Помош за избор на лаптоп

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.620
Првиот лаптоп од каталогов за 26500 денари како ви се допаѓа? Има некој подобар избор за парите? Ќе се користи за сурфање, документи и по некоја игра. Тоа е максимум цена, погоре не може. Благодарам за помошта и сугестиите
АСУС како марка ти е добар избор и јас ти го препорачувам, само за потребите кои ти ги кажа, ваква конфигурација би била фрлање пари, освен ако сакаш да играш по некоја игра или да користиш некои појаки апликации. Јас еве имам АСУС исто од Сет земен, пред 1 год, со i3 процесор една генерација постар од овој со, 4GB RAM и графичка неколку серии послаба од овој, за 24500. Додуша го појачав доста со тек на време, со 4 GB RAM и плус SSD ама затоа што ми треба, инаку и претходно добро си ја вршеше работата. Еден најбитен совет, барај конфигирација со M во името на процесорот, овие со U се штедливи серии и при игри нема баш добро да се покаже. Сигурно имаат во салон и други понуди на АСУС лаптопи, провери си (y)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Предлог за лаптоп до 18-19 илјади,нека биде солиден за тие пари..........
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Предлог за лаптоп до 25-26 илјади денари, за канцелариско работење (интернет и документи), битно да е стабилен и брз?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Глеам поактивна е темава па ај да си прашам и тука :)
Ми цркна лаптопот, Dell Inspiron N5010, 4-5 години користен, прегоре екстерната графичка, има спас, кошта 3000 денари ама и тогаш не е сигурно дека ќе трае којзнае колку. Така да нека се гони, го оставив да ми го проценат за да си купам нов и да ми одбијаат од цената. Некој да кажи колку би ми го процениле отприлика, со колку да бидам задоволен, да не ме соголат?
Спецификации:
15 инчи, i5 процесор (не ми текнува ghz), 4гб рам, 500гб хард диск, радеон 550в 1гб графичка (прегорена :D)
И дајте мислење за лап топов, дали е ок за ценава, и генерално мислење за Асус и животниот век на лаптопот, со претходниов најголема замерка и проблем имав со загревањето, за Асус глеам дека тоа не е некој проблем ради тоа ice cool technology.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Глеам поактивна е темава па ај да си прашам и тука :)


И дајте мислење за лап топов, дали е ок за ценава, и генерално мислење за Асус и животниот век на лаптопот, со претходниов најголема замерка и проблем имав со загревањето, за Асус глеам дека тоа не е некој проблем ради тоа ice cool technology.
Јас не би се мислел за овој
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
4030u не е појак од 4005u? Башка 1.7 со 1.9, башка ептен ми е битно шо не загрева Асусот, Леновото како се покажува на тоа поле? Неам искуство со нив.
новите Intel процесори не грејат толку многу. не треба да се грижиш за прегревање или бучава од вентилаторот.

зимај го асусот. брз, тивок и супер изгледа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Разочаран сум од асусот. Не грее, ама затоа досега имам 5 мртви пиксели.
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Да земеш асус лаптоп ти е исто ко да си купил nike машина за прање алишта :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
новите Intel процесори не грејат толку многу. не треба да се грижиш за прегревање или бучава од вентилаторот.

зимај го асусот. брз, тивок и супер изгледа.
Aaaaaa не греат?
Не го чисти вентилаторот подолг период па ќе видиш дали не грее.
Сум имал 4-5 лаптопи од различни производители а моментално имам lenovo 3rd generation Intel® Core™ i3-3120M скоро 2 години и сум најздоволен од него
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Дајте кажете ми други продавници кај што може да се земе лаптоп освен Сетек, АМЦ, Техномаркет, Нептун. Барам еден модел ама го нема во овие.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Дајте кажете ми други продавници кај што може да се земе лаптоп освен Сетек, АМЦ, Техномаркет, Нептун. Барам еден модел ама го нема во овие.
ако го увезуваат тој бренд, тогаш може да ти го порачаат моделот што го бараш.
кој бренд и модел го бараш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom