina...pa edno vo kavadarci...malku,ama i vie nisto poveke dve ovaa godina kaj nas,i vo kavadarci....znaci za dve godini imate dve gostuvanja .BRAVOO...se pravite najgolema navivacka grupa vo makedonija,a imate samo dve gostuvanja...cccc...sega nie ke odime vo kavadarci za kupot...da vidime dali ke dojdete i vie....

epa ti ako gi sakas...JA SITE GI MRAZAM:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ne idat posto nemaat pari a nas ni vikaa vo kavadarci so vasi pari skopje se gradi.. hahaha eve vece se pocna naopaku da ode parite se preselija vo kavadarci vo str bitola ohrid . a so vikaa tso toa so vasi pari... oni mislat deka od studentite zemaat mn pari. ami i toa ce zavrse aza 10 -15 god eve se otvaraat fakulteti nasekade . dr kaj nas iam tikves feni dajmon igm i mn dr..... i tie idat sea da pazaruvaat kaj nas i ni ostavaat pari zatoa posle nekoe vreme ce peeme obratno so vasi pari kavadarcise gradi haahah dr isto vikaa vo sk na soping. ama eve pocnaa da se gradat vo str vo bitola tetovo taka da gabe se pravat mn jaki gragani... ce si ostanete vo vaseto smrdeno so Albanci skopje i vo vaseto SELODROM i ce si navivate tamu so rabotnicki (vaseto derbi so posledno i predposledno plasiraniot tim) posto do tamu ne vi treba prevoz se ode peski :))))))))
ГО имате Тиквеш, го имате Фени...а вашите родители работат за 5000 месечно, Еврејот е ќар он си ги носи парите, Свето е газда на Тиквеш, ви го купува грозјето за 15 денари/тон и прави вино и го продава и целиот ќар, погоди каде си го носи? А не не не, никако не го носи дома во Скопје, не вози син му кола од 250000 евра, не купува во Скопје, во кавадарци му седи ферарито, го вози на широките ваши булевари, а вие...вие молите за 5000 денари месечно да работите, немате парно, немате струја кога Фени работи во 3 смени...ве боли таквото вие, некој прави милиони на вас, а вие со 5000 задоволни сте, бар немате семафори....и чистиот воздух е тука, пошто Фени користи 5000000 различни филтри за печките хехехеххехехехе
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
JA SITE GI MRAZAM:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Те сфаќам, пријателе. И јас да бев селанче од Струмичката околија кое подалеку од своето магаре не било, и мене ќе ми беше крив светот и јас ќе ги мразев сите
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Те сфаќам, пријателе. И јас да бев селанче од Струмичката околија кое подалеку од своето магаре не било, и мене ќе ми беше крив светот и јас ќе ги мразев сите


more de prekinite...neli vie stram...kavadarcani i strumicani mozat lekcii da vi drzat za kultura.kaj nas barem 5 iljadarki davat.so tebe sveto dane ti kupi kola ili imas ti i nekoj drug skopjanec oseteno nes od negoviot kapital.i namesto da gi vregas niv so se cisto makedonci glej si gi tia vasite siptarcinja kako se nagolemuat sekoa den.ne e mesto za tuka ali vece kaa spomnate.2001 site dotrcate tuka se kriete...selodromci...oni sami se vregat sakat ni da ne gi vregame.kako a peete naa OD GORCE PETROV DO ZELEZNICKA CUDNA............ja kolku so znam toa e del od skopje...ali toa se del od vasite ispadi
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
О Атанасе, мој ливадски човеку, зашто не си толку културен како што се претставуваш и не му одговориш на единственото девојче тука на прашањето што ти го постави? Сите сме во исчекување да дознаеме на колку гостувања бевте лани и преклани.

Ливадски мој човеку, Свето и неговите пари се трошат во Скопје, значи може немам јас директно, ама бензин тура во Скопје, купува леб од Скопје значи неговите пари рпават обрт во Скопје а не во Кавадарци, тој само купува грозје за кое вие секое лето штрајкувате зашто го плаќал како да купува песок од Арабија, го купува багатела, секое лето вие се заканувате дека ќе го фрлите во река или што ти ја знам каде, за на крај, наместо понудените 15 денари, да го продадете за 10 и да го молите да ви го купи за да не ви пропадне.

Епа чим толку ви е убаво во вашето ви Кавадарци (и на сите останати локал-патриоти) ќе ви посакам нешто убаво, нешто прекрасно, нешто што ќе ве направи најсреќни...ЦЕЛИОТ ЖИВОТ ДА ГО ПОМИНЕТЕ ВО ТИЕ ГРАДОВИ И ДА НЕ НИ ГО ЗАГАДУВАТЕ НАШИОТ. Мислам дека сега сме сите среќни и заволни, не?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Зошто дискутирате за градови и економии, а не за она за што е наменета темава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom