Најекономично греење и ладење

Член од
23 јануари 2015
Мислења
83
Поени од реакции
27
Никаде, на жалост. Се утепав од барање. Само во Енергија има нешто, ама тие биле за големи топлински пумпи и неупотребливи за класичните клими. Не ги видов лично, па ако поминуваш до Шити Мол, Енергија ти се блиску, отспротива Партизанска, накај топланата/студентскиот.
Fala iskreno pred nekoj 5 6 dena vidov na edno fonko taze namesteni u avtokomanda bas ke go prasam coekov koj mu gi mestel koja firma
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
197
Никаде, на жалост. Се утепав од барање. Само во Енергија има нешто, ама тие биле за големи топлински пумпи и неупотребливи за класичните клими. Не ги видов лично, па ако поминуваш до Шити Мол, Енергија ти се блиску, отспротива Партизанска, накај топланата/студентскиот.
Odi vo prodavnica za avtodelovi. Bufer guma za auspuh baraj i ete ti toa sto go baras.. 130-40 den bese parce
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Eve ja mojata masina,energerska D klasa :)
Difrostot trae tocno 10 min.

uploadfromtaptalk1448307024962.jpg
uploadfromtaptalk1448307080050.jpg


2,5kw

3,5kw
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.744
Поени од реакции
31.691
Odi vo prodavnica za avtodelovi. Bufer guma za auspuh baraj i ete ti toa sto go baras.. 130-40 den bese parce
Знам за ова, Реноа обично имаат такви ауспуси. Но, мене ме интересира индустриска класа на сајлент блок гуми. Некако не ми иде да поставам скапа клима што тежи 30 накај 40 кила, на нешто што е дизајнирано да држи ауспух. Башка сега веќе ги намонтирав климите, не би р’чкал освен ако (скраја да е) не се појават некои големи вибрации.
 
Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
Значи тој толку фалениот GREE што за него се испишаа 50 страни наеднаш за неполн месец користење почна да покажува симптоми на неквалитетност. Инвертер клима која работи од 60Hz па на горе да ја тресе надворешната за мене е несфатливо, тоа кај мене го нема на две најпрости сплит клими што не вредат ни двете за една од овие модерните што GREE-ат. Не велам дека се бесшумни, бучат ама едната е поставена на најобичен 25цм. зид од празна цигла и нема никакви вибрации внатре нити пак се осеќа дека работи нешто надвор.Кој не верува во секое време сум спремен да снимам видео клип да чуете колку се бучни па после коментирајте
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Снимка или не се случило ^^

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
197
Знам за ова, Реноа обично имаат такви ауспуси. Но, мене ме интересира индустриска класа на сајлент блок гуми. Некако не ми иде да поставам скапа клима што тежи 30 накај 40 кила, на нешто што е дизајнирано да држи ауспух. Башка сега веќе ги намонтирав климите, не би р’чкал освен ако (скраја да е) не се појават некои големи вибрации.
ke ti gi slikam moite gumici i ke ja prikacam slikata da vidis kakvi imam .mislam deka imam uste desetina kom.[DOUBLEPOST=1448351291][/DOUBLEPOST] image.jpeg image.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2013
Мислења
65
Поени од реакции
50
Takvi gumici postavija kaj mene monterite vo Kumanovo na moe baranje.
Gree Lomo nadvoreshna ne se ni slusha koga raboti.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.744
Поени од реакции
31.691
Мене ми беше страв со автомобилски гумици, тоа само како крајна варијанта ако сум притеснет до ѕид и после истекување на гаранцијата на уредот. И секако накнадно би требало да се обезбеди надворешната единца.
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
197
Мене ми беше страв со автомобилски гумици, тоа само како крајна варијанта ако сум притеснет до ѕид и после истекување на гаранцијата на уредот. И секако накнадно би требало да се обезбеди надворешната единца.
ovie ne se avtomobilski..nego se bas za klima
 
Член од
20 август 2015
Мислења
26
Поени од реакции
26
За џабе губите време на гуми истите не вршат никаква улога со тек на време се амортизираат и тогаш ке имате проблеми со вибрации
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.744
Поени од реакции
31.691
Ако тоа време е барем 4-5 години, тогаш не гледам (голем) проблем.
Само како што реков, да се обезбеди некако надворешната единица да не падне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom