Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
16 април 2014
Мислења
27
Поени од реакции
0
На кого му треба помош за спремање прв колоквиум структурно програмирање неделава држам интензивно часови. За повеќе инфо контактирајте ме во порака.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Интерактивни апликации какви прашања се паѓаат на теоретскиот дел?
Етест?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.717
Поени од реакции
52.652
Интерактивни апликации какви прашања се паѓаат на теоретскиот дел?
Етест?
На courses се правеше тестот, немаше негативни. Беше со прашања од предавањата, не ми текнува што точно.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
26
Поени од реакции
1
Дали некој може да ми каже дали на колоквиумот по структурно мораш да имаш една цела решено задача за да имаш положено и дали даваат поени ако кодовите не се целосни туку започнати нешто?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.402
Поени од реакции
58.641
Дали некој може да ми каже дали на колоквиумот по структурно мораш да имаш една цела решено задача за да имаш положено и дали даваат поени ако кодовите не се целосни туку започнати нешто?
Не мораш.
Даваат поени ако кодот ти е добар, а на output не ти вади 100/100


Инаку за интерактивни апликации можда ќе бидат шаблоните.
Поголемиот дел од теоријата се слики. Ваљда и на тестот ќе се бара препознавање на шаблоните. (претпоставка)
 
L

Löwe

Гостин
Дечки во план ми е в година да ви станувам колега, смер немам одбрано па читам учите од презентации ова она... Би можеле по пп да ми испратите некоја презентација да видам чисто како изгледа и колку е обемна и сл. Фала ви однапред
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.402
Поени од реакции
58.641
Дечки во план ми е в година да ви станувам колега, смер немам одбрано па читам учите од презентации ова она... Би можеле по пп да ми испратите некоја презентација да видам чисто како изгледа и колку е обемна и сл. Фала ви однапред
http://finki.weebly.com/
 
Член од
6 февруари 2013
Мислења
40
Поени од реакции
2
За Мобилни платформи и програмирање некој да не има прашања што се паѓале од претходните години? Фала
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
За Мобилни платформи и програмирање некој да не има прашања што се паѓале од претходните години? Фала
Сега се учи по нова програма така да нема прашања од лански години.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Машинско учење некој што слушал кај Коцарев да каже каков тип на прашања дава на колоквиум? :)
 
Член од
3 ноември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
0
Интернет програмирање колоквиумот во сабота од што ќе се состои ако може некој да ми каже, какви и колку вежби ќе има , колку време ќе имаме на располагање и каков ќе биде теоретскиот дел и дали ќе има воопшто теоретски?
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.188
Поени од реакции
1.189
Интернет програмирање колоквиумот во сабота од што ќе се состои ако може некој да ми каже, какви и колку вежби ќе има , колку време ќе имаме на располагање и каков ќе биде теоретскиот дел и дали ќе има воопшто теоретски?
Ќе има теориски дел, со прашања од предавањата. Ќе има две задачи, една со анимација(нитки), една со редење компоненти и интеракција со нив.
 
Член од
20 јуни 2012
Мислења
147
Поени од реакции
40
Има некој тука што слуша ИТ системи за учење,да сподели искуство за предметот и да ми пушти презентации да ги разгледам ? и што точно треба за семинарска да се направи и колку добро треба да е направена ?
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
113
Поени од реакции
30
Дајте локација на Компјутерскиот центар на Финки, кај се наоѓа ? :D
Благодарам унапред :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom