Фан Клуб: Барселона

Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
Barça confirm Alves is injured, but don't reveal how long he will be out for. Busquets' ankle is OK, they add.
 
P

pepito*

Гостин
^ 3 недели викаат за Дани, а Бускетс веројатно само една недела.

П.С. Јас сакам да се опорави побрзо Буси за да го гледаме тука во Скопје. :love:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Дани 15 дена изгледа, Буски ништо не му е.
Против Атлетико Дани и Пике...барем Нејмар ќе се врати, па ќе играме дади повеќе гола од противникот.
Убави профилни имате бај да веј:love:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.592
Поени од реакции
7.716
Педро дојде во Барселона за да одржи прес конференција и да се збогува со клубот.


Pedro: "I prefer not to return to the Camp Nou wearing another shirt. It would be strange. But if that's what destiny holds..."

Pedro: "Of course I want to be at the Euro next year - who wouldn't? - but that wasn't a main reason to leave. I just wanted to play more."

Pedro: "I don't think this team will miss me. There's a lot of quality in this squad. I will miss this team though, on and off the pitch."

Pedro: "Living in London with my family was also something I liked, and the fact that I have friends at Chelsea." #fcblive

Pedro: "At the start it felt strange to wear the Chelsea shirt, because I had never imagined I would leave Barça." #fcblive

Pedro: "Barça is the best club in the world, there's no other place like this. But I've joined a club I like and where I will play more."

Pedro: "I renewed in June with the idea of staying, but I also knew it included the possibility of leaving." #fcblive

Сите играчи му дојдоа на пресот.

Да ви кажам искрено после ова ми е стварно жал што си отиде , но покажа дека е џентлемен и фудбалер кој ја носи Барса во срцето.
https://twitter.com/hashtag/fcblive?src=hash[DOUBLEPOST=1440420482][/DOUBLEPOST]Не знам што ми е . :place::place::place::place::place:

 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.247
Поени од реакции
37.848
Наводно Јунајтед понудиле 180 милиони за Нејмар. :pos:

Македонски квази новинарчиња.:kuracc:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
Мене впечатокот ми е дека Нејмар нема никаква намера да замине од Барса.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
Абе со еден натпревар го направија Роберто бог ова медиумиве :ROFLMAO:
Остај ние овде шо се заебаваме со профилните слики, чисто на заебанција е пошо момакот стварно изигра екстра, ама ова му е единствен добар натпревар откако игра во прв тим. :D
И плус добар беше во нападот кога се уфрлаше по десна страна како крило, во дефанзива ништо не покажа, пошо реално Маскерано покриваше и десно во одбрана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom