Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

  • Скопско

    Гласови: 256 39,1%
  • Златен даб

    Гласови: 183 28,0%
  • Amstel

    Гласови: 63 9,6%
  • Heineken

    Гласови: 73 11,2%
  • Tuborg

    Гласови: 52 8,0%
  • Beck's

    Гласови: 17 2,6%
  • Други

    Гласови: 118 18,0%

  • Вкупно гласачи
    654

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Ова твоево со 9% алкохол ? Незнам што ќеф имате на нив ама повеке на коњак тегнат отколку на пиво ! Имаше во Русија една Балтика со толку алкохол , не им завидувам на тие што ке се опијанат од нејзе ! Сетики во Белгија може е подруго , како филингот после 3-4 пивца ?
Срце ме болеше и за едно 7 евра што платив, а не пак 3-4 :D
Сум пиел и појаки Trapist Rochefort 10% и тоа за цена од 4 евра.
Мене ми се ОК, али овие не се наменети како скопското/дабот или некои други да празниш цела гајба, тешки пива се и онака не гледано алкохолот. Максимум до 3 пива да испиеш и тоа во 5-6 часа, од повеќе само лошо може да ти биде.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Црешава е тотално безвезе, незнам зошто се замараат Скопска пивара со вакви пива. Место да напраат некое ново светло или матно пиво. Исто така не беше лошо и она младото пиво па и да трае три - четири недели може да се продава низ Македонија.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Црешава е тотално безвезе, незнам зошто се замараат Скопска пивара со вакви пива. Место да напраат некое ново светло или матно пиво. Исто така не беше лошо и она младото пиво па и да трае три - четири недели може да се продава низ Македонија.
Не знам што праат Скопска пивара, ама многу куртонско понашање за таков бренд. Црешава е грдо пиво, ништо посебно, ко проплакнато е. Скопското обично ај го оправија еден период, после тоа пак некои пратки беа срање ко претходно. Темното исто, некогаш ми е океј, некогаш чисто срање. Ова играње топло-ладно ќе резултира со тоа што на крај, барем јас, ќе ставам permanent ban на купување на Скопско.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Кој се го има пробано пивото на Темов-Пивница Стар Град? Искрено црното и црвеното иако ги пробав не ми оставија впечаток за да утре се навратам и пак се напијам. Ова беше прилично брзо по промоција па незнам дали е "изгланцано" сега или?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Пијте си вие нови бучкуруши од пивариве...

Јас престанав да ги пијам зошто имаат променлив квалитет.

Еве ова се пиело во Скопје и сега тоа си го пијам и јас. :cool:

upload_2015-11-7_17-36-15.jpeg
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Пијте си вие нови бучкуруши од пивариве...

Јас престанав да ги пијам зошто имаат променлив квалитет.

Еве ова се пиело во Скопје и сега тоа си го пијам и јас. :cool:

Прегледај го приврзокот 132470
A ако ти се припие пиво шо прајш ???
Не дека и на нас многу ни се свиѓаат овие матенициве, ама сите се сложуваме дека Скопско од година у година е се поише срање. Дабот колку толку може да се држи до некои стандарди. Иначе за квалитет ако збориме има тука Пауланер,Шофер - Хофер, Ердингер, Гинис ама штета шо ниедно не е македонско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom