Плаќање на казна

Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Здраво, ми пишаа денеска казна бидејќи сум возел возило од 306 коња во 1 полнок, и сакам да знам како иде процедурата за плаќање, ги прашав нив но бидејќи имаат интелегенција помала од процесор на микробранова не знаеа да ми одговорат, па сеа тука прашувам

Поздрав
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.336
сакаш да ти дадеме трансакциска уплатницата да ја попуниш?:facepalm: прашај во полиција
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Ти пишале казна зошто возилото кое си го управувал имало 306 коња? Има закон кој не дозволува возило со оваа коњажа да се вози во 1 по полноќ?

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Ти пишале казна зошто возилото кое си го управувал имало 306 коња? Има закон кој не дозволува возило со оваа коњажа да се вози во 1 по полноќ?
И мене ова ме зачуди, зарем има таков закон во државава o_O
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Ти пишале казна зошто возилото кое си го управувал имало 306 коња? Има закон кој не дозволува возило со оваа коњажа да се вози во 1 по полноќ?

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
Најверојатно е возач почетник кој воошто не смее да вози јака кола а плус и навечер.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Ја само признавам кубикажа.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.718
Поени од реакции
2.523
Има. Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, член 368.
Два прекршока има направено, едниот е дека управувал возило со сила на моторот поголема од 75 киловати, а вториот е дека возел во период помеѓу 20:00 и 05:00 часот.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
сакаш да ти дадеме трансакциска уплатницата да ја попуниш?:facepalm: прашај во полиција
Ако е искрен, целта на темава му е да се пофали дека има возило од 306 коња.
Која би ми била поентата да отварам тема за да се фалам колку коња има колата, пишав тоа за да се знае зошто ми е пишана казната. Тоа ти ако љубомориш е твоја работа.

[DOUBLEPOST=1434010967][/DOUBLEPOST]
Ја само признавам кубикажа.
Јас ни двете во оваа банана држава.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Која би ми била поентата да отварам тема за да се фалам колку коња има колата, пишав тоа за да се знае зошто ми е пишана казната. Тоа ти ако љубомориш е твоја работа.

[DOUBLEPOST=1434010967][/DOUBLEPOST]
Јас ни двете во оваа банана држава.
Па добро бе, кога полагаше тестови не научи дека како возач потсетник немаш право да возиш после 23 часот до 5 и да управуваш автомобил чија сила на моторот е поголема од 75 киловати?
Банана држава сме, ама тоа не ти дава за право да кршрш закон. Ќе си платиш казна и тоа е.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.062
Поени од реакции
11.411
Тоа ти ако љубомориш е твоја работа.[DOUBLEPOST=1434010967][/DOUBLEPOST]
Јас ни двете во оваа банана држава.
Нема што да ти љубоморам што си окркал казна.
Инаку веќе има ваква тема, види таму.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
кој пријател ти полагал тестови и вожња за тебе :facepalm: тој не ти е пријател,не те научил на ништо како што треба и дека полесниот пат не е секогаш правиот :eek:

деновиве баш премногу жртви во сообраќајот од неодговорни шофери.........
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Па добро бе, кога полагаше тестови не научи дека како возач потсетник немаш право да возиш после 23 часот до 5 и да управуваш автомобил чија сила на моторот е поголема од 75 киловати?
Банана држава сме, ама тоа не ти дава за право да кршрш закон. Ќе си платиш казна и тоа е.
Па изгледа нема да ја продавам колата за закон кој нема смисла. Иако иам над 20,000км поминато низ 6 држави али ајде, банана држава.

кој пријател ти полагал тестови и вожња за тебе :facepalm: тој не ти е пријател,не те научил на ништо како што треба и дека полесниот пат не е секогаш правиот :eek:

деновиве баш премногу жртви во сообраќајот од неодговорни шофери.........
Бидејќи нели, еден го прекрши законот, некој без памет направил сообракајка и ајде забрани им на сите. А во реалност, повеќето сообракајки се од таксисти и "искусни" шофери.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Убаво си пишува дека си почетник коj пожил пред година и 3 месеци. Немаш казна за кубикажата туку дека возиш после 11. Плати за 7 дена и треба да е пола цена мислам, секако треба да одиш во полиција, ќе прашаш каде да платиш и ќе се вратиш со потврдата да ти заверат дека си платил и прекине постапката инаку 400 ги јаде :D[DOUBLEPOST=1434016056][/DOUBLEPOST]Државата не е крива што не си научил дека 2 години не смееш да возиш сам после 11. Законот е од 2007 ако се сеќавам. Не е ова од вчера...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Убаво си пишува дека си почетник коj пожил пред година и 3 месеци. Немаш казна за кубикажата туку дека возиш после 11. Плати за 7 дена и треба да е пола цена мислам, секако треба да одиш во полиција, ќе прашаш каде да платиш и ќе се вратиш со потврдата да ти заверат дека си платил и прекине постапката инаку 400 ги јаде :D[DOUBLEPOST=1434016056][/DOUBLEPOST]Државата не е крива што не си научил дека 2 години не смееш да возиш сам после 11. Законот е од 2007 ако се сеќавам. Не е ова од вчера...
Мислам дека е од 2010, али нема врска тоа, што сакав да прашам е дали треба башка во полициската станица да идам каде што ме сопреа (Карпош) или во најблиската што ми е (Центар), или нема врска. Полицаецот не беше башка расположен и нејкеше да ми одговори.
Ахх кој ќе чека уште 9 месeци :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom