Football Manager 15

Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
Симнав FM 15 nosTeam од piratebay и инсталирав ама имињата се фејк, шта да радим?
Друже пачот треба да го иснталираш од ностеам спушти го двеста и нешто мега е инсталирај го
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
@Ultraboy ти како најголем поборник, сеа ќе го симињам од ностеам, ако не го бива ќе те силувам без вазељин :D ;)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.449
Поени од реакции
42.692
Симнав верзија 3DMGAME-Football.Manager.2015.v15.1.3.Cracked-3DM и стискам на фајлот фм.ехе и до крајот на слајд што е на почеток коа почнува играта ме исклучува. Чаре?
dur ja instaliras treba antivirus da isklucis, uste koga ja otpakuvas, bar taka procitav na piratebay. Ja sea od zamunda ja siminjam ali za istava komentari od piratebay citav zasto gledam imaa nekoi slicni problemi bugarive a objasnuvanje ne vidov vo komentarite.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
Значи вака за сите што имате проблем со инсталација направете го ова

Ако сте имале инсталирано бета верзија или демо или оваа со имињата што имаше проблем избриште се значи комплет дури и папката Football Manager што се наога во My Document иснталеријте ги најновите драјвери за графичката.

Спуштете ги овие три фајла али прво исклучете го антвирусот и цело време нека биде исклучен при самата иснталација и првото стартување на играта.Нека не ве буни првиот фај што е околу 50мега тоа е еден вид на торент.
http://dfiles.eu/files/fe6t81vs3/FM2015.exe

http://uploaded.net/file/as6dp090/FM15_15.1.3-FIX.exe

http://dfiles.eu/files/u0qsx13jn/DX_patch.exe

Инсталирајте ја играта пачот ставете го во самиот фолдер кај што е инсталирана играта и инсталирајте го таму.Послем инсталирајте direcktx тоа е последнииот линк.

Дајте админиситратор права на самиот фолдер кај што е инсталирана FM15 значи десне клик properties-security-edit и одберете administrator.

Ако при само уклучување ви се јави ерор идете во фолдеро кај што инсталирана Fm стартувајте ја преку иконата Launcher.Не би требало да имате никакви проблеми.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195
Ja simnav vcera od piratebay i sega za sega okej mi raboti da ne ja urocam, ne mi krasnuva na 17 juli kako so im krasnuvalo na poveketo. Pocnav kako unemployed i Fulham mi ponudija rabota pa da probame da gi vratime u PL. Sega prv pat ke probam so 4-2-3-1 Narrow i ke igram preku sredina na posed so visoka defanziva i jako tempo, a kako vtora taktika 4-2-3-1 Wide ali ovaa samo na poteski gostuvanja i pri branenje rezulat posto se defanzivni instrukciite.[DOUBLEPOST=1416573995][/DOUBLEPOST]E sto usta prokleta ke bev samo sto go napisav postov ja pustam igrata i ne mi se pusta se pojavuva nekoj si crash dump v0.0.0.0... :facepalm::tapp::гомце:

Ne mozam da najdam resenie 1 saat veke da go eam se e na nekoj bosh jazici turski, svedski, spanski... pa preveduvam na google translate i kasha popara. Nesto so steam ima vrska taka demek mozelo da se popravi demek i bez da imas orignal ali kiznajt.

Ako nekoj imal slicen problem so segansava ili proslite FM neka pomaga.
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
3dm фората е Run like Vista service pack 2. Сеа кој клуб од Германија да го изберам?
Па Хофенхајм јасно :)
Мене они ми се во план, кога ќе искочи некој нормален пач. Доста добра екипа на почеток, плус мислам дека имаат доста пари.
РБ Лајпциг можеби???? :icon_mrgr:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Ако ви крашнува играта и со noSteam фиксот, отворете го фолдерот кај што ви е инсталирана и стартувајте ја со Launcher.exe не со fm.exe
 
Ф

Флеш

Гостин
од Nosteam ja симнав се инсталирав и кога ја пуштам да се уклучи нејке...воопшто не се уклучува...а се напраив ко што пишува ....
Ако мислиш поточно, како што те разбрав, не сака да ти стартува играта ,заглавена е на Loading со разни зборови или пак друга ситуација ти се случува со ВООПШТО не стартување на играта .... Има некаков чуден знак што покажува ?! Антивирус,порака при стартување ?! Можеби и чиста реинсталација ќе ти помогне ... :) Опиши детално, и мал детал помага при решавањето :)
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Аууууу колку премногу се повредуваат играчите на играва..
 
C

Castiel

Гостин
Ако мислиш поточно, како што те разбрав, не сака да ти стартува играта ,заглавена е на Loading со разни зборови или пак друга ситуација ти се случува со ВООПШТО не стартување на играта .... Има некаков чуден знак што покажува ?! Антивирус,порака при стартување ?! Можеби и чиста реинсталација ќе ти помогне ... :) Опиши детално, и мал детал помага при решавањето :)
Воопшто не стартува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom