Декорација на нокти

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Ноктите кажуваат многу за личноста..:pipi:
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Имав убави нокти ама гелот ми ги уништи...сега сум разо4арана:nesum:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Мене овие надградби со светкави гелови во јаки бои плус на нив цела градина од цвеќиња воопшто не ми се допаѓа, ептен ми е нападно и кичесто.
Али за вкус не се дискутира, мене може ми е кич, на други им е ептен модерно ...


Јас си сакам повеќе природно да изгледаат ноктите. Затоа најчесто си правам френч со розевкаста или кремаста нијанса, најубави ми се така ноктите. Совршени :)
Иначе грицкам нокти јас (мана која ужасно ја мразам), ама има периоди кога грицкам а има периоди кога имам долги средени нокти, откако ќе ме фати инат да не грицкам .
Сум ставала акрилни нокти и сум била задоволна, само после ноктите ми биле уништени од лепакот :(
А моментално имам гел на природните нокти. И ептен сум задоволна. Добро е што од гелот не се оштетува ноктот не се ни струга, ни лепак се става. Гелот ми е направен како френч и ептен ми се допаѓа. Не се ни приметува дека имам гел, а ноктите се поцврсти и поубаво изгледаат. :trepka:
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
Мене овие надградби со светкави гелови во јаки бои плус на нив цела градина од цвеќиња воопшто не ми се допаѓа, ептен ми е нападно и кичесто.
Али за вкус не се дискутира, мене може ми е кич, на други им е ептен модерно ...


Јас си сакам повеќе природно да изгледаат ноктите. Затоа најчесто си правам френч со розевкаста или кремаста нијанса, најубави ми се така ноктите. Совршени :)
Иначе грицкам нокти јас (мана која ужасно ја мразам), ама има периоди кога грицкам а има периоди кога имам долги средени нокти, откако ќе ме фати инат да не грицкам .
Сум ставала акрилни нокти и сум била задоволна, само после ноктите ми биле уништени од лепакот :(
А моментално имам гел на природните нокти. И ептен сум задоволна. Добро е што од гелот не се оштетува ноктот не се ни струга, ни лепак се става. Гелот ми е направен како френч и ептен ми се допаѓа. Не се ни приметува дека имам гел, а ноктите се поцврсти и поубаво изгледаат. :trepka:
Кај нас се средуваат и природните нокти а и двете техники на надградба со гел и акрил или лиени или на типс по желба на клиентот и секако по консултација со стилистот што е подобро кај секој клиент. А што се однесува до дизајнот тоа е ваша желба, како вие сакате да изгледаат вашите нокти дали класичен френч, природен изглед или нешто поразлично.:back:

Обожавам декорација на нокти обично летно време си правам најмногу на нозете на рацете неможам да ги чувам ноктите ме нервираат таква сум:pipi:моментално имам розева подлога и исцртан еден нежен цвет со теркизно и бело и ептен убаво стои
Фаќај...Funny French со сини глитер светки:back:

Еве ги најновите :)
Pogledni gi noktive :back: Акрилни Нокти Со Глитер Светки и 3Д цветови
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Случајно гледав фотки од надградени нокти. Предлози за нокти на Фб. Кич невиден.
Ама се е вкус. Затоа што мене тие што не ми се допаѓаа беа најлајкувани :icon_lol:







Ќе ги грицкам боље ноктите, него некад вакви да ставам :pos:
Ужасни се :uvo:
 

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Photo 1988.jpg 39978_479076757677_765037677_6748892_904006_n.jpg SDC12441.jpg hghghghghghghgh.jpg
Неколку мои изработки на нокти....... повеќе во групата на Facebook - Baby_Vik Nails Design.....pozz
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Очиве ме заболеа од толку натрупани нокти , ишарани со по сто бои на нив, естетски воопшто не се убави, многу се кич нема ништо поубаво од нокти во една боја со сјаен финиш или пак француски маникир, зошто толкава декорација, цвекинја, ,циркони? :)
Овие се супер според мене , (не знам зш мали ми ги ваѓа сликиве:toe:)
0809-nail-color-trend-2-de.jpg
catchmeinyournet1.jpg
divaofgeneva2.jpg chanel nails.jpg chin glaze robotika.jpg
 

Attachments

P

PoisonLady

Гостин
Очиве ме заболеа од толку натрупани нокти , ишарани со по сто бои на нив, естетски воопшто не се убави, многу се кич нема ништо поубаво од нокти во една боја со сјаен финиш или пак француски маникир, зошто толкава декорација, цвекинја, ,циркони? :)
Овие се супер според мене , (не знам зш мали ми ги ваѓа сликиве:toe:)
Прегледај го приврзокот 34827
Прегледај го приврзокот 34830
Прегледај го приврзокот 34831Прегледај го приврзокот 34828Прегледај го приврзокот 34832
Го делам истото мислење со тебе.И јас воопшто не сакам нокти на кои има многу бои и декорации.Некако невкусно ми изгледа...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Само што ги направив овие со потполно иста декорација, само со златен лак наместо жолт..



а претходно имав во циклама со музички ноти на едната рака и виолински клуч на другата

вака нешто само многу поквалитетно испаднаа. :)
 
Член од
22 април 2010
Мислења
98
Поени од реакции
8
Имав убави нокти ама гелот ми ги уништи...сега сум разо4арана:nesum:
јас имам долги нокти и секогаш сама си ги правам...но до сега сите шо имат клаено гел за нокти потоа им се катастрофа..:/
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Очиве ме заболеа од толку натрупани нокти , ишарани со по сто бои на нив, естетски воопшто не се убави, многу се кич нема ништо поубаво од нокти во една боја со сјаен финиш или пак француски маникир, зошто толкава декорација, цвекинја, ,циркони? :)
Истоооооо не ми е јасно тие цвеќиња огромни залепени, циркони, па уште и нокти шпиц .... ауууууу КИЧ.
Иначе лаков е прекрасен!

Eве трендовски лакови за оваа есен зима 2010/11

















Сума сумарум мат темни бои лила, сиво, сино, мастило боја, кафено. Или пак повторно враќање на светкавите лакови.

Хит 3 бои на Шанел за оваа сезона се овие
 
Член од
22 април 2010
Мислења
98
Поени од реакции
8
Истоооооо не ми е јасно тие цвеќиња огромни залепени, циркони, па уште и нокти шпиц .... ауууууу КИЧ.
Иначе лаков е прекрасен!

Eве трендовски лакови за оваа есен зима 2010/11

















Сума сумарум мат темни бои лила, сиво, сино, мастило боја, кафено. Или пак повторно враќање на светкавите лакови.

Хит 3 бои на Шанел за оваа сезона се овие

И јас се согласувам 100% со тебе...:)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom