Македонија или Северна Кореја - химната ги буди секое утро граѓаните на Ново Лисиче

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
1) Финансиски веројатно нема. Го подигнува националното чувство ама тоа веројатно ти е смешно така да занемари го.
2) Ова е одлука на општина Аеродром. Мислам дека треба градоначалниците на Госитвар и Тетово да бидат прашани дали планираат такво нешто. Сега за сега би прашал кога општина Струмица планира вакво нешто со оглед на тоа што се работи за релативно моноетничка општина.
Патриотското чуство се крева со пуштање на химната? :icon_lol:

ОК.

Инаку, не знам за општина Струмица, ама се надевам дека арамијата на чело на општина Битола нема да дојде на ваква генијална идеја, бидејќи навистина ќе го сочекам пред влезот со палка за безбол.
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
605
Поени од реакции
441
навистина се толку гласни џамиите?
е па таму никој ништо не може да стори, никој не смее ништо да им рече. тоа е држава во држава.


и не ја земајте како споредба С.А.Д., таму одамна се е пореметено.
Абе ечи. А во населбата до мојата поќе се слуша од кај мене. А подалеку е o_O. Како не биле држава тикви со расол ама се слуша.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.804
Штотуку дознав (фала гугл) дека и во диктаторска Канада децата секој ден од прво одделение до крај на средно школо ја пеат химната. Исто и во Индија. Све пореметени земји.
I jas stotuku doznav deka koruptirani premieri mafijasi lezat po zatvori...Jeb* ga razvijeni zemji...! Fala google!
Naredno so treba da se napravi zvucnik vo sekoj dom...I tri pati na den silno da izvukuva VMRO DPMNE ... Da se potsetat graganite na cij grb ziveat!
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
I jas stotuku doznav deka koruptirani premieri mafijasi lezat po zatvori...Jeb* ga razvijeni zemji...! Fala google!
Naredno so treba da se napravi zvucnik vo sekoj dom...I tri pati na den silno da izvukuva VMRO DPMNE ... Da se potsetat graganite na cij grb ziveat!
Коруптирани? Ти момче не си од околинава?
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.804
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Vo pravo si nemoze da postoi...Gi zatvaraat!
Не постои пример на затворен премиер во ниедна развиена земја во светот. Продолжуваш да живееш во заблудата што виртуелниот психолошки гугл ти ја создал, дури и кога ќе те соочат дека е само виртуелна.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Не постои пример на затворен премиер во ниедна развиена земја во светот. Продолжуваш да живееш во заблудата што виртуелниот психолошки гугл ти ја создал, дури и кога ќе те соочат дека е само виртуелна.
Sanader, oooo ti nepismen Grujovistu
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.804
Не постои пример на затворен премиер во ниедна развиена земја во светот. Продолжуваш да живееш во заблудата што виртуелниот психолошки гугл ти ја создал, дури и кога ќе те соочат дека е само виртуелна.
A ti demek ne go razbra postot...Dobro aj taka neka bide...so sila....(dopolni si sam ili guuglaj) se pravis!
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Sanader, oooo ti nepismen Grujovistu
Санадер беше екс премиер кога беше затворен, ооо најписмен.
A ti demek ne go razbra postot...Dobro aj taka neka bide...so sila....(dopolni si sam ili guuglaj) se pravis!
Јас само тврдам дека напиша глупост, во намера да продадеш уште поглупа поента и да ни шиткаш виртуелна реалност на нас неписмените сироти, кои не знаеме како е на запад. :(
 
D

Darko_ufo

Гостин
Санадер беше екс премиер кога беше затворен, ооо најписмен.

Јас само тврдам дека напиша глупост, во намера да продадеш уште поглупа поента и да ни шиткаш виртуелна реалност на нас неписмените сироти, кои не знаеме како е на запад. :(
Eks preimer za raboti sto gi pravel koa bil premier, isto kako tvojot pastir sto ke bide zatvoren kako eks premier. Prvo ke go trgnat od pozicija vu Januari pa ke go zarvorat kako eks premier
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Eks preimer za raboti sto gi pravel koa bil premier, isto kako tvojot pastir sto ke bide zatvoren kako eks premier. Prvo ke go trgnat od pozicija vu Januari pa ke go zarvorat kako eks premier
Супер тогаш. Така кажи му на Субзеро. Македонија е иста како Хрватска и во Јануари ќе го затвори екс премиерот. Значи, не постои пример на западна држава која си го уапсила премиерот. Убаво што се согласивме.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.804
Санадер беше екс премиер кога беше затворен, ооо најписмен.

Јас само тврдам дека напиша глупост, во намера да продадеш уште поглупа поента и да ни шиткаш виртуелна реалност на нас неписмените сироти, кои не знаеме како е на запад. :(
E dobro de..so sila se pravis...Eve sea virtuelno ke ti objasnam sto mislev so postot...da ne se macis ili uste poloso da se rasprasuvas u shtab!
Tik tak tik tak ... op apsaaana! Taadam! Vidish lesno e![DOUBLEPOST=1441978793][/DOUBLEPOST]
Супер тогаш. Така кажи му на Субзеро. Македонија е иста како Хрватска и во Јануари ќе го затвори екс премиерот. Значи, не постои пример на западна држава која си го уапсила премиерот. Убаво што се согласивме.
Aferim poleka no sigurno razbra eden prost post na subzero...Milo mi e!
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Супер тогаш. Така кажи му на Субзеро. Македонија е иста како Хрватска и во Јануари ќе го затвори екс премиерот. Значи, не постои пример на западна држава која си го уапсила премиерот. Убаво што се согласивме.
премиер не ама висок функционер да. Еве на пример ако продужеа со притисокот некои наши медиуми за малце Хан ќе одеше во затвор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom