UEFA Europa League 2014-15

Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.748
Јас мислам дека има голема можност еден од финалистите да игра полуфинале, али ќе видиме, има време.
Сигурен си??? Клади се. И тоа ќе го промашиш па финале ќе играат Ливерпул и Тотенхем.[DOUBLEPOST=1424991043][/DOUBLEPOST]
Ливерпул мислев ќе бараат да играт ЛШ преку освојување на ЛЕ они.:гомце::facepalm:
Не. ЛШ ќе играме преку освојување на ПЛ. Be scared JimmyFloydBottleBank. Be very scared! :zloo:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Italjanite dogodina so 4 tima vo LS.:drk:

Penalite na Besiktas-Liverpool :bravobe:,osven posledniot.:semolam:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Од како Ливерпул и кокошкиве испаднаат фаворити ми се Зенит и Евертон, Евертон мислам дека живи луѓе ќе јадат во натпреварувањево :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ај нека ми објаснат експертите што се курчеа летоска дека Билбао има боље екипа и тренер од Наполи, како тоа минатата недела и вечерва беа измочани од факинг Торино, Џампјеро Вентура и КваКва?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ова што го направија навивачите на Феенорд е катастрофа од Светски размери. Се надевам ќе добијат една дебела казна, со ненастапување на Европска сцена, па можда ќе им дојде умот.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Колку дебилно и идиотски се понашаат навивачите на Фејнорд,дури и србите и грците не му се рамни...и тоа замисли во Холандија која се смета за една од најцивилизираните држави и еве што се случува...расистички пораки на секое,пцуења на секое,фрлање со разни предмети и чат-пат банани..како во Балканот да се игра утакмицата..што сакам да го досркант 0-3 и фаца да му свршат Лајич и Пјанич уште еднаш да му ебам педерите холандски
Де бе па вие што сакате театар ко у Англија сега. Нека има жар и што се замарате со расизам толку не слушајте кампањи на ФИФА црнците кои права ги имаат ние сме цигани за нив.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Де бе па вие што сакате театар ко у Англија сега. Нека има жар и што се замарате со расизам толку не слушајте кампањи на ФИФА црнците кои права ги имаат ние сме цигани за нив.
Абе во право си дека ние сме ѓупци за нив,ама ме нервираше она недоличното понашање и довикување кон фудбалерите и плукањето,фрлањето со разни предмети и сите тие ѓупски работи..во Турција разбирам да има онакви глупости ама во Холандија?..јас никогаш онакви работи не би правел па ако сака и за милион евра нека се работи...треба општа култура малце да се има
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.535
Поени од реакции
42.998
Најчудно од се ми беше овој црнецот од Феенорд кога даде гол отиде да се радува со тие што ја фрлија бананата. Имаа уште 2-3 црнци минимум.. Голем дисреспект спрема нив е тоа...ама еве овој не го болеше многу многу.. xD
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.207
Поени од реакции
57.843
Итaлијaнците среќни зa учинoкoт нa нивните екипи.
5/5... се рaдувaaт и зa успехoт нa нивните кoнкуренти.

Англичaниве уште пoсреќни... Тoтенхем и Ливерпул испaднaa. Тaпa сте!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom