ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Колку нашиве се спремни за ноќни операции?? Имаат опрема за тоа?
Да не чекале до сабајле за да почнат пак со акцијата?

Какви будали има на социјалниве мрежи уби боже
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Но лошо е што има говеда кои наместо да ја разберат ситуацијата, они се жалат и пцујат по организаторите што касно им кажале за ова. :facepalm:
Во право се. Во 1 часот по полноќ дадоа вакво известување. Ова воопшто не е во ред и разбирлива е револтираноста на учесниците. Требаше порано да најават дека можно е откажување на маратонот. Но не се ни тие криви, МВР им кажале. А всушност и очекувано беше.

Demek ako si vo patiki i trnerki mozis da pukas na se zivo i divo i pak da ne si proglasen za terorist ,izgleda toa im e poentata!
Поентата им е да се внесе сомнеж во власта а не гледаат дека на тој начин влијаат на полицијаците кои се на терен. Сигурно 500+ припадници на Тигрите не би дозволиле да бидат изманипулирани.
Се најдовте вие атуси, утуси...
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
A маратонот во Скопје се откажал ама маратонците сами се организирале и отишле да трчаат. Абе мамицата нивна лугево осет немаат на 30 км луге гинат тие ке трчале абе нозе да искршат мамето мамино нека се носат сосе маратонот нивни.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
1. Не очекувале терористите да бидат нападнати од полицијата, изненадно било, инаку тие тука спремале нешто за во иднина.
2. Не треси
3. И?
4. А како ќе го евакуираат цело население без да биде отворен оган од страна на терористите? Мислиш малце на тоа? Така иде тоа, терористите ќе пијат кафе на тераса и ќе ги гледаат полицајците како го евакуираат населението и после доброволно ќе си се предадат.
5. Како нема информација? Читаш ли ти малце медиуми? ОНА ја презема одговорноста околу нападот, се планирало напад врз полициски станици во иднина, поради полициската бруталност што се вршела врз населението, само ова 100% не е вистина него само им е измислица, нив друга им е целта.
6. Како ќе ги фатиш еден по еден ајде објасни ни на сите нас тука? Како? Тие биле вооружена група од над 100 луѓе, како тоа еден по еден ќе ги фаќаш? Да се петорица во ред, ама вака?

Дај немој со теориите те молам, премногу е.
Реков дека презедов од Фејс...

1. Мислам дека полицајците се изненадени во случајов, премногу има загинати и повредени. Не знам кој командант ги ризикува своите трупи вака за некоја нетолку важна група која ниту имало заложници ниту одма планирала да нападне цивили или институции.
2. ако е вистина?
3. Не знам ни јас ....
4. населението сведочеше дека полицајците не им дозволувале да излезат, можеби затоа што било опасно, не знам...
5. Зошто напаѓа Она?, има јасни барања? командант Нато, тој со интересниот потпис од еврото?
6. Со бројката уште се шпекулира, не се знае точно...
 
V

viktora

Гостин
A маратонот во Скопје се откажал ама маратонците сами се организирале и отишле да трчаат. Абе мамицата нивна лугево осет немаат на 30 км луге гинат тие ке трчале абе нозе да искршат мамето мамино нека се носат сосе маратонот нивни.
Плус ден на жалост прогласија.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
A маратонот во Скопје се откажал ама маратонците сами се организирале и отишле да трчаат. Абе мамицата нивна лугево осет немаат на 30 км луге гинат тие ке трчале абе нозе да искршат мамето мамино нека се носат сосе маратонот нивни.
почесен круг трчаат во чест на загинатите.

Патем уште еден загинат,бројката се искачи на шест...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Терористите се кријат во куќи со два метра ѕидови и помеѓу стотина сокачина,а полицијата треба да испадне на отворено по ливади за да ги опколи?Ти што викаш,подобро од ливада да напаѓаш на отворено или од куќички да се забарикадираш?
Не се разбирам јас во тоа...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.595
Поени од реакции
110.210
Реков дека презедов од Фејс...

1. Мислам дека полицајците се изненадени во случајов, премногу има загинати и повредени. Не знам кој командант ги ризикува своите трупи вака за некоја нетолку важна група која ниту имало заложници ниту одма планирала да нападне цивили или институции.
2. ако е вистина?
3. Не знам ни јас ....
4. населението сведочеше дека полицајците не им дозволувале да излезат, можеби затоа што било опасно, не знам...
5. Зошто напаѓа Она?, има јасни барања? командант Нато, тој со интересниот потпис од еврото?
6. Со бројката уште се шпекулира, не се знае точно...
1. 16 часа возвраќале на огнот на полицијата. Реално имале муниција да ја срамнат Америка со земја. Којзнае што спремале матер да им ебам...
2. Не е вистина
4. Ова само ти го имаш кажано до сега
5. Ти пишав зошто напаѓа, прочитај пак
6. Затоа ти пишав околу 100 луѓе, затоа што сигурно биле повеќе.
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
А има информации за уапсени и загинати терористи?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А има информации за уапсени и загинати терористи?
има уапсени,се предала поголема група,а имаат и неколку мртви (ваљда) бидејќи излезе вест од очевидец како видел како паднале тројца маскирани лица погодени од куршуми
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.177
Поени од реакции
8.486
Реков дека презедов од Фејс...

1. Мислам дека полицајците се изненадени во случајов, премногу има загинати и повредени. Не знам кој командант ги ризикува своите трупи вака за некоја нетолку важна група која ниту имало заложници ниту одма планирала да нападне цивили или институции.
2. ако е вистина?
3. Не знам ни јас ....
4. населението сведочеше дека полицајците не им дозволувале да излезат, можеби затоа што било опасно, не знам...
5. Зошто напаѓа Она?, има јасни барања? командант Нато, тој со интересниот потпис од еврото?
6. Со бројката уште се шпекулира, не се знае точно...
јас колку што читам срањево требало да се случи на 12 ти,ама наводно некој ги оцинкал на полицијава.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
А има информации за уапсени и загинати терористи?
Нема официјална, но бројката е голема, преку 50 загинати.
Оваа информација ми е уште од вчера. Ако добијам до денеска, ке споделам.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.112
Поени од реакции
10.867
какви не ти глупости се изначитав вчера...вмро и сдсм преку медиуми цело време ја користеа ситуацијата за да добиваат политички поени и да ја префрлат кривицата, ни на онаков ден не останаа мирни ич кур не ги боли за народот само на власт да се..
бедницине од канал 5 ми даваат ѕвезде гранда, на ВОНРЕДНИ ВЕСТИ ми кажуваат кај била жена му на Заев :facepalm:

друго што ми падна у очи е како тоа одма дознаа дека сакале овие да напаѓаат државни институции? а како не ги фатија кога влегле у Мкд, самите рекоа дека пред 2 дена влегла групата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom