Македонија или Северна Кореја - химната ги буди секое утро граѓаните на Ново Лисиче

Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Луѓе што се залагаат за химна свирење пред часови се ваљда патриоти, што знам. А одговоров ти е некако... Те прашав фино лепо да те удостојам со одговор. Кој сме тоа ние, што сме пишувале... И така :)
Луѓе што се залагаат за свирење химна пред часови се луѓе што се залагаат за свирење химна пред часови. Патриот бара малце повеќе жртва од тоа и јас не сум таков.

Одговорот ист како прашањето... :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Луѓе што се залагаат за свирење химна пред часови се луѓе што се залагаат за свирење химна пред часови. Патриот бара малце повеќе жртва од тоа и јас не сум таков.

Одговорот ист како прашањето... :)
Тоа е... И јас да слушав химни пред часови може ќе поставував подобри прашања. :toe:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Тоа е... И јас да слушав химни пред часови може ќе поставував подобри прашања. :toe:
Не верувам. Мислам дека баш напротив, премногу имаш слушано погрешна химна. :toe:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
На измислен народ и измислена држава и одговара да има измислена химна. На која не и го знам ни текстот. Знам само дека комотно може да пројде за детска песничка.
Настрана огромното задолжување и криминалот, штетата која ја направија груидите е огромна. Го заблудеа народот со некакво национално чувство на виша вредност, демек потомци на Александар Велики биле, Словени не постојат, се потекнува од нас, па цел свет бил против нас оти многу сме вределе, те цивилизацијата од тука почнала, те македонска молитва (ужас, уште ми се крева коса на глава од ова), те на утакмици ставаат некакви си лимени шлемови на тимбите, те кога се пее измислената химна изиграваат патриоти па со палец и показалец прават круг а другите прсти симболизираат поробени делови...
Врска си немаме, најникаква држава во Европа сме.
Ќе ги терале децата да се стројат и да пејат химна!? Кој брлив се идентификува бре со таква смешна химна!? Кој се идентификува со такво смешно знаме кое е симбол за пораз!?
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
173
Поени од реакции
54
Боље бре џамија у 5 саат да не буди. Шо е воа спиење до 8?
Јас сум за да се престане со химната и наместо тоа да се изгради џамија!
пошто еве смета химната ама за иљадниците џамии никој не се буни.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.268
Поени од реакции
22.024
На измислен народ и измислена држава и одговара да има измислена химна. На која не и го знам ни текстот. Знам само дека комотно може да пројде за детска песничка.
Настрана огромното задолжување и криминалот, штетата која ја направија груидите е огромна. Го заблудеа народот со некакво национално чувство на виша вредност, демек потомци на Александар Велики биле, Словени не постојат, се потекнува од нас, па цел свет бил против нас оти многу сме вределе, те цивилизацијата од тука почнала, те македонска молитва (ужас, уште ми се крева коса на глава од ова), те на утакмици ставаат некакви си лимени шлемови на тимбите, те кога се пее измислената химна изиграваат патриоти па со палец и показалец прават круг а другите прсти симболизираат поробени делови...
Врска си немаме, најникаква држава во Европа сме.
Ќе ги терале децата да се стројат и да пејат химна!? Кој брлив се идентификува бре со таква смешна химна!? Кој се идентификува со такво смешно знаме кое е симбол за пораз!?
Извини вака ти што не си измислен, а што националност си всушност?
Чисто информативно ме интересира ,а верувам и многу други. А да и која химна ти би преферирал да ја слушаш и кое време од денот? Ова за другар прашувам.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Извини вака ти што не си измислен, а што националност си всушност?
Чисто информативно ме интересира ,а верувам и многу други. А да и која химна ти би преферирал да ја слушаш и кое време од денот? Ова за другар прашувам.
Веројатно беше ироничен човекот. Ги сублимирал сите глупости од безмозочните самонаречени либерали од типот на најчевска и јовановски.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.268
Поени од реакции
22.024
Веројатно беше ироничен човекот. Ги сублимирал сите глупости од безмозочните самонаречени либерали од типот на најчевска и јовановски.
Има тастатура дечкото, сам нека се изјасни.
Живо горам од желба да знам.
Можеби припаѓа на некое обесправено малцинство кој да го знае.
 
W

wicked_1

Гостин
Луѓе што се залагаат за химна свирење пред часови се ваљда патриоти, што знам. А одговоров ти е некако... Те прашав фино лепо да те удостојам со одговор. Кој сме тоа ние, што сме пишувале... И така :)
Не ја сфаќаш ти ситуацијава, тоа е за едукација на учениците а пропратно со нив и на народо, плус и како напивката на MJ делува во борбата со соросоидите. :icon_lol:

А ако оваа опција не ти изгледа логична, секогаш е тука баналниот компаративен осврт со некои земји, или последното - не се ни слуша толку јако, да не трипаме безвезе, југо-корал, слобода чачак правосмукалка, глувонема баба+утринска програма итн, се ова има поголем број на децибели.

Така да, критиките не ви се на место.:icon_lol:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
што се секирате кога на вакви големи умови ова не може да влијае. Жив пример е овој од ново лисиче што го снимил клипот.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Се учат децата од мали да ја почитуваат државата и нејзините симболи.
За да ја почитувам државата и да сум горд на неа, најпрво треба да ми е убаво и да имам убав живот во неа. А не да се будам како зомби со химната и да одам на работа за 10 иљадарки, успат минувајќи покрај милиони евра потрошени за глупости.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.382
Поени од реакции
1.786
Ако сакат да не будат со химна, нека сопрат уништувањето на касарните, нека ја воведат пак редовната војска, па нека не будат по касарни секое утро со Денес над Македонија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.268
Поени од реакции
22.024
Ако сакат да не будат со химна, нека сопрат уништувањето на касарните, нека ја воведат пак редовната војска, па нека не будат по касарни секое утро со Денес над Македонија.
Ова и не ти е така лоша идеја. Само пази што посакуваш, да не ти се оствари оти тогаш нема да ја слушаш во 8 сабајле туку кај 5 некаде. Во 8 веќе пола ден ти поминал, кај да е и маренда ке дадат.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Ја би ја преработил химната на вмро во стоун/дет метал верзија.
Мислам дека не би имало боље кавер, евер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom