Македонија или Северна Кореја - химната ги буди секое утро граѓаните на Ново Лисиче

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.095
Далеку е Македонија од Северна Кореја, да сме реални, но уште подалеку сме од демократија.Македонија се повеќе политички место во Европа, ја пронаоѓам во Латинска Америка.Политичката ситуација во тие земји и во Македонија е тотално иста.Или да направам поедноставна споредба МАКЕДОНИЈА = ВЕНЕЦУЕЛА.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Бетер од Кореја никој не е должен да ја слуша химната па што сме ние грујови пионири

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Вие сте идиоти.
Ако не ти се допаѓа, пут под ноги и гитла од тука.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.138
Поени од реакции
10.908
Dobro be dali e normalno ova? Sekoe sabajle da te budat so Makedonskata himna vo 8 saat, pa ova go ima samo vo Severna Koreja i Opstina Aerodrom, sekoj den ja rokaat vo osnovnite ucilista, a decava podredeni mora da ja peat. http://m.tocka.com.mk/vesti/170220/ova-ne-e-severna-koreja-ova-e-skopsko-novo-lisice-a-eve-i-kako-se-budat-tie-sekoe-utro# Izvinete za latinicava od mobilen sum.
па ти си среќно дете, еве знам некои што секое сабајле ги будат оџине па се осеќаат ко да се во пакистан
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Дај бе освести се човече...
Што има да се освестува кгоа си лапа пари од општина... Платен е добро за да изиграва каменко :)[DOUBLEPOST=1442008876][/DOUBLEPOST]
Туку, да те прашам нешто. Вака, кога ќе се залетате со сета сила во ѕид и ќе треснете со глава, не ви е малце незгодно кога продолжувате? Срам нешто? Онака, со месеци си трескате глупости и секогаш испаѓа се тотално обратно од тоа што го трескате. Кај наоѓате сила за продолжување?
Ти ли бе ова? Ти ли?![DOUBLEPOST=1442009022][/DOUBLEPOST]Инаку, во Аеродром химната се пееше и до сега, секој понеделник. Од оваа година се пее секој ден. Хитлер Јунген така се праи, со еднаш неделно ништо не правиме. Патриоти со химни, а во слободно време амнестираме воени злосторници на УЧК :)

То фиwewу!
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Што, се пронајде? :D
Не бе друже, баш контрадикторен ми испадна па викам дали си сериозен :))

Ама кај вемерото све се базира на апсурди. На пример имаш школа за млади лидери на Ѓорѓе Иванов :D Ова може во лексикон некој да стои како пример за апсурд :D

Така да не ме чуди и вемеровче кога осудува некого за глупости трескање и несрамење. :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Не бе друже, баш контрадикторен ми испадна па викам дали си сериозен :))

Ама кај вемерото све се базира на апсурди. На пример имаш школа за млади лидери на Ѓорѓе Иванов :D Ова може во лексикон некој да стои како пример за апсурд :D

Така да не ме чуди и вемеровче кога осудува некого за глупости трескање и несрамење. :)
Има нешто што се нарекува време. Тоа е непогрешлив судија кој арбитрира дали некоја работа е апсурд и глупост. Ако земе човек да чита што вие од стандардната екипа пишувавте во Март, Април и Мај за Септември, ќе го изеде туѓ срам. Ама ок, еве, сега ќе сме чекале до Јануари. :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Има нешто што се нарекува време. Тоа е непогрешлив судија кој арбитрира дали некоја работа е апсурд и глупост. Ако земе човек да чита што вие од стандардната екипа пишувавте во Март, Април и Мај за Септември, ќе го изеде туѓ срам. Ама ок, еве, сега ќе сме чекале до Јануари. :D
Има и правопис кој вели дека месеците се пишуваат со мала буква. Мислам дека ова е важно за еден патриот :)

Што со септември, јануари? Не те разбирам.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Има и правопис кој вели дека месеците се пишуваат со мала буква. Мислам дека ова е важно за еден патриот :)

Што со септември, јануари? Не те разбирам.
Не сум јас патриот, нит сум писмен. Знам дека не разбираш, ама сакаш да си правиш муабет. И ако, убаво е тоа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Ние што ја учевме химната на час по музичко ретардирани останавме?

Што дека секој ден ќе ја слушаат химната, кога националната фудбалска селекција пола не ја знаат химната или не ја почитуваат...

Тоа е срамот, ова е жално само затоа што се користат децата за други цели, далеку од тоа дека на градоначалникот му е стало до националната химна...

Проблемот го решаваат на погрешен начин, тој треба од корен да се исече, не преку децата и други повремени глупости.

Да, јас би ги укинал разгласите на џамиите, веднаш... Е тоа треба да се направи, а не да се надвикуваме, ако другите се како од планина симнати, мораме ли да се спуштаме на приближно нивно ниво (фигуративно кажано, не сакам да ја навредам химната или било што македонско).

Потребна е промена на стратегијата на нашиот драг градоначалник, ама на централно ниво, на не општинско.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Не сум јас патриот, нит сум писмен. Знам дека не разбираш, ама сакаш да си правиш муабет. И ако, убаво е тоа.
Луѓе што се залагаат за химна свирење пред часови се ваљда патриоти, што знам. А одговоров ти е некако... Те прашав фино лепо да те удостојам со одговор. Кој сме тоа ние, што сме пишувале... И така :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom