Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Јас никогаш не мислев дека ти имаш дупли акаунт, или дека си Драгонски. Си ме помешал со Харви. Ти реков да не бидеш педерче како Драгонски. Може сега да прекинеме, мене ми е досадно, и на другите им е досадно?
Мојот пост не беше наменет за тоа дека јас користам два акаунти, туку дека ти го правиш тоа, знам дека го сфати тоа уште од почеток ама само така се правиш, ок ова е мојот последен пост во врска со ова, мој следен пост овде ќе биде тип на некој напревар
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
ПРЕКИНЕТЕ БЕ АЛООО,ТУКА ИДИМЕ ДА НАЈДИМЕ НАТПРЕВАРИ ДА ПРОЧИТАМЕ АНАЛИЗИ,НЕКОЈ НЕШТО ДА ИСТИПУВА А НЕ ДА ВЕ ЧИТАМЕ ВАС КАЈ ШО СЕ РАСПРАВАТЕ....

Што мислите за Малага-Валенсија 0-2 гола?
Ке има голови Џони
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Чарли брат, мислиш дека вреди 5 страни да се расправаш со Ставро ??
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Чарли брат, мислиш дека вреди 5 страни да се расправаш со Ставро ??
Драгонски со менталитетот на жена оговарачка, неспособен да дискутира како маж. Кој мочко си ти, страшна работа...
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Имате предлог за типови за вечер?
 

NHL

Член од
27 јануари 2015
Мислења
41
Поени од реакции
127
01:00 New York Rangers vs Florida Panthers

New York Rangers се 7 место во источната конференција.
Имаат 6 победи од последните 10 утакмици.
И 7 победи од последните 9 дома.
Немаат повреди.
На голот ќе биде Lundqvist GAA 2.23.

Florida Panthers се 9 место во источната конференција.
8 бода ги делат од плејоф местото.
Имаат 6 порази од последните 7 утакмици.
И 5 победи, 5 порази од последните 10 во гости.
Немаат повреди.
На голот ќе биде Luongo GAA 2.41.

Њу Јорк Ренџерс победија во последните 4 утакмици против Флорида.
5 од последните 6 биле Under, не повеќе од 5 гола кога Њу Јорк Ренџерс биле домаќини.
8 од последните 10 биле Under, не повеќе од 5 гола на Њу Јорк Ренџерс.
5 Under и 5 Over од последните 10 на Флорида.
5 Under и 5 Over од последните 10 на Флорида како гостин.

Њу Јорк Ренџерс имаа мал пад на формата после All Star Game ама вчера проработи нападот.
Подобри се и имаат подобар голман.
Во источната конференција се точно тие што треба да бидат во плејоф.
Нема место за Флорида и други тимови како неа.

1 (1.81)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
На Аполон коефициентот се крена од почетните 1.45 на неверојатно 2.10 пред мечот. Би било чудо ако ова дојде 2.
Исто и на металург се крена вчера ама тепаја .. Добро играаат аполон така да пореално е 2 да влезе .
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Каков аматерски спорт е женскиот ракомет... :tapp::semolam:Со зборови не се опишува.Да не ги имав пишано,немаше ни да ги погледнам.
Се осеќа дека Виборг имаат проблеми без повредените ракометарки,илјада и двеста грешки направија во 10 минути.Метц ништо поарни,ги ваѓа голманката.

Секоја им чест на спонзорите што спонзорираат вакви глупости.

Аууу колку се за греота човече,само за клецање ги бива.Им бега топката од раце,а им даваат пас од метар два.Халуцинираат дефинитивно.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Исто и на металург се крена вчера ама тепаја .. Добро играаат аполон така да пореално е 2 да влезе .
Поместувањето на коефициентите во некој правец во голем процент укажува на крајниот исход на мечот. Глупаво е да одиш против трендот, долгорочно тоа значи сигурен минус.
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
72
Поени од реакции
28
@Ставрогин Да,долгорочно значи минус, но често се оптички варки, треба да бидеш упатен кој е факторот што влијае на тоа поместување на коеф. Инаку Аполон ги уби овие прво полувреме,ја пратам им поништија и гол.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
@Ставрогин Да,долгорочно значи минус, но често се оптички варки, треба да бидеш упатен кој е факторот што влијае на тоа поместување на коеф. Инаку Аполон ги уби овие прво полувреме,ја пратам им поништија и гол.
Не го гледам мечот, не сум се кладел на него, не ме интересира. Спомнав само како упатство за кладење. Инаку, многу ретко ќе научиш зошто всушност се поместува коефициентот, освен ако не е некој очигледен факт, како на пример не игра Меси за Барса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom