Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Ме бендиса Birdman, да не бев хајпнат по обичај уште повеќе ќе ме бендисаше. Ироничен самиот на себе, пародија на пародија на пародија делува додека го гледаш, забегува од уметност vs. блокбастери, па се до тоа дали воопшто е вредно да се замараме со таква дебата ко сме на планетава само една ролна од цела тоалетна хартија. Сепак одлична вожња. Нортон дај прај повеќе (убави) филмови жити мене.:backa:
Сега ми е жал што JK Simmons толку развали во Whiplash, оскар нема да земи.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.509
Четврти февруари, две илјади и петнаесетта. Среда. Zlatikevichius's journal. Врне. Се споија небото и земјата надвор. Депресијата демне од секој агол. Нѐ бара. Нѐ проголтува со ненаситните очи. Мора да се преземе нешто за да се уништи. Ги насочувам очите, а и останатите сетила кон еден светол прозорец на кој се редат бои и форми дијаметрално спротивни од сивилото надвор. Конечно го довршувам она парче уметност што го започнав пред некој ден. Watchmen. Ultimate Cut. Три часа и триесет и четири минути. На крајот, победив! Се чувствувам како вистински суперхерој сега...
 
W

wicked_1

Гостин
Четврти февруари, две илјади и петнаесетта. Среда. Zlatikevichius's journal. Врне. Се споија небото и земјата надвор. Депресијата демне од секој агол. Нѐ бара. Нѐ проголтува со ненаситните очи. Мора да се преземе нешто за да се уништи. Ги насочувам очите, а и останатите сетила кон еден светол прозорец на кој се редат бои и форми дијаметрално спротивни од сивилото надвор. Конечно го довршувам она парче уметност што го започнав пред некој ден. Watchmen. Ultimate Cut. Три часа и триесет и четири минути. На крајот, победив! Се чувствувам како вистински суперхерој сега...
finally, како 2 години да ти спамав со филмот! :)))))))
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Мене ми е многу просечна глумица. Naomi Watts на пример е класи над неа.
 
H

HoT IcE

Гостин
@wot Ми штракна лајкче на рецензијата за Бирдман, дали тоа значи дека го гледал, и ако да сакам коментар. :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
@wot Ми штракна лајкче на рецензијата за Бирдман, дали тоа значи дека го гледал, и ако да сакам коментар. :D
го гледал бе, му лупнал 5ка, има и рецензија пишано.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Пер те очекувам со рецензија за wot Directed by bozino Produced by tolstoj Stars: wot

Гоне Гирл-Као да почнам(незнам почни некако)
Океј ај ќе нашкрапам нешо набрзина

Некој пишал првите 30 минути се малку тапа дали намерно направил така да биде хаха
Филмов е ми снемува материјал значи преполн е со клишеа преполн полициската истрага беше смешка жива сакаме да бидеме детективи ќе шетаме наоколу јас ќе зборувам како реднек а ти ќе бидеш педерчето океј цело време викај дека не го сакаш тоа нека ти биде во гените на твојето лице само не го сакам без разлика на било што ама ги пуштиле дечиња да се радуват у таков голем филм
Бен афлек покажа ништо стварно не ми е јасно што луѓето видоа коа некој спомна вов(хот ице мислам) јас мислев ќе видам преформанс некој ќе ме издигне тоа бен афлек класика мислам си беше она обичен ништо посебно ...
Е сеа типкава стварно си одигра на еден добар левел го помина главниот свака и част заедно со девојката од orphan она на некоје слично ниво ако може да се каже импресиониран едни од подобрите женски улоги но од таков сличен жанровски аспект зборам не генерала има и други девојки кој направиле бум да не се разбереме погрешно ......

Последните 30 минути 40 можда очигледно веќе и знаеш дека нема други можности освен да се случи тоа што се случи мене ми беше предвидливо она доста очигледно(мислам самото она влагање кај него немаше хемија само барање спас но не го посакуваше значи беше таргет девојката се носеше до крај со улогата која веќе ја започна за пријателот нека си се држи до чашата труе стори бро )

Што да ви кажам 8.3 Не многу е тоа

Овој филм помина ради режисерот(името значи многу) и Пике(Ха) :cuc:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Фантастичен...:love:

Е сеа да признаам само во Shame и 12 years сум го гледала, Prometheus и X-Men не планирам да ги гледам, а од останатото на репертоар од него - би сакала...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Фантастичен...:love:

Е сеа да признаам само во Shame и 12 years сум го гледала, Prometheus и X-Men не планирам да ги гледам, а од останатото на репертоар од него - би сакала...
Во Prometheus има интересна улога, глуми андроид и тоа е многу убедлив. Одличен глумец е, се снаоѓа во различни улоги.
 
H

HoT IcE

Гостин
го гледал бе, му лупнал 5ка, има и рецензија пишано.
Сеа видов. Фала ти.
Иначе добро, очекував дека ќе му се свиѓа, ама не очекував дека ќе му лупне 5ка оти е @wot и некад глуми хипстер кога не треба. Ама апсолутно се согласувам со неговата рецензија и мило ми е што му се свиѓа.
Друго прашање, дали ти @wot сметаш дека Бојхуд сеуште заслужува Оскар во конкуренција со Бирдман, во било која номинација.
Знам, многу тагови и прашања, but peace bro.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Нема ваљда бојхуд да земе, досега гледани ми се whiplash, hotelot i imitation game и бојхуд ми е најдолу на листата од сите овие, сите ми беа подобро а имам и уште да гледам. Засега фаворит ми е Whiplash.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom