Кладилница (Генерална дискусија)

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.097
Поени од реакции
4.938
Дајте некој тикет 4 коеф.бар за утре
Карлос давај некоја сигурица да направам 4 коеф твоите тениси ми пројдоа денес
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Данкерк-Пик сегед +49.5 ..
Овие Данкерк се најклетата екипа за типување годинава,понепредвидлива екипа нема...
Средата изгубија како магариња дома,со 37 примени гола од СТ Рафаел...
Денес ќе мора повеќе да се отворат ако сакаат нешто да направат....
Од друга страна Пик Сегед изигра слаб меч во неделата,иако тепаа,мислам дека денес ќе распалат повеќе и лесно ќе ја прфрлат границата..
Редно е да изиграат ракомет еднаш,не да ми играат онде ала Металург на времето со резултатите 20-19...
Медведи-Монпеље 2
Салам коеф за двојка,дури 1.50..
Реално Французите се посилни,иако ги потценија многу во првиот меч,ова е можеби клучен меч за онпеље,ако не тепаат денес имаат шанса да не тепаат ниту еден меч до крај....
Мора да добијат,по секоја цена..
Русите досега ги изгубија сите мечеви,иако не се слаба екипа,напротив ништо чудно и да тепаатденес,и за нив е многу важен меч,ако тепаат и тие ќе се вклучат во борбата за 4то место,сепак Монпеље има поискусна екипа и одам на нив...
На голови некако беше најдобро да се игра,но сепак е меч кој решава многу,па ќе има и грешки..
Можеби е подобро да се игра минус како секундарен тип,сепак 64 гола се многу....
Веспрем-Вардар 1 и +52.5..
Меч со толку малку голови тешко ќе се повтори...
Посебно од страна на Вардар....
Мислам дека денес ќе се распукаат салам и ќе има голови,иако и двете екипа имаат голманишта...
Сепак Веспрем кога игра дома е подруга екипа,а и Вардар на гости некако подобро и поопуштено игра,типувам на меч со повеќе голови......
Околу конечниот тип,голем фаворит е Веспрем,сепак во моментот се подобра екипа од Вардар,посебно по пеховите на Вардар со повредите...
Металург-Ла Риоја -54.5
Многу се бе 55 гола,посебно кога се работи за Металург,знаат и самите дека ако се впуштат во игра со отворен гард како во неделата немаат некои шанси..
Ќе мора да ги чуваат силите,посебно на бековска линија..
Е сега многу работи ќе зависат од голманот,ако месечари Митревски пак тогаш ништо не бива...
Би требало да фатат некоја топка па да тргни работата...
Како и да е,Ла Риоја не е Кил или ПСЖ,не се ништо посебно за да го избришат паркетот со Металург...
Кил-ПСЖ 1 и Т1 +28.5
Влезе во страшна форма машината на Кил,партал напраја се пред себе,,,,
ПСЖ од друга страна е без Омејер,Абало и најверојатно Онрубиа....
Тешко дека имаат шанса да дадат нешто повеќе против Кил пред 10илјади публика...
ajde bato pishi i za utre nekoi :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.908
Поени од реакции
9.507
Сибир над 3 гола 1,88
За похрабрите
Сибир 1(-3) 4,15
Металург НК под 1 гол 3,25 и недава гол 4,65
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Bogata ponuda denes .vasi mislenja ?
Super tiket mozese da se sostavi .a bogami i rezultati bea dobri.jas se zapustiv u hokejot i kosarkata i ne si sklopiv dobiten tiket .iako ocekuvav Arsenal da si pobedi,no ..
I edno vazno sto treba da napomenam..zapamtete go Glenavon,skoro site utakmici im se 3+/gg3+..gi prakam veke 2ve sezoni,ovaa e 3ta..i dali sum padnal 3/4 pati..
Covek na niv moze da si napravi solidni pari ..ako bi igral singl.
U sportlife imaa koef 1.65,ZK 1.75..lani i preklani skoro 1.9/2 koef imaa..
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Не ти е тебе до мои две иљадарки :P
Ќе видам утре ако има некој добар пар ќе го типувам, само неделите во принцип се најлоши за тенис, само финалињата од турнирите се останати.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Денес ракометов лош, само Монпеље и Кил излегоа што беа очигледни.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Toj so ima akaunt na Bet 365 neka ja proba za utre od sabajle,Dukla Praga-Pelister,Chalenge Cup,11 casot pocnuva mecot.
Mi kaza eden drugar deka samo 2.5 bil hendikepot za Dukla,so e poklon neviden.
Iako ne igram protiv moi ekipi,sepak mora realno da se gleda, ovde cudo treba da se sluci Pelister da izgubi so pomalku od 5 razlika.
Neame rotacija,so samo 7 igraci(ostanatite se premnogu mladi i ne dobivaat nikakva minutaza)neame golman salam,mnogu tesko ke odi.
So samo 3 solidni bekovi,piker i levo krilo ne se igra vo Evropa,makar i vo Chalenge cup.
Ne znam dali uste ja drzat taa razlika,ama ako 2.5 e H1.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.762
Поени од реакции
14.026
Pisav edno livce na sala za 50ce narediv 14 utakmici i samo U.De Chile i Dortmund me sjebaa. Prvo mislev deka samo Dortmund me ebnale gi utepav od kolnenje ali sega koga dojdov doma vidov deka i cileancive ne tepale pa polesno mi dojde na dusickata.

A, inace ja imav utnato sifrata na Dnipro pa mesto niv sum gi pisal Hapoel Tel Aviv i ja fativ so 2.80 koef tepale so gol u 95, a Dnipro nereseno :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom