Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Ај дечките со истанчен вкус да ја потврдат единицата.
Не би знаеле, не гледаат тие такви недубински филмови без meaning и purpose, и знаеш мора секој филм да биде нешто ново и невидено во досегашната филмска ера, нели, оригинално and unique, deep and meaningful, како да бараат пизда за ебење, а не филм за гледање.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Не би знаеле, не гледаат тие такви недубински филмови без meaning и purpose, и знаеш мора секој филм да биде нешто ново и невидено во досегашната филмска ера, нели, оригинално and unique, deep and meaningful, како да бараат пизда за ебење, а не филм за гледање.
 
S

sim4e

Гостин
Истенчен или здебелен, факт е дека подфорумов веќе некои две години е во клиничка смрт (како и хуморот на Ред Џон и Корвус) и вреди да се посети двапати месечно, кога MyloXyloto и grande-juve постираат во Moviespotting.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Истенчен или здебелен, факт е дека подфорумов веќе некои две години е во клиничка смрт (како и хуморот на Ред Џон и Корвус) и вреди да се посети двапати месечно, кога MyloXyloto и grande-juve постираат во Moviespotting.
А ти си новороденче на Карлович и Јонзе?
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Истенчен или здебелен, факт е дека подфорумов веќе некои две години е во клиничка смрт (како и хуморот на Ред Џон и Корвус) и вреди да се посети двапати месечно, кога MyloXyloto и grande-juve постираат во Moviespotting.

А таков е од вишите експерти ко тебе, за кои ако не им се допаѓа некој од вашите ценети филмови е малоумен.
 
S

sim4e

Гостин
А таков е од вишите експерти ко тебе, за кои ако не им се допаѓа некој од вашите ценети филмови е малоумен.
Прилично сум сигурен дека никому не сум рекол дека е малоумен. Нека ти се допаѓа што било, мене ако не ми се допаѓа ќе речам дека е ѓубре и крај.
А и не знам ти шо се праеше паметен претходната страна, мене ме иритираат само топлите_мразови во светот и се' што тие претставуваат.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Истенчен или здебелен, факт е дека подфорумов веќе некои две години е во клиничка смрт (како и хуморот на Ред Џон и Корвус) и вреди да се посети двапати месечно, кога MyloXyloto и grande-juve постираат во Moviespotting.
download.jpg
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Wild Tales и Enemy ги гледав и двата се одлични ама сигурно на повеќето ви се гледани затоа што често сум ги среќавал.
Режисерот на Enemy е истиот тој од Prisoners и треба да се обрне внимание на него во иднина, го бива многу.
Иако ми се допаднаа приказните може ли да те прашам што е толку одлично кај Wild Tales, искрено јас не ја гледам поентата
 
G

grande-juve

Гостин
Иако ми се допаднаа приказните може ли да те прашам што е толку одлично кај Wild Tales, искрено јас не ја гледам поентата
Поента на комедија е да те насмее :) Се зависи хуморот као легнал, мене супер, сигурно и на џимеј...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom