Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2015
Мислења
114
Поени од реакции
143
Kolku e ova vistina,posrednikot mi veli deka so proizhod moze da se zeme licna karta za postojan prestoj ,dur se ceka za intervju. normalno da se dvizis niz evropa i da rabotis,ako nekoj e upaten vo ova ke moze da mi odgovori.Vi Blagodaram
И мене ова ме интересира... ?
 
Член од
14 јуни 2015
Мислења
28
Поени од реакции
35
На тие што се двоумат дали преку амбасада или директно во ДАБЧ, да ви кажам дека јас отидов директно во Софија во агенцијата, без предходно закажан термин за доставување на документи, и за 40 дена добив произход и тоа со документи од прв братучед.
Така да, можеби ќе заштедете неколку десетици евра за пат ако одете преку амбасада, но ќе заштедете неколку месеци време ако одите директно во ДАБЧ.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
На тие што се двоумат дали преку амбасада или директно во ДАБЧ, да ви кажам дека јас отидов директно во Софија во агенцијата, без предходно закажан термин за доставување на документи, и за 40 дена добив произход и тоа со документи од прв братучед.
Така да, можеби ќе заштедете неколку десетици евра за пат ако одете преку амбасада, но ќе заштедете неколку месеци време ако одите директно во ДАБЧ.
znaci te primija ako bez zakazan termin?
a ako zakazuvas termin na sajtot na dabc zakazuvaat duri za posle sedum osum meseci,ti si iskoristil i mnogu brzo si zel proizhod
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
drustvo a dali posle intervjuto meze nesto da zakoci pa da baraat nesto igla vo snop seno ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom