Фан Клуб: Барселона

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Вермален да ги остави повредите зад себе и да поигра 15тина утакмици по ред ќе ви биде сигурен првотимец. Во форма е топ 5 штопери слушете ме.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Вермален да ги остави повредите зад себе и да поигра 15тина утакмици по ред ќе ви биде сигурен првотимец. Во форма е топ 5 штопери слушете ме.
Не знам дали го гледаше, али супер изигра денес.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Ауууу не ми се веруваше дека ова некад ќе го пишам... СЕРХИ :cuc::cuc::cuc:
Пике, Маске, Бартра и Матје нека се плашат од ваков Вермален. Искина денес, само нека продолжи вака и Господ нека го чува од повреди.
Од Браво не сум видел посигурен голман никогаш, верувајте.
Нејмар фали премногу лево.
Чим дојдете до некаква информација за Бускетс и Дани, споделете наваму. :)
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Не ја гледав утакмицата, ги фатив само последните 20-25 минути... и кога пуштив што да видам Бускец го изнесуваат на носилки.. а пред тоа исто така видов дека се повредил и Алвес и Роберто влегол на негово место... незнам кој малери сме и уште прва утакмица да ни се повредат двајца...и по тимот што го видов јас сум презадоволен со оваа победа... него читам тука што сте пишувале и неможам да поверувам дека Роберто бил најдобар, само се надевам дека повредата на Алвес нема да е некоја посериозна. зашто ќе треба да останеме со Роберто на десен бек,како и да е одлично е што сезоната ја отвараме со победа и тоа на едно од најтешките гостувања во Ла Лига.. следно коло ја дочекуваме Малага на кампот, и се надевам на нова победа и одмазда за поразот од прошлата сезона.. за таа утакмица би требало да биде спремен и Нејмар, а се враќа и Матје.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Првично инфо Буски 15 дена надвор. Утре подетално ќе има.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.044
Поени од реакции
36.440
него читам тука што сте пишувале и неможам да поверувам дека Роберто бил најдобар.
Заедно со Вермален најзаслужни што Билбао не извади ни бод.

На почетокот кога влезе си реков пиши пропало , и до крајот на прво не ни беше нешто посебен. Али во второ искина како Алвес во најдобри денови.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Заедно со Вермален најзаслужни што Билбао не извади ни бод.

На почетокот кога влезе си реков пиши пропало , и до крајот на прво не ни беше нешто посебен. Али во второ искина како Алвес во најдобри денови.
За Вермален сум пријатно изненаден,лани не играше цела сезона и не очекував нешто повеќе од него и оваа сезона,али според тоа денес што го покажал иако само еден меч не е никакво мерило,треба да добива повеќе шанса оваа година и колку толку да ја врати својата форма,Вермален е одличен играч кога е во врвна форма, али затоа му требаат и повеќе утакмици,најверојатно ќе биде стартер и на наредната утакмица со Матје заедно,а Маскерано ќе иде на местото на Бускец.. а за Роберто можеби изиграл одлично, дури и на нивото на Алвес,но тешко да го сменам мислењето за него... иако ако продолжи вака ќе не демантира и сите ќе го смениме мислењето за него.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Англиската лига е појака затоа што таму претпоследните екипи ги убиваат првопласираните :rolleyes:
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Гледај ги Реаловци, на добар пат сме:P
За кур не ги бива
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Арно се извадија овие Спортинг. :bravobe:
Како тргнал Реал... :lolzz:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.871
Ви реков дека Вермален ќе ни биде најдобро засилување годинава. Ако влезе у форма заедно со Пиќе ќе газат.
Добро е што на едно од најтешките гостувања со ваков состав се враќаме со 3 бода.
До нова година да им избегаме на реал 5-6 бода ќе биде топ. Нека не ве залажува нерешениот резултат и крофната, ништо немора да значи тоа.
Ме плаши клупата само и тоа што сите дербиња прво ги играме на гости. Туран и Видал нема да се тука и недај боже повеќе повреди тешко ќе биде.
Да даде Господ да издржеме до нова година после полесно ќе биде.
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
61
Поени од реакции
27
Им вративме за купот, редно беше! Вермален беше топ, заслужува шанса.
 
P

pepito*

Гостин
Не можам да поверувам што гледав вчера на утакмицата. Роберто беше цар десно, никогаш нека не се враќа во средина. Имаме уште еден висок стопер на кого можам да му верувам освен Пике. :vozbud: Мислам дека сите воздушни дуели ги доби Томе, сите! Не се поминуваше, дури кога продолжија Атлетик со една акција што беше во офсајд овој го срамни со земја и ја зеде топката со чист старт без фаул. Браво! На олку тешко гостување со сите малери што ги имавме зедовме 3 бода, супер одиграа момците и друго што приметив е дека Иниеста повеќе се однесува како капитен, мотивира, вика по играчи и изгледа многу повеќе како авторитет. :bravobe:

Дани Алвес викаат дека еден месец ќе отсуствувал, а Бускетс две недели. Во случајов одлично ќе ни се најде паузата за репрезентациите за да се вратат играчите за Атлетико. Веројатно Роберто ќе треба да покрие десно, ако игра како вчера ќе биде супер. Бускетс се надевам дека ќе се врати, за него нема замена и на Пике да му се намали казната, па да играат заедно со Вермален во одбрана. Во секој случај Нејмар се враќа, тука е Алба, Реал киксна на факинг Ел Молинон...:jeeee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom