Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ливерпул ќе игра 3-4-3 со Јунајтед?
Па со таа формација стартува веќе од Декември а во тек на утакмица, ако не оди ја менуваат формацијата. Пример со Свонси тргнавме со оваа, па на полувреме се префрли на дијамант 4-4-2
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
Па со таа формација стартува веќе од Декември а во тек на утакмица, ако не оди ја менуваат формацијата. Пример со Свонси тргнавме со оваа, па на полувреме се префрли на дијамант 4-4-2
Знам, ама огромен ризик е и вака битен меч да го стартува со таа формација. Невозможно е да се брани центаршут од крило, кога крилото дуплира со бекот. А Јунајтед го има и Фелаини кој се уфрла на втор напаѓач. Ако Ливерпул игра така, ќе гледаме натпревар како тие од Јунајтед кога играше со 3-5-2. Цело време ќе го има поседот, а ќе прими гол на првото уфрлање на бекот во напад.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Знам, ама огромен ризик е и вака битен меч да го стартува со таа формација. Невозможно е да се брани центаршут од крило, кога крилото дуплира со бекот. А Јунајтед го има и Фелаини кој се уфрла на втор напаѓач. Ако Ливерпул игра така, ќе гледаме натпревар како тие од Јунајтед кога играше со 3-5-2. Цело време ќе го има поседот, а ќе прими гол на првото уфрлање на бекот во напад.
Зависи од поставеноста, тогаш крилните бекови ги враќа скроз назад а двајцата позади најситурениот ги враќа во линија со двајцата централни играчи за врска и игра 5-4-1. Како и да е, сигурно ќе почне со 3-4-3 па ќе види како ќе се движи. Ако не оди, ќе промени, нема да му биде прв пат во тек на утакмица да менува формација 2-3 пати :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.569
Поени од реакции
6.262
Lele koj rezil za anglicanite vo Evropa.

Toa e, go nema United da go obeluva obrazot. :свиркам:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ох вие Брајани и Џоновци со кралска крв, што сте усрамени и потресени поради лошото издание на англиските екипи во Европа.

Кога сакате да дојдете кај мене на чајанка? Само нека биде викендов, таман батлерот ми се враќа од одмор. Беше малку на село, во Јоркшир.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ох вие Брајани и Џоновци со кралска крв, што сте усрамени и потресени поради лошото издание на англиските екипи во Европа.

Кога сакате да дојдете кај мене на чајанка? Само нека биде викендов, таман батлерот ми се враќа од одмор. Беше малку на село, во Јоркшир.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И сега некој нека ме праша зошто не треба да се поставуваат слики и гофиви во темава...[DOUBLEPOST=1426796374][/DOUBLEPOST]Инвинсиблс слика
8-2 слика
гери се лапа слика
итн итн..
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
И сега некој нека ме праша зошто не треба да се поставуваат слики и гофиви во темава...[DOUBLEPOST=1426796374][/DOUBLEPOST]Инвинсиблс слика
8-2 слика
гери се лапа слика
итн итн..
Прво треба да се почне од глупавите постови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom