Кладилница (Генерална дискусија)

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.294
Поени од реакции
235
Кладилниците ретко грешат, но сепак грешат. Овие 1.15 на Ѓоковиќ се поради повеќе причини:
1. Доминацијата на Новак сезонава
2. Меѓусебните дуели на Ноле и Рафа од ланскиот Ролан Гарос па навака
3. Очајната 2015 на Надал

Но, и покрај сите овие работи, не може да се занемари дека Ноле е во благ пад на турниров, а Надал и те како игра добро, според мене најдобро во сала во својата кариера, али добро, тоа е лично мислење. Е сега, сите знаеме Надал каков тенисер е, каков калибар е, така да ако он е во добра форма мислам дека 1.15 на Ноле се тотално безвредни, а 5.50 на Надал и те како вредни. Можеби ќе победи лесно Ноле, но јас мислам дека вреди да се одигра на Надал овде.
Togas hendikep gemovi (-4.5) na Nadal bi trebalo da bide dobiten bet
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Како не игра 6-4 6-4 го фаќаш хендикеп 2 ..
Ne mi se veruva, Ako vleze vo melnicata na djokovic tesko deka ke dojde do 8 seta da zeme. Ama sepak nadal si e nadal i mn e podcenet . Bolje 1 na 4.50 koff na pomal vlog singlce, nego li na hendikep, Moe mislejne e deka ako ja igraate na -h1(na nadal) poubo e da se izigra cista,zosto Nadal ako dojde do tie 4,5 seta i ke pobedi.
Rizik stvara kapital :D
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Има право @Mafo1 , на овој меч се оди на џек пот. На Betfair коефициентот моментално е 5.3 што е надвор од умот. Кога играа финале во Пекинг пред месец дена, Џокович беше во многу подобра фоема од сега, а Надал во полоша, а коефициентите се дадени горе долу слични. Не се пропушта овај бет, па нека биде и недобитен. Ќе јаде 200 евра денес сигурно.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Има право @Mafo1 , на овој меч се оди на џек пот. На Betfair коефициентот моментално е 5.3 што е надвор од умот. Кога играа финале во Пекинг пред месец дена, Џокович беше во многу подобра фоема од сега, а Надал во полоша, а коефициентите се дадени горе долу слични. Не се пропушта овај бет, па нека биде и недобитен. Ќе јаде 200 евра денес сигурно.
200 евра??? Не се заебавај, не знам што сте запнале баш за оваа утакмица како единствена да е денес.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Реал-Барса X-X @6.50 на 10евриќи...
Ноле-Рафа овер2.5 сета @3 на10евриќи
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
200 евра??? Не се заебавај, не знам што сте запнале баш за оваа утакмица како единствена да е денес.
Секој со својот буџет пријателе. Јас тврдам за Ставро дека има голем буџет така да овој бет е мачкина кашлица.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Cska M 1
Zenit 1
Chelsea 1
Crusaders 3+
Uplata 1000den koef 5+

Airbus 3+
K.Briz 3+
Ebsflet 3+
Ajax 3+
Valencia 1
Grashopers 1
Brechin 3+
Peterhed 3+
Uplata 180den
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Еве од мене некои типови, немам време подетално да ги образложам:

Ватфорд 1Х
Њукасл 1Хи2+
Реал Х2и2+
Франкфурт 1Хи2+
Штутгарт Т1 2-4
Кајзери ГГ
М. Сити ГГ

а кој брка поголеми квоти би ги предложил Челзи 1-1и4+ и Рома Хи0-2 и двете најголеми квоти имаат у копачка, 5,19 за Челзи и 5,33 за Рома.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Slovenia Prva Liga

Situacija u oba kluba nije bas sjajna ali je u Kopru,blago receno katastrofalna.

Koper su napustili sledeci igraci u poslednjih mesec dana-Lotric,Palcic,Tomic,Rahmanovic,Halilovic,Guberac,Galesic i mozda sam nekog i izostavio,uglavnom kostur tima vise ne postoji.

Oba tima vode gradonacelnici,tacnije vedre i oblace,najavljuje se da mnogi igraci Zavrca treba da predju bas u Kopar i moguce je da se na ovoj tekmi vidi ili neki kontra-prelaz ili goleada ili nesto slicno sto bi moglo dobro da se naplati.

Konkretno,ja igram na pobedu Zavrca zbog brojnih izostanaka u Kopru a privatno cu odigrati nesto drugo ako dobijem neku precizniju informaciju do pocetka meca upravo od jednog fudbalskog sudije iz Slovenije-pssst,ne pricajte nikom.
Во спортлајф ја блокираа по интернет е 1.6 квота за 2 може да се проба 2-1 1-2 и за 3+ е 2 коеф


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
2 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
352
Челзи-1
Ако не победат Мурињо ке биде избркан.
Барса-ГГ3+
Баерн-2
Лориент-2
4.8
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Slovenia Prva Liga

Situacija u oba kluba nije bas sjajna ali je u Kopru,blago receno katastrofalna.

Koper su napustili sledeci igraci u poslednjih mesec dana-Lotric,Palcic,Tomic,Rahmanovic,Halilovic,Guberac,Galesic i mozda sam nekog i izostavio,uglavnom kostur tima vise ne postoji.

Oba tima vode gradonacelnici,tacnije vedre i oblace,najavljuje se da mnogi igraci Zavrca treba da predju bas u Kopar i moguce je da se na ovoj tekmi vidi ili neki kontra-prelaz ili goleada ili nesto slicno sto bi moglo dobro da se naplati.

Konkretno,ja igram na pobedu Zavrca zbog brojnih izostanaka u Kopru a privatno cu odigrati nesto drugo ako dobijem neku precizniju informaciju do pocetka meca upravo od jednog fudbalskog sudije iz Slovenije-pssst,ne pricajte nikom.
Во спортлајф ја блокираа по интернет е 1.6 квота за 2 може да се проба 2-1 1-2 и за 3+ е 2 коеф


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
пазете се на ваа може лесно да си ја наместат иако е точно ова, тренерот секој ден менуваат Заврч а и се добри местачи..
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
Man. Sity 1 1.75
Queen's Park 1 1.95
Chelsea 1 1.40
Celtic 1 1.15
Djokovic 1 1.15

@ 6.31
 

Kajgana Shop

На врв Bottom