Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
Сакаш да кажеш дека сите прислушувани разговори, *Ало Миле, ми текна* се само во мојата глава се случуваше сето ова???
Сакаш да кажеш дека не побегна врзан терорист од цела војска?
Не излегоа снимки на разговори помеѓу актериве со службеник на УБК?
Не излезе поранешен генерал живо у ваша телевизија да вика дека убиените војници биле употребени како топовско месо?

Подобор пола држава да сме жизофрени, отколку сето ова да е вистина и никој да не прави ништо, или некои да ги бранат со сета сила...
Не е тоа ништо, најнови информации се дека Грујо фрлил тешки пари Исис да ги донесе тука, за да може во калифат да владее од сенка, па ако треба и без глава.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Сакаш да кажеш дека сите прислушувани разговори, *Ало Миле, ми текна* се само во мојата глава се случуваше сето ова???
Сакаш да кажеш дека не побегна врзан терорист од цела војска?
Не излегоа снимки на разговори помеѓу актериве со службеник на УБК?
Не излезе поранешен генерал живо у ваша телевизија да вика дека убиените војници биле употребени како топовско месо?

Подобор пола држава да сме жизофрени, отколку сето ова да е вистина и никој да не прави ништо, или некои да ги бранат со сета сила...
Тие разговори само ти/ви ја поттикнаа шизофренијата и ти/ви ја распламтија фантазијата.

Побегна официјално, беше пуштен неофицијално. Го фатија на Косово, ќе ни го достават, и пак ќе биде пуштен. Бидејќи заслужил човекот.

Излегоа, и само покажаа дека АР (не УБК, тоа во шизофрен занес си помешал) си ја вршела работата. Ама тоа го знаевме и досега, бидејќи нели, уште од 10ти Мај нашите служби кажаа дека имале информации и ја следеле групата. Службеникот на АР треба да биде награден и заштитен.

Поранешен генерал од шизофрената ескадрила која изгуби војна пред 14 години. Многу релевантен.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.490
Поени од реакции
5.022
Не е тоа ништо, најнови информации се дека Грујо фрлил тешки пари Исис да ги донесе тука, за да може во калифат да владее од сенка, па ако треба и без глава.
Аха, сега ИСИС е на ред, добро, колку треба да чекаме, колку што чекавме да не ни се случи мајдан ?:pos:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
Аха, сега ИСИС е на ред, добро, колку треба да чекаме, колку што чекавме да не ни се случи мајдан ?:pos:
Тоа што си научил да користиш некое смајли нема да даде тежина на твојте постови. Ти на пример ги потврди пред 3-4 поста моите тврдења дека групата полека ќе се метаморфира во мирољубиви цивили кои случајно се нашле во диво насеље. на пример.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.490
Поени од реакции
5.022
Тие разговори само ти/ви ја поттикнаа шизофренијата и ти/ви ја распламтија фантазијата.
А дали постои мерцедесот ? Сега ме убива дилемава, само ова и те оставам на мира...

Побегна официјално, беше пуштен неофицијално. Го фатија на Косово, ќе ни го достават, и пак ќе биде пуштен. Бидејќи заслужил човекот.
Да де, ви требаше назад оружјето кое им го дадовте, кажи искрено, дали сте му ги дале сите пари однапред, само аванс или парите после завршувањето на работата па затоа ги ликвидиравте главните за да не мора да платите воопшто, знаеш, ми објасни, знам дека се е илузија, одговири ми, за терапија ми е ...
Поранешен генерал од шизофрената ескадрила која изгуби војна пред 14 години. Многу релевантен.
:pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1436472934][/DOUBLEPOST]
Тоа што си научил да користиш некое смајли нема да даде тежина на твојте постови. Ти на пример ги потврди пред 3-4 поста моите тврдења дека групата полека ќе се метаморфира во мирољубиви цивили кои случајно се нашле во диво насеље. на пример.
Само да си знаеш, камповите уште се пред влада, или дефинитивно пројдовте кај ИСИС?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
наградно прашање, колку време беа камповите на Мајкдан пред да почнат снајперите да пукаат ?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
А дали постои мерцедесот ? Сега ме убива дилемава, само ова и те оставам на мира...


Да де, ви требаше назад оружјето кое им го дадовте, кажи искрено, дали сте му ги дале сите пари однапред, само аванс или парите после завршувањето на работата па затоа ги ликвидиравте главните за да не мора да платите воопшто, знаеш, ми објасни, знам дека се е илузија, одговири ми, за терапија ми е ...

:pos::pos::pos:
Постои, во сопственост на Владата на Република Македонија. Не ми е јасно каква врска има мерцедесот (за кого патем никого сем такви како тебе не го боли кур) со безбедносната ситуација. Ама тука веројатно шизофренијата го надополнува просторот измеѓу.

На десетмина им дадовме по неколку кубици земја над нив, авансно. Другите ги спакувавме како сардини и ќе им дадеме долг и мачен затвор. Јебига, веројатно не е тоа што Заев и твоите омилени генерали би им дале, ама живот, не може се по кеиф да биде.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.490
Поени од реакции
5.022
Постои, во сопственост на Владата на Република Македонија. Не ми е јасно каква врска има мерцедесот (за кого патем никого сем такви како тебе не го боли кур) со безбедносната ситуација. Ама тука веројатно шизофренијата го надополнува просторот измеѓу.

На десетмина им дадовме по неколку кубици земја над нив, авансно. Другите ги спакувавме како сардини и ќе им дадеме долг и мачен затвор. Јебига, веројатно не е тоа што Заев и твоите омилени генерали би им дале, ама живот, не може се по кеиф да биде.
Имаш право, остави мерцедесто за кој и Меркел сонува а го нема, важно е безбедносната ситуација, ИСИС, терористи, Мајдан, УФО ...

Не се секирај, тие 2 000 000 ќе ги дадете, нема да бидете во власт до крај на животот...

А на 8 - те војници за кои генералот од шизофрената ескадрила која изгуби војна пред 14 години вика дека биле употребени како топовско месо што им дадовте?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Имаш право, остави мерцедесто за кој и Меркел сонува а го нема, важно е безбедносната ситуација, ИСИС, терористи, Мајдан, УФО ...

Не се секирај, тие 2 000 000 ќе ги дадете, нема да бидете во власт до крај на животот...

А на 8 - те војници за кои генералот од шизофрената ескадрила која изгуби војна пред 14 години вика дека биле употребени како топовско месо што им дадовте?
Како го нема? Ти не си го видел? :pos:

За тие 8 ќе си кажат или ќе прашаат семејствата на тие 8. Душегрижници нема потреба да им ја премеруваат жртвата. Иако лешинарењето им стои.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.490
Поени од реакции
5.022
Како го нема? Ти не си го видел? :pos:

За тие 8 ќе си кажат или ќе прашаат семејствата на тие 8. Душегрижници нема потреба да им ја премеруваат жртвата. Иако лешинарењето им стои.
Уште не сум го видел, го чува Груевски у кутија, иронија, го купил за Заев, а трпел ремет долго време за тоа...

Играњето Господ ќе се наплаќа, кад тад...[DOUBLEPOST=1436477170][/DOUBLEPOST]
наградно прашање, колку време беа камповите на Мајкдан пред да почнат снајперите да пукаат ?
Do i have to care if i dont know?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Уште не сум го видел, го чува Груевски у кутија, иронија, го купил за Заев, а трпел ремет долго време за тоа...

Играњето Господ ќе се наплаќа, кад тад...
Ако ти не си го видел, го нема. Скроз си во право. Бидејќи ти си олицетворение на објективната стварност.

Нека се. И не кад тад, се наплаќа и брзо.
 
Член од
1 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
13
N

Јас стручно можам да објаснам за нешто за што сум стручен. Можам исто да објаснам некое мое тврдење. Јас ништо не сум тврдел за тој што избегал, па така да не можам да бидам повикан тоа да го појаснам. Додека ја побарав да ми објасниш твое тврдење во цитат.[DOUBLEPOST=1436467929][/DOUBLEPOST]
Нормално, во оваа твоја спецификација спаѓаат луѓето од безбедносните структури кои не ретко си го ризикуваат животот за да можеш ти тука на раат да јадеш гомна како тоа они се предавници и ги пуштиле тие што покасно им убија 8 колеги.

Искрено успеа зајо со вакви дебилизми да го сврти целокупно мвр против опзицијата.
Ne me cudi tvojot recnik,izgleda tolku od tvojata vospitanost.
Ako nekoj si zema golema suma pari da ja cuva drzavata neka si go krena gazot i neka si ja vrsi rabotava,ako ne saka rizik po zivotot neka sedi doma.Nesto me cudi kaj vas 9 godini Zajko vo opozicia nikogas ne slusnav od vas deka e rizik za drzavata,ama ovie pusti bombi nesto mnogu smenija,od toj de bkoga pocna da eksplodirat, Zajko e kriv,me cudat vasiot inferioritet,ili e od strav ili ste pod kumplug na Grujo,a tie debili si go slusat glasot i vo opste ne se sramat,vo normalnite demokratski drzavi podnesuvat ostavki,a i vo najnormalni okolnosti pravat samoubistva.... za grevota ste,stvarno ....
 
M

Moon Child

Гостин
Исис војници да им ги ебаваат мајките и да им ги третираат како робови, потоа да ги потопат во затворен кафез на сите оние кои го заташкуваат ова, и си се договараат како нив им одговара. Како бе поддржувате вакви крвници бе, и едните и другите бе, како бе можете? Сите знаеме дека позади ова стои голема заебанција, и дека најверојатно не е така како што ни е дадено да гледаме, и сите ќутиме, додека невини загинаа и семејствата им се завиени во црно. Искрено, јас да имам дете и некој да ми го убие, и државата да си игра курташак, никогаш да не дознаам зошто ми е детето убиено и кој го убил, има да отидам и додека се на лидерска средба живи да ги запалам сите заедно топтан.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Некои ``експерти`` од што се толку стручни (читај обоени) дојде време да се согласувам со албанец на форумот, кој дечкото без врска на националност е објективен, стварно Македонија со овакви Македонци незаслужува држава, како што би рекол еден мој добар другар најдобро да не поделат, како и да ја поделат територијата во секој случај ке е подобро од ова сега што е, очигледно дека не сме способни сами да одржаваме држава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom