ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
24 март 2010
Мислења
15.220
Поени од реакции
25.981
Па нема, никаква. Работата е што еве владата се гранатира, државата ја напаѓаат терористи, а овој нашол да не дефокусира со тие креирани таканаречени бомби, баш во моментите кога треба да се мобилизираме. Нели?
Државата е во опасност, они некаков референдум против барок ќе прават....
Ова е преплитко за и кај дете од 3 години да пројде. Во Македонија (за среќа или за жал) безбедносните и секојдневните проблеми немаат некоја силна допирна точка. Преземање караула нема никакво влијание врз референдум во општина Центар и обратно.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207

Секоја сличност со реални личности и настани е случајна :cujte:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.312
Поени од реакции
81.519
Ова е преплитко за и кај дете од 3 години да пројде. Во Македонија (за среќа или за жал) безбедносните и секојдневните проблеми немаат некоја силна допирна точка. Преземање караула нема никакво влијание врз референдум во општина Центар и обратно.
Што бе не...
Во овие стресни моменти не е време за референдуми и монтирани снимки!
Треба да баталиме тие комуњарски лаги и да застанеме на браникот на татковината. Не се слагаш?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
не мене ми личи на вадење во случај на неуспешен референдум. Мада пак ќе кажам победа на референдум во општина под контрола на опозицијата и не е некаква победа.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.220
Поени од реакции
25.981
Што бе не...
Во овие стресни моменти не е време за референдуми и монтирани снимки!
Треба да баталиме тие комуњарски лаги и да застанеме на браникот на татковината. Не се слагаш?
Ако некој сериозен ми го рече ова во лице, би бил крајно загрижен за неговото психичко здравје и расудување. Дури и да има безбедносен проблем, тој не би требало да го загрози секојдневното функционирање. Ако го загрозува, нека прогласат вонредна или воена состојба, па ќе се тепаме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.312
Поени од реакции
81.519
не мене ми личи на вадење во случај на неуспешен референдум. Мада пак ќе кажам победа на референдум во општина под контрола на опозицијата и не е некаква победа.
Така е! Комуњарите знаат дека референдумот ќе им пропадне, затоа што патриотите од Центар добро ги знаат важноста на барокот за националната кауза. Со овој напад врз караулата Заев само сака да ја дефокусира јавноста од неизбежниот дебакл на референдумот за ГТЦ.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Тој што се обидува да и наштети на мојата родна земја, Македонија, проклет да остане.

Најважно е во моментов да останеме смирени и да не паѓаме под провокации и бетер да ја влошуваме работата, државата нека го среди проблемов. Ама ако продолжат да и наштетуваат на нашава земја, мислам дека и ние како Македонци треба да се обединиме, да покажеме заби и се Чкљарско да исфрлиме од земјава.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.602
Додека некој протестира за тоа дали да има или да нема математика на матура, дали има или нема бомба, некој во позадина си работи на повисока кауза. Никој не ни е крив што сме продадени души.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Така е! Комуњарите знаат дека референдумот ќе им пропадне, затоа што патриотите од Центар добро ги знаат важноста на барокот за националната кауза. Со овој напад врз караулата Заев само сака да ја дефокусира јавноста од неизбежниот дебакл на референдумот за ГТЦ.
Не туку најголемите граѓани во цела Македонија кои живеат во Центар дојдени од село и 20 години по ред гласаат за истата политичка опција се многу умни и не подлегнуваат на притисоци. Со овој напад Груевкси сака да ја дефокусира јавноста од историскиот рефернедум за фасада на трговски центар (веројатно прв во историјатА).
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.417
Поени од реакции
36.353
Него, ќе има студентски и средношколски протести сега во четврток. Пазете случајно да не наебете по автобуси од некоја меѓуетничка тепачка.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
De be vi pa...Raketi teroristi,Karauli i p*cke materine...! Sea g`ujo ke ispadne na sitel ...so momentot od 1:54...ke kaze deka sve je laz i deka nekoj dvu`g ne UCK saka da ja destalzi`bira makedonija.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.312
Поени од реакции
81.519
Не туку најголемите граѓани во цела Македонија кои живеат во Центар дојдени од село ... .
Ги знам тие човечиња. Сите живеат на иста адреса. Едно 40-50 души у еден стан. Коа ќе ги прашаш кај живеете викаат - Таму кај споменикот. Се држат за рачиња и гласаат за една иста опција.[DOUBLEPOST=1429630792][/DOUBLEPOST]
Него, ќе има студентски и средношколски протести сега во четврток. Пазете случајно да не наебете по автобуси од некоја меѓуетничка тепачка.
Штрајкови, протести, негодувања...
не е сеа за тоа време
државата ни е во опасност
треба да се сплотиме
we are borg
resistance is futile
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.312
Поени од реакции
81.519
Додека некој протестира за тоа дали да има или да нема математика на матура, дали има или нема бомба, некој во позадина си работи на повисока кауза во Белизе, Чешка и Кипар. Никој не ни е крив што сме овци за стрижење.
there
fixed(y)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.220
Поени од реакции
25.981
Ги знам тие човечиња. Сите живеат на иста адреса. Едно 40-50 души у еден стан. Коа ќе ги прашаш кај живеете викаат - Таму кај споменикот. Се држат за рачиња и гласаат за една иста опција.
За одлуката од референдумот во Центар да стане задолжителна, треба да гласаат 50% + 1 граѓанин. Тоа во случајов се 21407 луѓе. СДСМ во Центар никогаш нема добиено повеќе од 14000 гласа. Значи единствено што треба да направи ВМРО за референдумот да не успее, е да им рече на нивните да си седат дома. Нема потреба од превземање караули за таа цел.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Преземено од НОВА ТВ.


Инаку дел од новинарските екипи предмалку полицијата ги спречи да продолжат кон Гошинце.

Репортерите на НОВА, Сашка Цветковска и Владо Апостолов сведочат дека им посочиле на полицијата дека кон Гошинце веќе се тргнати екипи на телевизијата Сител и весниците од МПМ и дека и за нив исто така е небезбеден теренот, а се горе, меѓутоа полицијата немала слух за ваквите аргументи.“

е ај сеа

Линк
Aj na ovie Novi, Plusevi, Libertasi SOROS im dava pari da lazat ama pa vie malku informirajte se pred da veruvate na manipulacii. Ni Sitel ni nikakvi novinari ne se pusteni da odat vo blizina na karaulata.
http://www.sitel.com.mk/sitel-na-teren-policiski-hermelini-vlegoa-vo-goshince-0

Tuku ova treba da bide lekcija do odgovornite deka so 4 policajci ne se obezbeduva karaula i granica so Protektorat koj e izvor na terorizam i kriminal. Osobeni vo vakvi vreminja vo ko na Makedonija i se spremat graganski vojni i nemiri.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom