Македонија или Северна Кореја - химната ги буди секое утро граѓаните на Ново Лисиче

Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
смени западна со источна. западните земји се премногу корумпирани за такво нешто, а народот им е кукавички. кога берлускони може да се извлече, знај дека ниеден политичар од запад не оди во затвор.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
E dobro de..so sila se pravis...Eve sea virtuelno ke ti objasnam sto mislev so postot...da ne se macis ili uste poloso da se rasprasuvas u shtab!
Tik tak tik tak ... op apsaaana! Taadam! Vidish lesno e![DOUBLEPOST=1441978793][/DOUBLEPOST]
Aferim poleka no sigurno razbra eden prost post na subzero...Milo mi e!
Епа што тогаш плукаш дека Македонија не била како другите западни држави? Ете, во некои западни земји и Македонија се слушаат химни сабајле и се апсат екс премиери.

Туку, да те прашам нешто. Вака, кога ќе се залетате со сета сила во ѕид и ќе треснете со глава, не ви е малце незгодно кога продолжувате? Срам нешто? Онака, со месеци си трескате глупости и секогаш испаѓа се тотално обратно од тоа што го трескате. Кај наоѓате сила за продолжување?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
премиер не ама висок функционер да. Еве на пример ако продужеа со притисокот некои наши медиуми за малце Хан ќе одеше во затвор.
Готов е Хан, австриската полиција веќе има спремено акција со кодно име „Понтиј Пилат II“. За да го спречи судењето на третиот божји пратеник.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.804
Епа што тогаш плукаш дека Македонија не била како другите западни држави? Ете, во некои западни земји и Македонија се слушаат химни сабајле и се апсат екс премиери.
A toj del od postot go razbra...Vidi bogati!

Туку, да те прашам нешто. Вака, кога ќе се залетате со сета сила во ѕид и ќе треснете со глава, не ви е малце незгодно кога продолжувате? Срам нешто? Онака, со месеци си трескате глупости и секогаш испаѓа се тотално обратно од тоа што го трескате. Кај наоѓате сила за продолжување?
Epten golem sRram me jade..koa na nekoj veke 10 min mu objanuvam za dvosmislen post...i nemoze\nesaka da razbere...
.da ne me svatis po greska ama sramot sto go custvuvam e tug!
Idam da se izmijam sea! Nemozam veke..poz!
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Epten golem sRram me jade..koa ne nekoj veke 10 min mu objanuvam za dvosmislen post...i nemoze\nesaka da razbere...
.da ne me svatis po greska ama sramot sto go custvuvam e tug!
Idam da se izmijam sea! Nemozam veke..poz!
Ништо страшно. Нареден пат валда ќе размислиш пред да пробаш да импутираш двосмислени неточни глупости. Поздрав!
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
Не постои пример на затворен премиер во ниедна развиена земја во светот. Продолжуваш да живееш во заблудата што виртуелниот психолошки гугл ти ја создал, дури и кога ќе те соочат дека е само виртуелна.
Во право си. Неможе да биде премиер и да биде во затвор истовремено. Ако сакаме да бидеме попрецизни во нормалните земји бившите премиери завршуваат во затвор. Португалија, Хрватска, Романија.......да продолжам?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Во право си. Неможе да биде премиер и да биде во затвор истовремено. Ако сакаме да бидеме попрецизни во нормалните земји бившите премиери завршуваат во затвор. Португалија, Хрватска, Романија.......да продолжам?
Да, продолжи. Еве јас ќе помогнам. Можеш да го пишеш и Бучковски. Португалија, Хрватска, Романија, Македонија... Натаму?
 
W

wicked_1

Гостин
дигање национална свест, за поголем кураж да имаме у борбата со непријателот

треба и некои сеанси на бим да има за Џорџ, 2минутни
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Штотуку дознав (фала гугл) дека и во диктаторска Канада децата секој ден од прво одделение до крај на средно школо ја пеат химната. Исто и во Индија. Све пореметени земји.
Што туку дознав дека во другите земји за време на кампања не им даваат сендвичи и сладолед, и не ги товарат како врека кромпири во автобуси

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Се заебаваш, така? :unsure:
Не, тоа е сосема легитимна политика. Ја применуваат и други држави. Начинот што го избрале во Аеродром дури дава и право на избор, не е во училница. Тоа им дава слобода на децата што не сакаат да присуствуваат, да си останат во училница.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не, тоа е сосема легитимна политика. Ја применуваат и други држави. Начинот што го избрале во Аеродром дури дава и право на избор, не е во училница. Тоа им дава слобода на децата што не сакаат да присуствуваат, да си останат во училница.
Чекај, па нели химната оди на отворено, не во училници. Ако беше да се воспитуваат децата, требаше да биде во училници. Вака е иритантно и нападно. По мене, ужасно глуп потег. И да не се чудиш на коментарите од типот, кога ќе ја пуштаат химната наутро во Тетово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom