Каде може да најдам - Здравје edition

Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ако може некој совети за витамини/апчиња напитоци за сила/енергија за повеќечасовна работа ...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.346
Поени од реакции
29.813
Пробиотици.Користи ли некој,и кои???
http://forum.kajgana.com/threads/Кефир.66444/


Каде можам да си набавам боца кислород?
Знам дека е старо прашањево, ама прашај си во складовите на Технички Гасови. Ги има во повеќе градови низ државата.
Болниците, државни и приватни, сите работат со нив. Работат и со приватни лица, а сите други што продаваат вакви работи се препродавачи на нивните продукти (освен ако не се сменило нешто во скоро време) .

Кој му треба вакво нешто од охридскиот регион, можам да му дадам и директен контакт (од човекот што го држи тамошниот магацин на Технички Гасови).
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
36
Поени од реакции
12


Дали знае некој дали може да се најдат некаде во мк празни капсули?

И уште едно прашање, доколку се порачаат од нет природни суплементи за исхрана како на пр. витамини, екстракти од плодови, тревки и сл. или пак гореспоменатите празни капсули, дали тоа е дозволено за увоз т.е. дали би поминало на царина, пошта?
 
Член од
22 декември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој може да ми предложи некои легитимни онлајн аптеки каде што можам да порачам Propecia и дали има друг начин да стигнам до лекот во Македонија пошто како што слушнав го нема во нашите аптеки?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Дали некој може да ми предложи некои легитимни онлајн аптеки каде што можам да порачам Propecia и дали има друг начин да стигнам до лекот во Македонија пошто како што слушнав го нема во нашите аптеки?
Propecia од 2013 е избришан од централниот регистер на лекови и е забранет поради низа на нус појави. Главен застапник за МКД до 2011 беше Еурофарм а кога он го раскина договорот од 2012 продолжи 101HairClinic. Можеш да прашаш во HairClinic они најдобро ќе ти објаснат. Во Белград до скоро можеше да се најде во поснабдените аптеки но и од таму полека го снемува затоа што таму се разви приказна дека е лек кои го намалува истенчувањето на влакното предизвикано од андрогенетска алопеција условена од генетски или хормонски фактори а не како што се мислеше дека помага за растот и згуснување на косата кај мажите. Потоа се ,,јавиле,, некој особи кадешто по употребата на лекот либидото им паднало на нула итн итн. За разлика од тука и од Белград во Загреб се продава нормално.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Kade moze da se najde tableti Miorel vo mk. Po zegin i eurofarm gi nema.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.235
Каде може да најдам стегачи за скочен зглоб, како што се на сликиве?





Занемарете ги круговите и стрелките, ми требаат стегачите за скочен зглоб. Фала
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Каде може да најдам стегачи за скочен зглоб, како што се на сликиве?

Занемарете ги круговите и стрелките, ми требаат стегачите за скочен зглоб. Фала
Провери во Medicus Help, разгледај на сајтот или оди до таму, можеби ќе се најде нешто слично.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Кaј мoжaм дa испитaм тестoстерoн и др хoрмoни пo рaзумнa ценa?
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Има ли нешто за стабилизирање на хормоните најискрено прашувам :D, ке полнам наредниот месец 26 полудувам цело време мислам на :sekcza:, а немам каде да ја потрошам целата таа енергија, и да имам ке ме пријави во полиција за мањак 100%
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Има ли нешто за стабилизирање на хормоните најискрено прашувам :D, ке полнам наредниот месец 26 полудувам цело време мислам на :sekcza:, а немам каде да ја потрошам целата таа енергија, и да имам ке ме пријави во полиција за мањак 100%

бром, го употребуваа на времето во касарни и интернати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom