ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Добра работа е што форумот го немаше цел ден,како да ме послушал серверот.

Е сеа коа сме кај анализите, нек си ебе матер политиката...ако има некој што и денес ќе замеша вмро и сдс у муабет одма да биде баниран од темава.

Овде луѓе гинат бре алооо постои реален противник кој ни ги убива специјалците!
Abe izgleda bitno e koj ke sednit vo fotelja,zaslepenost od zelba za rabota vo administracija po sekoja cena!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А ние се чудевме зошто пола косово пред некој месец бараше азил во европа.А народов тежок оптимис и мисли дека некој мести.Доволно е само да прочиташ на фејс коментари од шиповиве за соживот и како грујо мести,а профилите полни слики со учки и нивни слики во униформа.
колку си само во право, вчера начекав слика од еден таков постирана во шконска група,ама не бе тие сакаат соживот,ние сме лошите uploadfromtaptalk1431244004723.jpg
 
Член од
28 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
38
СТОКИ, СТОКИ ЕДНИ! ИДИОТИ! МАМИЦАТА У ПИЧКА ДА ВИ ЈА ИЗНАЕБАМ НА СИТЕ!
ДА ВИ СЕ НАМОЧАМ ВО ПРОТЕСТИТЕ! ДА ВИ СЕ НАМОЧАМ НА ВМРО, СДСМ, ДА МУ СЕ НАМОЧАМ НА ГРУЕВСКИ, ДА МУ СЕ НАМОЧАМ НА ЗАЕВ!
ДА ИМ СЕ НАМОЧАМ НА ДУИ, ДПА!
СЕ ТРЕСАМ И ЕЖАМ ЦЕЛ ДЕН! МИ ЈА ЕБАВТЕ ДРЖАВАТА! НЕВИНИ ЛУЃЕ УМИРААТ РАДИ ВАШИТЕ БОЛНИ УМОВИ! ЌЕ ВИ СЕ ВРАТИ СЕ!
ИСТАТА СУДБИНА ОД АРБЕН ЏАФЕРИ ДА ВЕ СНАЈДЕ
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.595
Поени од реакции
110.213
Сочуство за загинатите, ама нешто мене ми смрди. Зошто?

1.Ниеден нормален терорист, платеник, војник не носи оружена група у мало со тесни улички со куќи опкружено со поле од сите страни каде лесно може да биде блокиран и од каде нема шанси да се евакуира.
2. Повеќето од ранетите се ранети во потколеници.
3. Загинатите се од Госитвар, Брвеница и Зубовце - западна македонија
4. зошто ако веќе биле во 2-3 кукји не се евакуира прво цело население од маалото па да се исклјучат струја вода комуникации и потоа да се блокираат макар и 20 дена до предавање или истоштување.
5 Нема барање, нема информација од оружената група за што се бори, што сака, нема комуникација нема ништо, што се тие ликови камикази?
6. Ако се некаква група за која мвро имало податоци од порано зошто не ги фатиле еден по еден порано тие сигурно оделе по цигари, по леб, наполитанки пиво јогурт....
Последно цел ден се прашуем кој кур бе работат тие агенции за државна безбедност убк мубк дб мдб ако 50 души влегле у сред град со се пушки, машинки и слично.

Превземено од фејс профил...
1. Не очекувале терористите да бидат нападнати од полицијата, изненадно било, инаку тие тука спремале нешто за во иднина.
2. Не треси
3. И?
4. А како ќе го евакуираат цело население без да биде отворен оган од страна на терористите? Мислиш малце на тоа? Така иде тоа, терористите ќе пијат кафе на тераса и ќе ги гледаат полицајците како го евакуираат населението и после доброволно ќе си се предадат.
5. Како нема информација? Читаш ли ти малце медиуми? ОНА ја презема одговорноста околу нападот, се планирало напад врз полициски станици во иднина, поради полициската бруталност што се вршела врз населението, само ова 100% не е вистина него само им е измислица, нив друга им е целта.
6. Како ќе ги фатиш еден по еден ајде објасни ни на сите нас тука? Како? Тие биле вооружена група од над 100 луѓе, како тоа еден по еден ќе ги фаќаш? Да се петорица во ред, ама вака?

Дај немој со теориите те молам, премногу е.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
абе пишав наназад куќите и уличките таму какви се,како во ирачко маало да си,тесни улички и споени куќи,буквално од секаде може да те демне терорист и да ти свирне куршум кога најмалку очекуваш.
Нешто слично какво во Јаја паша што е,така е и таму,ама со ептен тесни улички.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Човек што дава едноставен коментар од типот ДА ГО ЕБАМ ЛАТАС без да каже да го ебам КАБРАНОВ (ЛИБЕРТАС) или НАЈЧЕВСКА не е искрен човек. Исто и тој што вика да го ЕБАМ ЛИБЕРТАС или НАЈЧЕВСКА без да го пцуе ЛАТАС не е искрен човек. Забележав многумина такви на форумов на твитер на фејсбук. Јаде трици за Канал 5 и Сител а си ќути за глупостите од Либертас и А1 и обратно. Тие се две страни на иста паричка така да или не ги коментирајте или пцујте ги и двете страни.
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
19
Според мене, ова ни е честитка за "Турски Тек". Ако знаеш да читаш политички, ќе разбереш.

Одговорноста ја превзеде УЧК. А сите знаеме кој ги оркестрира и поддржува УЧК на балканот.

А тие што викаат демек Груевски бил, Мијалков бил... мене не ми се верува. Они имаат криминал и не се сјајни, али такви монструми мислам деке не се. И башка немаат команда врз косовски воени ветерани.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Rekoa deka akcijata e zavrsena,no povtorno pukanje..Lazat ovie na pres ili sto ?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.827
Поени од реакции
24.895
V

viktora

Гостин
Сочуство за загинатите, ама нешто мене ми смрди. Зошто?

1.Ниеден нормален терорист, платеник, војник не носи оружена група у мало со тесни улички со куќи опкружено со поле од сите страни каде лесно може да биде блокиран и од каде нема шанси да се евакуира.
2. Повеќето од ранетите се ранети во потколеници.
3. Загинатите се од Госитвар, Брвеница и Зубовце - западна македонија
4. зошто ако веќе биле во 2-3 кукји не се евакуира прво цело население од маалото па да се исклјучат струја вода комуникации и потоа да се блокираат макар и 20 дена до предавање или истоштување.
5 Нема барање, нема информација од оружената група за што се бори, што сака, нема комуникација нема ништо, што се тие ликови камикази?
6. Ако се некаква група за која мвро имало податоци од порано зошто не ги фатиле еден по еден порано тие сигурно оделе по цигари, по леб, наполитанки пиво јогурт....
Последно цел ден се прашуем кој кур бе работат тие агенции за државна безбедност убк мубк дб мдб ако 50 души влегле у сред град со се пушки, машинки и слично.

Превземено од фејс профил...
Терористите се кријат во куќи со два метра ѕидови и помеѓу стотина сокачина,а полицијата треба да испадне на отворено по ливади за да ги опколи?Ти што викаш,подобро од ливада да напаѓаш на отворено или од куќички да се забарикадираш?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Mnogu e bitno da se doznae koja bila celta na ovie platinici?So aku nivnata cel bila otvornje snajperski ogan vrz ucesnici na protesti ili kontraprotesti na 17 maj.Evo vi dobar recept za bratoubistvena vojna megu Makedoncite.Udrete se malku vo toa crpkite,dosta se obvinuvate megusebno,osvestetese dodeka ne e kasno!
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Rekoa deka akcijata e zavrsena,no povtorno pukanje..Lazat ovie na pres ili sto ?
Можеби има помали групи или индивидуалци. Може треба да упасат некој од јатаците а пружа отпор. Веста беше дека групата главнината е уништена или уапсена а теренот уште се чисти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom