ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Али конечно научил како се гради меѓусебна доверба и како се стига до позиција претседателски кандидат Албанец да биде прифатлива опција. (y)
Он цело време така си постапува, ама во држави како Македонија тоа не пие вода, овдека се работи со уцени, закани, недоверба, по принципот човек на човека му е волк.

Колку овие од аљи биле за мир во куќата се гледа и по снимките.

Со таков однос не успееја да ги направат прифатливи ни трите споменика кои требаше да се постават, а камо ли претседателски кандидат албанец.

Биди озбилен ок.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.218
Поени од реакции
25.979
Он цело време така си постапува, ама во држави како Македонија тоа не пие вода, овдека се работи со уцени, закани, недоверба, по принципот човек на човека му е волк.

Колку овие од аљи биле за мир во куќата се гледа и по снимките.

Со таков однос не успееја да ги направат прифатливи ни трите споменика кои требаше да се постават, а камо ли претседателски кандидат албанец.

Биди озбилен ок.
Не баш. Ова е прв пат Ахмети полујавно да застане во одбрана на позициите на Република Македонија, пред позициите на Косово и Албанија. Во кризава за прв пат ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не се антипод едни на други, туку се во целосна симбиоза. А тоа гради доверба. Максимално сум озбилен.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Не баш. Ова е прв пат Ахмети полујавно да застане во одбрана на позициите на Република Македонија, пред позициите на Косово и Албанија. Во кризава за прв пат ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не се антипод едни на други, туку се во целосна симбиоза. А тоа гради доверба. Максимално сум озбилен.
Веста дека он доставил листа на луѓе кои треба да се уапсат на Косово беше негирана од ДУИ, тоа го извади еден косовски весник, кој потоа стигна и кај Вечер.

Аљи ниеднаш со никаква изјава не се понашол како националиста, ама како што реков тоа не дава резултат за кај нас.
Самите македонци го потикнуваат албанскиот национализам, ги демантираат тврдењата дека ако албанците се лојални према оваа држава, ќе ги добијат сите права предвидени со Устав.
Еве ти лојални албанци, ама сепак Охридскиот договор не е спроведен 14 години по неговото донесување.
Еве ти лојални албанци, но повторно нема ниеден албански споменик во Скопје2014, а и да се постават тие 3 споменика, повторно србите би имале повише него албанците.
Еве ти лојални албанци, но сепак на албанците им остануваат само трошките кога се краде државата. (не видов албанците да бараат провизија на компаниите).
Толкава провокацијата е голема што Аљи им побарал само 3 споменика за да го легитимира Скопје2014, а овие ни тоа не му дадоа, кутрите толку жедни за некој албански споменик почнаа да се сликаат со споменици кои им личеле на некој албанец.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.218
Поени од реакции
25.979
Веста дека он доставил листа на луѓе кои треба да се уапсат на Косово беше негирана од ДУИ, тоа го извади еден косовски весник, кој потоа стигна и кај Вечер.
Секако дека ќе ја демантира, затоа пишав полујавно. Јасно е зошто бил таму. Сигурно не отишол да прошета.

Другото, може да набројуваме милион контра-примери. Ама нема никаква поента.
 
Член од
30 април 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
После овој напад слушнав многу шпекулирања за нова војна.
Денес дури и точен датум, 11 Мај.
Што ќе биде незнам, ама како личност што живее во град на западот од Македонија, ова ме загрижува.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
После овој напад слушнав многу шпекулирања за нова војна.
Денес дури и точен датум, 11 Мај.
Што ќе биде незнам, ама како личност што живее во град на западот од Македонија, ова ме загрижува.
Кај ги слушна? Во некој штаб? Или датумот случајно е два дена после најавените протести на опозицијата?
 
Член од
30 април 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
Кај ги слушна? Во некој штаб? Или датумот случајно е два дена после најавените протести на опозицијата?
Не, баш еве ќе кажам дека сум опозиција, барем целото поблиско семејство. И не сум ангажирана по никакви штабови.
Не сакам да се замарам со бистрење политика, ама како мајка ова и те како не ми е сеедно.
Едит
не ни знаев дека опозицијата има закажано протести.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Не, баш еве ќе кажам дека сум опозиција, барем целото поблиско семејство. И не сум ангажирана по никакви штабови.
Не сакам да се замарам со бистрење политика, ама како мајка ова и те како не ми е сеедно.
Едит
не ни знаев дека опозицијата има закажано протести.
Ок, а од кај го слушна муабетот за војната и датумот?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.218
Поени од реакции
25.979
http://lokalno.mk/na-ekskurzija-niz-evropa/
И сите во градов меѓу себе зборуваат за тоа.
А кој воопшто го почнал тој муабет и зошто, незнам.
Од дестабилизација до воен конфликт има многу пат за одење. Дестабилизација ќе се случи сигурно, тоа Заев отворено го најави на последниот прес. Дали ќе прерасне во воен конфликт зависи од реакцијата на полицијата. Ама веќе сме поискусни за еден таков, нема да се повторат истите грешки.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.108
Поени од реакции
37.080
400 K :pos::pos::pos:

Гласачите ви се околу 250 К тврдокорни , од тие 15 % доволни глупи да излезат.

Иначе знае некој што се дешава во Куманово? Имало пукање и хеликоптери вртеле над градот?
 
H

HoT IcE

Гостин
Ratna zona, sto ima da se desava. Blokiran cel del od grad od pazarot nagore. Celo sabajle se puka, bombi i helikopteri, pred malce nesto i letna vo vozduh ima chur bem mu sunce.
 
N

new tab

Гостин
Иначе знае некој што се дешава во Куманово? Имало пукање и хеликоптери вртеле над градот?
Батка во Ку се случува моментантално false flag 2 али овој пат нема заебанции гледаат да биде со жртви,фрчат рафали скоро саат време ме разбудија од спиење,значи овие се решени конечно ако одат тие да иде и цела држава со нив у курац.п.с. Све да им ебам проклето усерено.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Уште се пука, се веќе саат, има некој од Куманово?
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.163
Поени од реакции
5.128
Не се спие у пичку матер.
У Ѓорче имало ноќна вежба а Куманово е под барикаду.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom