Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

W

wicked_1

Гостин
на сител ќе има добра програма за нова година, незнам шо ви е со филмовиве[DOUBLEPOST=1418052286][/DOUBLEPOST]
Cube-(y)Очигледно беше сценаријото за бегство односно клучот на се на крајот човекот кој апсолутно не го болеше курот за бегство замина Концептот интересен но веќе виден само што филмов е од 94 а сите филмови кој се слични на овој се после снимени мислам дека филмов е меѓу првите од ваков тип можда грешам мене у споредба со крајот зборам house of 9 превртува за разлика од овој
Ги имам изгледано трите верзии на Cube 97', 2002' и 2004та, исто и House of 9. Концептот на Cube филмовите е тотално различен од овој другиот. Далеку се пософистицирани и носат различна порака, вториов има повеќе елементи на хорор, сцените се барем такви, и сето тоа поради недостаток на скрипта. У Cube има перфектно напишана скрипта, ликовите се доста продлабочени и филмовите имаат створено огромно чуство на параноја кај гледачите, без да има некој fear factor од чудовиште позади. Изгледај го и тој од 2004та.
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
на сител ќе има добра програма за нова година, незнам шо ви е со филмовиве[DOUBLEPOST=1418052286][/DOUBLEPOST]
Ги имам изгледано трите верзии на Cube 97', 2002' и 2004та, исто и House of 9. Концептот на Cube филмовите е тотално различен од овој другиот. Далеку се пософистицирани и носат различна порака, вториов има повеќе елементи на хорор, сцените се барем такви, и сето тоа поради недостаток на скрипта. У Cube има перфектно напишана скрипта, ликовите се доста продлабочени и филмовите имаат створено огромно чуство на параноја кај гледачите, без да има некој fear factor од чудовиште позади. Изгледај го и тој од 2004та.
Некако не ми се троши време искрено незнам како би можел да ме изненади и оценката баш не му е сјајна за разлика од првиот после 1 дел се е после франшиза за пари паѓат луѓево на моментот одличен беше првиот па мора и вториот незнам за Кубе инаку да ликовите фантастично губење што и самиот филм го наметнува тоа додатокот за ретардата одлично моментот со прстите (y)

еве за пример ќе ти го посочам и Рек има 4 дела кој вреди само првиот нормално ги немам изгледано другите 3 ама сеа треба до крај да ги цепам а со тие 1-30 минути ќе пуштам некој филм шо е на топ листа со исто времетрање и на крај ќе дркам а вака губење време

[REC] 4: Apocalypse (2014) - IMDb

Rating: 5.4/10 - ‎903 votes
 
Последно уредено:
W

wicked_1

Гостин
Некако не ми се троши време искрено незнам како би можел да ме изненади и оценката баш не му е сјајна за разлика од првиот после 1 дел се е после франшиза за пари паѓат луѓево на моментот одличен беше првиот па мора и вториот незнам за Кубе инаку да ликовите фантастично губење што и самиот филм го наметнува тоа додатокот за ретардата одлична моментот со прстите (y)

еве за пример ќе ти го посочам и Рек има 4 дела кој вреди само првиот нормално ги немам изгледано другите 3 ама сеа треба до крај да ги цепам а со тие 1-30 минути ќе пуштам некој филм шо е на топ листа со исто времетрање и на крај ќе дркам а вака губење време

[REC] 4: Apocalypse (2014) - IMDb

Rating: 5.4/10 - ‎903 votes
Оценката на Cube Zero е поради класичното општо мислење дека ремикс на оригинал мора да е тапа. Дури прочитав некои ревјуа дека бил копија на оригиналот. :facepalm: генијалци
Овој не е толку енигматичен како претходните, има откривање на мал дел од администрацијата која работи на концептот, различен е и развојот на настани.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ех на кого му се доверени овие филмови

Што ќе им направи ќе видиме

 
H

HoT IcE

Гостин
Nightcrawler интересно филмче, ако мразевте вести после филмов уште повеќе ќе ги мразите :D
Jake Gyllenhaal растури со глума, го испуни својот creepy потенцијал и навистина му даде на филмот и приказната посебен шмек. Но сепак оценката на IMDb е превисока според мене, јас му давам 7ца. Не е филм за Оскари.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
wait until dark

Само што го изгледав најзастрашувачката заложничка драма у последниве незнам колку години мачење филмов е
јадење до коска соундтракот што да коментирам бе ајде кој зборови да ги барам да се опише кој го нема гледано одма

Rating: 7.9/10 - ‎17,736 votes

17 Шо гледат луѓево бе

Што ако ти кажам дека сегашната Ен Хатвеј е всушност поранешната
Audrey Hepburn :D
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CDcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FAudrey_Hepburn&ei=T-iFVOnUCcfwUrKqhOAP&usg=AFQjCNFfnxGtLKQY7SnA2JJHw5-lXCIooA&sig2=4di3c8ha3bqMPSJU2hixww&bvm=bv.80642063,d.d24
Така ќе му дое http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CDcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FAudrey_Hepburn&ei=T-iFVOnUCcfwUrKqhOAP&usg=AFQjCNFfnxGtLKQY7SnA2JJHw5-lXCIooA&sig2=4di3c8ha3bqMPSJU2hixww&bvm=bv.80642063,d.d24
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Скоро у СК имало фестивал за анимирани филмови, за тоа и Јанко некни зборуваше па си најдов неколку кратки анимирани филмови за гледање. Прв го погледнав победникот на фестивалот, цртанот Feral во кој се работи колку разбрав за момче кое се изгубило во шума и е пронајден од ловец кој го враќа назад но тој сеуште одново не се адаптирал во цивилизацијата и живее со истите вештини како и во шумата каде се имаше изгубено. 13 минути е, интересно цртанче.

Другите победници неможам да ги најдам по нетов, иначе Feral го гледав синоќа на Јади Бурек кога го даваа него и сите победници, но само него го изгледав салам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Before.I.Disappear.2014.HDRip.XviD.AC3-EVO.avi
Meh, ако го имаш гледано краткиот Curfew, овој ќе ти биде така така. Не би препорачал трошење време за филмов, доволен е 20 минутниот Curfew.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Meh, ако го имаш гледано краткиот Curfew, овој ќе ти биде така така. Не би препорачал трошење време за филмов, доволен е 20 минутниот Curfew.
Касно го прочитав ова, јас немав поим дека всушност е базиран на краткиот се додека не ги изгледав првите 5 минути и одма заклучив, од плакатот само и од имдб не приметив, не ни прочитав содржина само ми се виде добра оцена и критики. Го извртив така, богами целиот филм е сведен на краткиот, кој ми беше инаку одлично изработен. Овој пониско го оценив, генерално послаб впечаток ми остави, ваљда ради тоа што 20 минути доволно ми беа од истата приказна.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Мислам дека ептен рано ги најавуват филмовиве за октомври 2015 ејј 10 месеци не ме дупи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom