Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Или двaјцaтa ќе беa бaнирaни пoлa сезoнa, или ќе се прoшетaвте дo титулaтa :D
Или на програмерски начин претставено:

int Luis Suarez;
int Diego Costa;

if {
(Diego Costa and Luis Suarez weren't suspended)

System.out.println("Liverpool will be crowned champions")
}else{
System.out.println("Costa and Suarez will be suspended, and Liverpool wil not finish higher than 4th place");
}

:D
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Manchester City could approach Brendan Rodgers if Pellegrini is dismissed according to Independent newspaper.

:vozbud:

[DOUBLEPOST=1425494924][/DOUBLEPOST]
Двајцата што најмалку ги бива. Ален и Роџерс :D
Си знаеш ти ај ај :):)[DOUBLEPOST=1425495265][/DOUBLEPOST]
Пошто го нема @Scouser88 да му честитам роденден на Кени во негово име :D
Чао, Роџерс лаврс:D:cool:
kenny.jpg
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Алооо да не ти кажев немаше да ти текне :cool:[DOUBLEPOST=1425495957][/DOUBLEPOST]Liverpool's XI: Mignolet, Can, Skrtel, Lovren, Moreno, Allen, Henderson, Sterling, Lallana, Coutinho, Sturridge.

Substitutes: Ward, Johnson, Toure, Lambert, Balotelli, Williams, Markovic.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
За со Барнли сакам Стерлинг да го видам на крилен бек место Маркец, и Стариџ во шпицот, а позади него Кутињо и Лалана.
Да се самоцитирам. Ко селски буквар го прочитав Брендан. :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Чао, Роџерс лаврс:D:cool:
не знам дали се заебаваш или си сериозен ама едно не ми е јасно,како е можно да бараш оставка и да го мразиш чоекот што ве направи фактор во Англија и да се борите за нешто што е вредно(ЛШ и титула) а не Карлинг и Фа Куп..па тотално нов тим му донесоа летото со недефинирани играчи и ти што очекуваше?..да газите како лани и да имате 100 гола со неандерталецот Балотели?..еве поминаа неколку месеци, го склопи тимот и играта е на највисоко и најдобро можно ниво што го поседува самиот квалитет на тимот...Роџерс е тактички генијалец,човекот на секој можен натпревар си ја увидува грешката и ја исправа на следната утакмица,премногу е флексибилен и некои екипи плачат за такви тренери..

Едноставно не постои подобар менаџер од Роџерс за оваа екипа и за овој тим,па ти не знаеш што значи тренер да ви биди Манчини или пак инает како Ван Гал што не знаат друго и немаат план Б....Роџерс е фудбалски доктор за нив,па кој друг ќе му ги погодеше позиците и улогите на Џан,Лалана,Морено,Маркович и останатите во тимот и плус ќе има солидни резултати и да ги врати во живот односно борба за ЛШ....фала богу што челниците на клубот на размислуваат како тебе и имаат доверба во Брендан
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да знаеш дека си во право. Искрено, очекував и јас да биде ко онаа Томи што ја претпостави.
Иначе, можно е и со двајца напред а Коу како една десетка да игра позади нив. Којзнае шо ќе биде, али едно знам а тоа е дека ќе менуваат формација...[DOUBLEPOST=1425496932][/DOUBLEPOST]
не знам дали се заебаваш или си сериозен ама едно не ми е јасно,како е можно да бараш оставка и да го мразиш чоекот што ве направи фактор во Англија и да се борите за нешто што е вредно(ЛШ и титула) а не Карлинг и Фа Куп..па тотално нов тим му донесоа летото со недефинирани играчи и ти што очекуваше?..да газите како лани и да имате 100 гола со неандерталецот Балотели?..еве поминаа неколку месеци, го склопи тимот и играта е на највисоко и најдобро можно ниво што го поседува самиот квалитет на тимот...Роџерс е тактички генијалец,човекот на секој можен натпревар си ја увидува грешката и ја исправа на следната утакмица,премногу е флексибилен и некои екипи плачат за такви тренери..

Едноставно не постои подобар менаџер од Роџерс за оваа екипа и за овој тим,па ти не знаеш што значи тренер да ви биди Манчини или пак инает како Ван Гал што не знаат друго и немаат план Б....Роџерс е фудбалски доктор за нив,па кој друг ќе му ги погодеше позиците и улогите на Џан,Лалана,Морено,Маркович и останатите во тимот и плус ќе има солидни резултати и да ги врати во живот односно борба за ЛШ....фала богу што челниците на клубот на размислуваат како тебе и имаат доверба во Брендан
МУ ГО РЕЧЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Брат, две години пробуваме да му објасниме али џабе. Не знам, ако успееш ти, ќе те частам што сакаш :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Сепак мене Брендан ме послуша. :D
Колку само Стариџ не е во форма...да беше во формата од лани досега барем еден гол ќе имаше дадено.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
не знам дали се заебаваш или си сериозен ама едно не ми е јасно,како е можно да бараш оставка и да го мразиш чоекот што ве направи фактор во Англија и да се борите за нешто што е вредно(ЛШ и титула) а не Карлинг и Фа Куп..па тотално нов тим му донесоа летото со недефинирани играчи и ти што очекуваше?..да газите како лани и да имате 100 гола со неандерталецот Балотели?..еве поминаа неколку месеци, го склопи тимот и играта е на највисоко и најдобро можно ниво што го поседува самиот квалитет на тимот...Роџерс е тактички генијалец,човекот на секој можен натпревар си ја увидува грешката и ја исправа на следната утакмица,премногу е флексибилен и некои екипи плачат за такви тренери..

Едноставно не постои подобар менаџер од Роџерс за оваа екипа и за овој тим,па ти не знаеш што значи тренер да ви биди Манчини или пак инает како Ван Гал што не знаат друго и немаат план Б....Роџерс е фудбалски доктор за нив,па кој друг ќе му ги погодеше позиците и улогите на Џан,Лалана,Морено,Маркович и останатите во тимот и плус ќе има солидни резултати и да ги врати во живот односно борба за ЛШ....фала богу што челниците на клубот на размислуваат како тебе и имаат доверба во Брендан

Чек,чек чек како тоа му донесоа ? Он што функција има во клубов знаеш ?
За ЛШ сме се бореле ? Добро.

Сеа ја малце за докторот ќе ти кажам.

Прв менаџер можда и у историја али за последни 20тина години знам за дигурно кој имал најмалце бодови во ЛШ. Менаџер кој се ПЛАШИ да изигра гради во гради со Реал и комбинира тим само за да помине полесно у стил греота се не ги брцајте.
Менаџер кој ја напушти тактиката за да ја задржи позицијата во ЛФц одкако 2 сезони ја отупе на секое интервју зборувајќи за неговата дијамант тактика.
Менаџер кој имаше најголем буџет у историја на Ливерпул и пак имаме турбулентна сезона иако фали само 1 играч од лани.
Доктор што нема финале и трофеј у кариера.
Операцијата е успешна пациентот почина работава.


Затоа викам тие што плачат Роџерс да ги снајде само. Па да видите каков отчет и каква програма има он. Има да молите за Манчини.[DOUBLEPOST=1425502918][/DOUBLEPOST]Само да додадат со Бенитез секоја сезона се боревме за нешто.

2005 ЛШ, 2006 Ф.А куп, 2007 ЛШ, 2009 ПЛ,2010 ЛЕ.

Сеа за 4то место се бориме,ко Тотенхем и Евертон на времето.

Трофеј коа ќе видам да крене ќе го поштувам,тогаш си станал менаџер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom