Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
The Gift (2015 film) трејлерот е измонтиран подобро од филмот. Ништо нарочито. Има многу подобри психолошки трилери.
ова го дрндам веќе некое време ама шокур, никој не ме слуша.
@wot имаш торент од Amy. ;)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Иако ми се допаднаа приказните може ли да те прашам што е толку одлично кај Wild Tales, искрено јас не ја гледам поентата
Па и не извлеков некоја којзнае каква поента, ама филмот ми се допадна што беше брутален и смешен во исто време. Е сега нормално, сите приказни имаа различен квалитет, приказната со ресторанот би ја оценил како најлоша, а приказната со свадбата како најдобра.

Очекував кратки филмчиња, како книга со кратки раскази и сите подеднакво различни и затоа ми легна одлично филмот како за смена :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
ова го дрндам веќе некое време ама шокур, никој не ме слуша.
@wot имаш торент од Amy. ;)
Top, simnat. Fala. Postuem I mislenjeto za The Gift.

Deneska ja bev inace na nekoj si germanski festival na film, gi fativ Phoenix i WhoAmI

Prviot veke mi bese gledan, ali dosta kvaliteten, ezenje e poslednata scena :cuc:

Vtoriot sakav da go fatam bidejki go sporeduvaa dosta vo Mr. Robot temata.
Pocnuva krajno neseriozno, no sepak dobra narativa, homage e za site od koi kopiral. Pominuva.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.920
Поени од реакции
4.366
Деќки ми треба помош. Има ли некој или дали знае некој каде можам да најдам добар торент за цела 4. сезона од Episodes? Најдов нешто на КикЕсс, ама испадна аудио фајл...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
ovoj warcraft go pravat uste pred da izleze igrata, ostarevme uste go nema.
Во 2006 е прв пат најaвен :D Во најголемиот хајп за Warcraft. Сега е многу спласнат тој хајп. Да го извадеа 2008-9 некаде сите box office рекорди мислам дека ќе ги урнеше.
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
10
Поени од реакции
2
Gangs of New York


2002

dobar film so Leonardo DiCaprio.[DOUBLEPOST=1446416647][/DOUBLEPOST]The Butler


2013

isto taka e dobro filmce.
 
Последно уредено:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000

лапајси грд CGI на 10ти јуни :pivo2:
Читав денес коментари као целиот филм ќе бил "компјутер", ваљда типот мислел на CGI и му пишале коментар дека требале да идат во Azeroth да земат вистински орки а не да се заебаваат со компјутерски ликови. И сега е хаос на Reddit/MMO-Champ со заебанцијата "it's all computer". :D

Имам осеќај дека ќе го усерат ама ај... после Star Wars ep7 и Alien: Paradise Lost ова е трет филм за кој сум најхајпнат од овие блокбастерчиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom