UEFA Champions League 2015/2016

Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
Ги посакувам Манчестер, онака двапати да си ги плесниме, како во старите добри времиња... Па потоа нека испаѓаме од Астана и компанија :icon_mrgr:

Срце Невил <3 :icon_mrgr:
Така де, Манчестер се на исто ниво со Удинезе па ќе ги плеснете дури 2 пати.
Ohhh wait......:D:D :kuracc:


Инаку... ПСЖ, Ман Утд, Севиља, волфсбург... :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.034
Поени од реакции
84.770
Така де, Манчестер се на исто ниво со Удинезе па ќе ги плеснете дури 2 пати.
Ohhh wait......:D:D :kuracc:


Инаку... ПСЖ, Ман Утд, Севиља, волфсбург... :)
FUCK YOU

.!.

:kuracc::kuracc::kuracc::kezec:
[DOUBLEPOST=1440673922][/DOUBLEPOST]
Кога последниве 20 години Јувентус го плескал Јунајтед ?
11 Септември 1996

28 Ноември 1996

10 Декември 1997
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.837
Поени од реакции
14.198
Ја би Челзи-Реал да гледам, за Јунајтед кур ме боли се знае дека одат како прво пласирани.

Крофнарот против Курињо, очобол :drk:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Аууу се загрцнав. Исплукав сфе на биро, не можам да се соземам пола саат од смеење.

Кај ти текна форава бе да ти ебам? :D
Не беше тешко,само ми текна на ланската сезона:D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Ги посакувам Манчестер, онака двапати да си ги плесниме, како во старите добри времиња... Па потоа нека испаѓаме од Астана и компанија :icon_mrgr:

Срце Невил <3 :icon_mrgr:
Јака традиција имате против нас нема што. Немам против да се повтори во елиминациона фаза како 99та на пример :icon_lol:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Ај сега нека каже некој од колку почнува програмата, а од колку е предвидено извлекувањето и дали ќе има пренос на еуроспорт ?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.458
Поени од реакции
5.481
Како се напаливте за видеото од Невил, чудо нешто. Како да не знаете дека Невил ги почитува многу Јуве и затоа игравте со нас на опрошталната утакмица. И баш е биди добро да се падниме во група бидејќи немаме играно заедно со години, еве веќе Сити-Барса, Челзи-Псж, Ел Класико почнаа да се здосадуваат па да гледаме нешто ново.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.527
Поени од реакции
7.631
Ај сега нека каже некој од колку почнува програмата, а од колку е предвидено извлекувањето и дали ќе има пренос на еуроспорт ?
Програмата почнува во 18ч. со пренос на Еуроспорт .
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.621
Поени од реакции
11.167
Мене уште не ми е јасно како на некој падобранец не му текнало да пише Ливерпул, Милан, Интер и Дортмунд како евентуална група за вечер, ама ајде има време. :D
Не може две екипи од иста земја во иста група, така да тешко да се формира оваа група. :icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.538
Поени од реакции
43.004
Како се напаливте за видеото од Невил, чудо нешто. Како да не знаете дека Невил ги почитува многу Јуве и затоа игравте со нас на опрошталната утакмица. И баш е биди добро да се падниме во група бидејќи немаме играно заедно со години, еве веќе Сити-Барса, Челзи-Псж, Ел Класико почнаа да се здосадуваат па да гледаме нешто ново.
И јас сум најмногу за нешто ново. Реал-Челзи немаат играно уопште. :D Баерн-Атлетико би била топ утакмица. Јуве-Валенсија исто така не се сеќавам скоро да играле..


Манчестер на пример со ПСВ се немаат паднато оддамна. :D
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
И јас сум најмногу за нешто ново. Реал-Челзи немаат играно уопште. :D Баерн-Атлетико би била топ утакмица. Јуве-Валенсија исто така не се сеќавам скоро да играле..


Манчестер на пример со ПСВ се немаат паднато оддамна. :D
Actually Јуве и Валенсија немаат играно никогаш досега во историјата (ни официјален, ни пријателски натпревар).
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.538
Поени од реакции
43.004
Actually Јуве и Валенсија немаат играно никогаш досега во историјата (ни официјален, ни пријателски).
Епа таман. :D

Иначе Баерн ако не го добие Порто, секако го чека дерби утакмица.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Дај ако не одма отворете нова тема и за следната сезона, што кур, ќе пишуваме какви групи очекуваме да се паднат, ќе си играме играчки, божем некој ви ги чита вашите глупи очекувања кој у каква група да се падне. И нормално некој на среќа ќе ја погоди групата и следниот месец кога ќе биде извлекувањето ќе си го цитира мислењето и ќе пише told you so. Браво. Го поеба цел свет.
Секако не изостануваат и форите од 87ма година, ако некоја од јаките екипи не се пласира одма следи прашање а *рандом екипата во која група се падна ехехехе. Мрж бе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom