ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Па добро бе колкава е групата у пичку матер што не можат да ја разбијат?

Во државава шетаат слободно вахабисти и вратени борци од Сирија, сосема случајно сега им текна да дејствуваат, не можеа порано?

На крај ќе загинат луѓе ко колатерална штета, све да им ебам бе, крлежи.
75-80 негде прочитав..


Иначе првиот настан во Гошинце изгледаше како наместена работа,ама ова секако не е..Не се глупирајте безвезе..А со гасот шта речи.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Па ние ги плаќаме.. Тоа им е работа.. Да не бранат а не да тепаат деца, ебате лудиот . А што треба да чекаме од нив а?
Gledam mnogu si socustvitelen sprema ljugevo so ginat,za ti ovde da mojs da se kurcis k.rle edno debilno.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.964
Поени од реакции
15.984
" Сеа Ѓорге Иванов е усран од страв "

нели Ѓорге е во Москва ??
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе дај прекинете со глупости се нервирам другарот со кој пораснав ми е тигар и незнам во каква ситуација е а вие серете тука.
ИСТО, не можам да се смирам од сабајле...
Затоа подпрашувам цело време и се курчам на информации пуштени од ракав
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Сум бил во тоа маало во Куманово во ептен заебана ситуација се нашиве на терен стискајте палци за нив, заебете политики и надворешни фактори сега за сега е битно е да се елиминираат овие курајбериве со колку помалце жртви на наша страна.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
75-80 негде прочитав..


Иначе првиот настан во Гошинце изгледаше како наместена работа,ама ова секако не е..Не се глупирајте безвезе..А со гасот шта речи.
и поголема е...а зошто сега,пошто сега е вистинскиот момент,бидејќи се е размрдано,нема доверба во полиција,во власт,има револт кон неа,и народот нема да гледа сериозно на овие случувања(отвори фб ќе видиш што се дешава) и така овој инцидент,па друг,па трет,па ќе завземат селце,па село,па општина и дур се свести народов дека не ќе да е до грујче и зајче,ќе имаме полни свежи гробишта...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
добро бе да му ебам мајката,од неколку протести да ти се приклучат на твоја страна ? па кој ќе му дава леб бе дали сте но рмални што зборите бе луѓе,Украина да сме па да речеш да се приклучат,абе дај не сте толку мрднати веројатно...тоа се луѓѓе кои РАБОТАТ,и зимаат ПЛАТА за тоа,хранат ДЕЦА и ФАМИЛИИ од таа плата...да не ќе им дае заев пари ? ќе шитне од шшвицарска све што има за да им даде пари ? нема сигурно.

зошто не барате да ви се приклучат и вработените во водовод,во ЕВН,кога беа протестите за високи сметки ? и они плаќаат такви сметки ? дајте малку уозбилете се,не сте деца...

и разгледај низ европа што се случуваше,радикалите тешко кој може да ги контролира,ако тоа им се случи на големи светски сили,балканов е најмал проблем...пак ќе кажам,не се врти светот околу грујо и заев,тие еден криминал неможат да сокријат,камоли војна да исценираат...играта е многу поголема,допрва ќе слушаме вакви работи во србија,српска,босна,хрватска,грција....ама и тогаш ќе кажуваат #исценирано од #грујо[DOUBLEPOST=1431174702][/DOUBLEPOST]
гледај ја емисијата за Македонија од пред месец дена...не знам кој Македоенц може да остане рамнодушен на неа...колку не вистини се изнакажаа тоа е чудо едно...
Добро де друже, еве нека гинат во вакви сценарија ако им е поарно. А па да е најтрагична работата, овие единици што ги прават „гнасните“ работи како денес се воглавно најобучените и најчистите единици. Најголемите криминалци се испобутани во полицијата што се заканува ама во вакви случки го јаде некој друг ;)

За радикалите ако си ме читал по форумов го знаеш моето мислење, да не се повторувам.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
а борци од сирија и остали места се шетаат низ цела европа,и балкан,зошто,веројатно немаат одврзани раце да ги средуваат,а и се темпирани бомби...еден да скинат УБК од нив,одма утредента имаш 20 илјади народ на улица,уште еден да скинат којзнае што ќе се деси...
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
ИСТО, не можам да се смирам од сабајле...
Затоа подпрашувам цело време и се курчам на информации пуштени од ракав
И јас пробав му пишав смс ама сигурно нема да ми врати дури не се расчисти се
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И јас пробав му пишав смс ама сигурно нема да ми врати дури не се расчисти се
Не бе брат, исклучени им се телефоните сигурно. Глеам на вибер бил последен пат активен околу 2...
Се препотувам од сабајле
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.600
Поени од реакции
110.259
Добро де друже, еве нека гинат во вакви сценарија ако им е поарно. А па да е најтрагична работата, овие единици што ги прават „гнасните“ работи како денес се воглавно најобучените и најчистите единици. Најголемите криминалци се испобутани во полицијата што се заканува ама во вакви случки го јаде некој друг ;)

За радикалите ако си ме читал по форумов го знаеш моето мислење, да не се повторувам.
А извини што требаше да направат? Биле на мисија, било возвратено со оган од спротивната страна и се десила трагедијата. Не ми е јасно што мешате баби и жаби најискрено ви кажувам.
 
V

viktora

Гостин
Дечки вие гасов преку кур веќе...
Што преку кур?Демек не им должите услуга на америте?Ви го поклонија Косово зошто сте убави?Ве тренираа во 2001г зошто бевте угнетени?Момак,Турција и Русија пред неполн ден потпишаа договор за гасоводот.Ципрас јавно даде зелено светло а Николиќ денес изјави дека Србија не се откажува од гасоводот.Како бе тоа баш вчера влегле во Куманово?Знаеш ли ти дека УСА им труби на ЕУ да ја
намалат зависноста од гас од Русија?Ете затоа ќе гинете поради нив,не размислувате.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Па и громови сега удираат, дополнително да ме плашат... :(
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Добро де друже, еве нека гинат во вакви сценарија ако им е поарно. А па да е најтрагична работата, овие единици што ги прават „гнасните“ работи како денес се воглавно најобучените и најчистите единици. Најголемите криминалци се испобутани во полицијата што се заканува ама во вакви случки го јаде некој друг ;)

За радикалите ако си ме читал по форумов го знаеш моето мислење, да не се повторувам.
сметаш дека не е НИКАКО возможно ни на сон,да се има војна ? сметаш дека нигде во свет нема шанси да се деси војна,а камоли кај нас ? покрај 2001,покрај такви масовни протести од нивна страна,покрај она што ги снајде србите,покрај сите илириди милириди,покрај сите радикални групи и џамии кои проповедаат вахабизам,покрај 5 гранатирања на влада од 2006 па навака,покрај бомбите пред полициски станици,бомби пред судови,бомби пред седиштето на дуи,масовни тепања на Македонци и брцања,пукања во штабови на дуи каде што главна улога имало военото крило на дуи,покрај најавените бомби за вистината за неколку случаеви каде што главен фактор се токму талибанциве,и сето тоа ти го сметаш како шала и како заебанција,и дека треба да гинат чим нејќат да протестираат полицајците ?

а кој ќе ги брани еве,ако стварно се деси војна,кој ќе го брани народот ? како си ти 100000% сигурен дека си во право ? што ако ситуацијата е сосема другачија ?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.266
Поени од реакции
3.619
Сега на телма во живо од една болница рекоа дека има 17 повредени во неа и уште по неколку во други болници :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom