Кладилница (Генерална дискусија)

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Оти лош ? Баш сите ракомети очекувано влегоја, незнам зошто викаш само Монпеље и Кил....
Да не очекуваше случајно Вардар да тепа кај Веспрем ? :D
Данкерк минус над минусите си беше, исто како и првата меѓусебна утакмица со Пик Сегет каде паднаа малку голови исто и на оваа сега...
Потешко велезе Монпеље со гол во последните секунди тепа, повторно се мачеше како во Франција, очекував двете утакмици лесно да ги добијат, особено онаа дома, па ај реков лош ден ќе се попраат сега едвај тепаја и тука...
Веспрем очекувано ги сомели Вардар, едно скалило е над нив во европската сцена...
Металург не ни се играше, после се она што му се случуваше на тимот не се за типување...
И Кил ги збриша ПСЖ незнам кој резултат тие нереален :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Остајте ги денешните,кажете нешто за утрешните ракомети шо,зошто,како,итн....:D
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Оти лош ? Баш сите ракомети очекувано влегоја, незнам зошто викаш само Монпеље и Кил....
Да не очекуваше случајно Вардар да тепа кај Веспрем ? :D
Данкерк минус над минусите си беше, исто како и првата меѓусебна утакмица со Пик Сегет каде паднаа малку голови исто и на оваа сега...
Потешко велезе Монпеље со гол во последните секунди тепа, повторно се мачеше како во Франција, очекував двете утакмици лесно да ги добијат, особено онаа дома, па ај реков лош ден ќе се попраат сега едвај тепаја и тука...
Веспрем очекувано ги сомели Вардар, едно скалило е над нив во европската сцена...
Металург не ни се играше, после се она што му се случуваше на тимот не се за типување...
И Кил ги збриша ПСЖ незнам кој резултат тие нереален :D
Данкерк го имав на ливче 2ка и го фатив, али повеќе мислев за овие на темава. Данкерк-Пиг Сегед мислам плус беше спомната, не излезе. Јас мислев Металуг-Ла Риоха ќе биде минус затоа што Металург ќе наметне споро темпо, не излезе. Против моја екипа не играм, а си викам барем со помош на Абутовиќ ќе бидеме поцврсти позади, тоа Лац се повреди уште одма, не отворија уште од почеток, па и таа не излезе минус. Некои хендикепи се спомнаа на темава, и тие мислам не излегоа. Само како фиксови Монпеље, Кил и Веспрем се мали коефициенти.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Монпеље ми беше Х играна.. последни секунди им дадоја. Чисто онака ја изиграв за проба зашто знаев дека нема да биди лесна и во нивните последни 5 меѓусебни 3 пати имаа завршено нерешено, малку фалеше и денес. Очигледно не им се по кеф Медведиве, и незнаат како против нив. :D

Иначе и сите цела Германија гг3+ си влезе освен Баерн шо реално немаше никој ни да ја игра.. како не ги бркам така на пробни тикети незнам, а уште од минатата сезона се отепуваат голови. Цела лига како без одбрана да игра.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Toj so ima akaunt na Bet 365 neka ja proba za utre od sabajle,Dukla Praga-Pelister,Chalenge Cup,11 casot pocnuva mecot.
Mi kaza eden drugar deka samo 2.5 bil hendikepot za Dukla,so e poklon neviden.
Iako ne igram protiv moi ekipi,sepak mora realno da se gleda, ovde cudo treba da se sluci Pelister da izgubi so pomalku od 5 razlika.
Neame rotacija,so samo 7 igraci(ostanatite se premnogu mladi i ne dobivaat nikakva minutaza)neame golman salam,mnogu tesko ke odi.
So samo 3 solidni bekovi,piker i levo krilo ne se igra vo Evropa,makar i vo Chalenge cup.
Ne znam dali uste ja drzat taa razlika,ama ako 2.5 e H1.
Најверојатно ќе ја има во Бет Сити. Денес ги имаше овие од Челинџ куп.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Арсенал-Манчестер ГГ 1.55

Арсенал секако ќе закачи еден гол, со оглед на тоа манчесер која легендарна одбрана ја имаат, а тој нападшто го имаат манчестер би требало да дадат барем еден гол, Перси, Руни, Ди Мариа.

Еибар-Реал Мадрид 2 1.2

Роналдо, Бензема, Бејл не би требало некои проблеми да имат со Еибар.

Барселона-Севиља 1 1.25

После поразите од Селта и Реал Мадрид, не играа баш сјајно против Алмериа, али редно е да се вратат, тука се Нејмар, Меси Суарез.

Баерн Минхен-Хофенхајм 1 1.2

Хофенхајм последните два натпревари порази, мислам дека немаат шанси против Баерн минхен.

Челзи-ВБА 1 1.25

Иако последните две со ВБА и се нерешени, редно е оваа да ја победат, очекувам со минимална разлика победа.
Добро е, на 270 уплата зедов 1000.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Кој не фати денес( вчера ) нема никогаш да фати . сериозно освен еден дортмунд кој не е некој си зицер , се живо диво сакато влезе....
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Кој не фати денес( вчера ) нема никогаш да фати . сериозно освен еден дортмунд кој не е некој си зицер , се живо диво сакато влезе....
Менхенгладбах и Металург минус на голови ме поебаа мене :place:
 
G

Gricko_

Гостин
Не знам како е ситуацијата со Федерер, не гледав денеска во двојки, ама во петокот не ни се обидуваше да ги стига некои топчиња. За Цонга е 2,15, а тој на РГ го има тепано Федерер. Aко е како во петокот со движењето Федерер, не ни се потребни анализи.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
Не знам како е ситуацијата со Федерер, не гледав денеска во двојки, ама во петокот не ни се обидуваше да ги стига некои топчиња. За Цонга е 2,15, а тој на РГ го има тепано Федерер. Aко е како во петокот со движењето Федерер, не ни се потребни анализи.
мислам дека уште овој трофеј му фали па....
само незнам со грбот како е :)
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Toj so ima akaunt na Bet 365 neka ja proba za utre od sabajle,Dukla Praga-Pelister,Chalenge Cup,11 casot pocnuva mecot.
Mi kaza eden drugar deka samo 2.5 bil hendikepot za Dukla,so e poklon neviden.
Iako ne igram protiv moi ekipi,sepak mora realno da se gleda, ovde cudo treba da se sluci Pelister da izgubi so pomalku od 5 razlika.
Neame rotacija,so samo 7 igraci(ostanatite se premnogu mladi i ne dobivaat nikakva minutaza)neame golman salam,mnogu tesko ke odi.
So samo 3 solidni bekovi,piker i levo krilo ne se igra vo Evropa,makar i vo Chalenge cup.
Ne znam dali uste ja drzat taa razlika,ama ako 2.5 e H1.
3.5 е моментално, на коефициент 1.85. Ставив 200 евра, атер за тебе. Инаку немам ништо уплатено од понеделникот. :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045

Kajgana Shop

На врв Bottom