Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
The Trip to Italy 2014 LIMITED 720p BRRip XviD AC3-RARBG

Интересна драма комедија за двајца мажи кои се на патување низ Италија. Одамна го имав во вачлиста на имдб и сега видов излегла снимка :)

Gone Girl
The Equlizer
Oblacite na Binoz
Maze Runner

периодов е..
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Одличен беше Gone Girl, како и што очекував бидејќи ја читав книгата. Браво за Финчер направиле одлична екранизација единствена замерка ми е што сите ликови се прикажани релативно богати додека во книгата тоа не е така па можеби ќе беше подобро да има малку повеќе мрачна и депресивна димензија филмот. 9/10
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
The Equalizer одличен акционен трилер со голем entertaining фактор. Не е нешто ново и револуционо во поглед на приказна и перформанс но некако се навикнав на ваков тип на улоги од Denzel Washington (очигледно му лежат). За тие што сакаат more of the same од типот на Taken, Man on Fire, Leon: The Professional и сл. овој е супер филм за разонода.

Препорачувам
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Енџи нема да присуствува на премиерата на филмот пошо фатила...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
The Equalizer одличен акционен трилер со голем entertaining фактор.
После Flight ме фаќа страв да гледам друг филм со Дензел, добар глумец ама многу лошо ги бира улогите
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
The Trip to Italy 2014 LIMITED 720p BRRip XviD AC3-RARBG

Интересна драма комедија за двајца мажи кои се на патување низ Италија. Одамна го имав во вачлиста на имдб и сега видов излегла снимка :)
Браво бомба! Одамна има и по квалитетна снимка, ама не битно. Гледај го и само The Trip.

Инаку на новиов, поштено си се изнасмеав, Стив Куган редовно секоја година си има комедија која за такмичи за најдобра во таа година. Преубави кадри и прејаки имитации. Возат низ Италија, ручаат уз поглед и оговараат глумци. Толку просто а толку смешно. И Роб покрај него растури. Препорачуем. @grande-juve aко више ни си. :)
 
G

grande-juve

Гостин
Браво бомба! Препорачуем. @grande-juve aко више ни си. :)
The Trip - Две сезони се од по 6 епизоди, од секоја сезона има и филм, ко скратена верзија за амерички пазар... Првиот филм го глеав коа искочи и многу добар, сеа дознав дека е од мини серија и ја пуштив, уште поише се смеев... Филмот го иам препорачувано вака по наслов, еве сеа и серијава, посебно првата сезона, втора малку паѓаат... Стив Куган и Роб Брајдон, многу филмски референци и импресионации на познати глумци, пејсажи, храна, борба на егоа... (y)
Слабо пратите :P
 
G

grande-juve

Гостин
Kaj go gledase John Wick bre? :cautious:
Синеплекс... Онака ок, му вредеше акцијата:uzi:, за другото не се замарале многу..


И да го препорачам Rififi:cuc:, noir/heist жанр, со можда најдобро прикажаниот грабеж што сум го видел на филм.
 
Последно уредено од модератор:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Страшно добар филм овој The Equalizer, ме заинтригира уште од самиот почеток и имаше страшно добар крај, уживав во целите 2 часа. Дефинитивно еден од подобрите филмови годинава, морам да го пофалам и режисерот, ќе изгледам уште некои филмови од него веројатно следниот месец :) Такоџе, добра глума на Дензел и од него ми е ова прв филм кој го гледам, но погледнав во кои филмови глуми и налетав на добар материјал.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom