Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.431
Поени од реакции
58.458
Добар е Gone Girl, можеби споредбата со Prisoners не држи место затоа што вториот е многу сериозен и реалистичен филм кој развали со глума и емоции, додека Gone Girl е филм во кој нема емоции и се туркаат старите get-away-with-crime фори. Многу покомерцијален да речам.[DOUBLEPOST=1418880256][/DOUBLEPOST]Ти драгонски да шутиш. :kruna:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.125
Поени од реакции
9.991
Ако може некој да ми најде некаде превод за овој филм
Јас барем не најдо нигде на страниве кај што често бараме.

Btw добра комедија (y)
Еве ти превод на англиски за ваа верзија Brrip x265. WAR
 
G

grande-juve

Гостин
свака част за 370+ филмови во една година.
Еден филм дневно во просек, не е нешо посебно, на летербокс глеам по 1000 филма некои веќе изглеале...

Е за ова доле вредат мислам честитки :чда:

Еве го целиот постер...

Критериумот беше филмот да ми е со оцена 8,5 и погоре, постерот да му е добар, и колку шо можам повеќе да ги застапам омилените ми мои глумци и режисери:pipi:. И така, сеа си се гордеам на мојата 7-8 квадратна собичка:)
 
W

wicked_1

Гостин
Еве го целиот постер...

Критериумот беше филмот да ми е со оцена 8,5 и погоре, постерот да му е добар, и колку шо можам повеќе да ги застапам омилените ми мои глумци и режисери:pipi:. И така, сеа си се гордеам на мојата 7-8 квадратна собичка:)
ццц, од овие тука само 3 неам изгледано,од Куросава тој Дерсу Узала, тој со Брижит Бардо и Gravity. репер сум станал за get a life неосетно
Браво за постерот :rolleyes:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Еден филм дневно во просек, не е нешо посебно, на летербокс глеам по 1000 филма некои веќе изглеале...
-Работа
-Пријатели
-Девојка
-Кафиња
-Театар-кино:icon_lol:-кафиЌ:icon_lol:-Дискотека-природа-спортување

или


 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
Хајлендер ќе има ли римејк се знае нешто или јок?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
според имдб јас до сеа сум изглеал 1148 филма а сигурно има уште некои кои што сум ги глеал на тв а не ги памтам. Инаку годинава сум чекор до 300 да комплетирам ама тешко дека точно таа бројка ќе ја задржам за мене успех беше и тоа сето што го изгледав :)

Еве јавна ми е листата
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Може некој да ме упате со ситуацијата шо се дешава и филмот Interview, спремам колоквиуми па не сум ногу у тек со дешавките :D само глеам дека озбилно се заострила работата.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Мене живо ме интересира од посикусниве филмаџи по колку имат изгледано псајсајд или њот :icon_mrgr:
 
W

wicked_1

Гостин
според имдб јас до сеа сум изглеал 1148 филма а сигурно има уште некои кои што сум ги глеал на тв а не ги памтам. Инаку годинава сум чекор до 300 да комплетирам ама тешко дека точно таа бројка ќе ја задржам за мене успех беше и тоа сето што го изгледав :)

Еве јавна ми е листата
Turin Horse добар а? :)))
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.144
Поени од реакции
34.996
Еден филм дневно во просек, не е нешо посебно, на летербокс глеам по 1000 филма некои веќе изглеале...
Абе како не е? Јас планирав 150 да соборам годинава, ама тешко - џуџево дома ни секунда не застанува, а не па да ме остави 2 саати филм да гледам. До 70-ката на Letterboxd со тешки маки стигнав!
Ти симнувам капа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.297
Поени од реакции
40.085
Квалитет > квантитет.
неможеш да знаеш некој филм колку е квалитетен додека не го изгледаш, сеа моеш да читаш критики но кој ги врти нив, знаат и да ругаат добар филм а и знаат апла досаден/глуп филм да го величат како којзнае каква уметност дека е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom