Македонија или Северна Кореја - химната ги буди секое утро граѓаните на Ново Лисиче

Член од
25 март 2012
Мислења
8.462
Поени од реакции
4.970
Ни те разбирам што сакаш да кажеш, ни па сам се разбираш, па ајде вака да ти испасирам.

Да сереш за свирење на химна секое сабајле(чкарт), ти, шипац што живееш во село со по две/три џамии во село од 1000 луѓе е многу лицемерно.
Во најмала рака не е ич во фазонот на граѓански ориентираните и урбани граѓани за каков што сакаш и пробуваш да се продадеш овде.
Кажувам дека државава сама го креирала монструмов, па сега да те тера тебе да го симпатизираш кревањето национализам. Се се прави за контрола.[DOUBLEPOST=1442065524][/DOUBLEPOST]
Си ја утнал поентата, овде се збори за гласноста и тајмингот на пуштање на одреден звук.
Мене на пример многу ми смета шо до 20 за 5 до 5 насабајле ме буди некоја молитва, 5 џамии у дијаметар од 1 км, прво една, па друга, па трета. Сакал не сакал ќе се разбудиш.
Па сега станаа и помодерни, со две минариња и појаки звучки. Па првата коа ќе почне да свири на 50м воздушна оддалеченост, го слушам ко у соба да ми е.
Ама кој ме прашуе мене.
Се согласувам, и можеби сум ја утнал поентата, и дека пречи ептен езанот. Поентата ми беше што треба да се реши овој проблем, не на нешто друго да се крева гласот, а тоа се прави цело време.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.212
Поени од реакции
8.456
Си ја утнал поентата, овде се збори за гласноста и тајмингот на пуштање на одреден звук.
Мене на пример многу ми смета шо до 20 за 5 до 5 насабајле ме буди некоја молитва, 5 џамии у дијаметар од 1 км, прво една, па друга, па трета. Сакал не сакал ќе се разбудиш.
Па сега станаа и помодерни, со две минариња и појаки звучки. Па првата коа ќе почне да свири на 50м воздушна оддалеченост, го слушам ко у соба да ми е.
Ама кој ме прашуе мене.
Ја не знам зошто се објаснуваш/те со... створов. Овој е дојден тука со единствена цел да продава небулози и лицемерие. Секој обид за дискусија е бесцелен...
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Уффф причина да не се напушти државата
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.144
Поени од реакции
6.802
сакам да живеам во НЛ дали тоа становите безпари ги даваат за патриоти ? оти патриот сум од мал
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
173
Поени од реакции
54
Ако си албански патриот, одма добиваш работно место - дома, и плата од 20 иљадарки за да си седиш дома, ама со тоа што за платата ќе мораш да идеш до банкомат да си ја извадиш. Дома не ти ја носат.

Ако си македонски патриот не добиваш стан во НЛ.
Жал ми е.
Закажи си термин за сечење...знаеш на што.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.344
Поени од реакции
18.224
Јас се надевам дека ова со химнава ќе го воведат низ цела Македонија и тоа ако може што побрзо пред зимава да почни.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Што грујо нешто денеска срце мрце бајпасови ова она ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
И да ги поставила, мислиш дека е без знаење на ДПМНЕ ?
Само провокации да се кренат етнички тензии и после магично да се извлечат криминалците. Худини може вода да им носи
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Toj ste go glasale. Nikoj nevie kriv.bidete srekni sto vo 22:00 h nevi isklucuva struja.
Mozda i trubi da vi donese.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Боље бре џамија у 5 саат да не буди. Шо е воа спиење до 8?
Јас сум за да се престане со химната и наместо тоа да се изгради џамија!
пошто еве смета химната ама за иљадниците џамии никој не се буни.
а кој и како треба да се буни за џамиите, на кој начин? Последен пат прочитав државава има претседател, премиер, влада и илјадници функционери, добро платени институции. Над 90% од нив од најпатриотската партија во историјата на Македонија.
Подобро е да се будат со Македонската химна, отколку со лошиот звук кој искача од сите џамии истовремено, кој е убиство за ушите (за пример да ја земеме населбата Чаир).
продадено, одиме понатаму. Oвие неколку години забрзано "случајно" некој се труди овој дел демографски да го промени. Можда затоа и ги градат Џевахир.
не е прв. Од 2013, од 2012, па улици, училишта...Патриоти шо ќе прајш
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom