Слабите девојки веќе не се во мода

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Vidi, moze da bide pleasurable i toa!

Zavisi sto sakas i od koja perspektiva go gleas!


P.S. Ovaa garant ima poveke seks od nekoi forumdzii sto gi znam.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Дека не се во мода тоа го измислиле дебелите за да се тешат.
 
G

Giggles

Гостин
тачно :)
Абе секој со свој вкус, шо има да дебатираме толку. Некому му се допаѓат слабички, некому дебелки, на крај краева не е се и у изгледот, има и нешто друго...поглед, понашање,карактер,смисла за хумор, памет итн итн . . .
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дека не се во мода тоа го измислиле дебелите за да се тешат.
Да бе, ние дебелите правиме светски заговор! :pipi: Треба да не стрелаат бидејќи не одговараме на килажата промовирана по модните писти наречена: “Еден посилен ветар и ќе одлеташ некаде далеку“.

Значи аман правете разлика: Под слаби се мисли на екстремно манекенски слабите девојки кои се на раб на анорексија. Не се мисли на нормална килажа.

Сум приметила во последно време дека многу луѓе за човек со нормална килажа го нарекуваат слаб. Е па, затоа ние покрупните ќе имаме комплекси и вакви работи ќе не' “тешат“.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Се претера со темава.
Оние шо го бранат ставот на тоа дека подобри се дебелите девојки,тие шо реплицираат ставаат слики од премногу дебели девојки.
А,пак тие шо мислат дека слабите девојки си останаја во мода,другите ставаат слики од анорексични.
Златна средина ниту ова

А,уш помалку ова


Ами,нешо вака


За да бидиш модел,нормално дека не бараат облини и девојката да има баш нормална тежина,туку да е прислаба,но не анорексична.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
С

Ами,нешо вака


За да бидиш модел,нормално дека не бараат облини и девојката да има баш нормална тежина,туку да е прислаба,но не анорексична.
Ааааа :nenene::nenene::nenene::nenene: *иронија*

И јас сум повеќе или помалку како што е девојкава, ама не - тоа е ДЕБЕЛО. Тоа е дебело, како тоа, девојкава треба да ослабе 10 кила за да заличи на нешто. Ете, така тоа е денес. Оние што се до 50 кила (за девојки зборам) ок се, тие над 60 кила треба да се стрелаат, дебели се. :tapp::tapp::tapp:

Прилично често распространето мислење, затоа и сум изреволтирана. Па чак и искомплексирана! :tapp::uvo:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
^
Уф и те како нервира.
Посебно ко ќе ја слушам една другарка шо едвај има 50 кг,па можи и помалку :
"Леле колку сум здебелена,види стомак сум пуштила..мора да ослабам"
Е,кога ќе го слунам тој муабет,тогаш се прашувам what`s wrong with me? Am I too fat?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Ааааа :nenene::nenene::nenene::nenene: *иронија*

И јас сум повеќе или помалку како што е девојкава, ама не - тоа е ДЕБЕЛО. Тоа е дебело, како тоа, девојкава треба да ослабе 10 кила за да заличи на нешто. Ете, така тоа е денес. Оние што се до 50 кила (за девојки зборам) ок се, тие над 60 кила треба да се стрелаат, дебели се. :tapp::tapp::tapp:

Прилично често распространето мислење, затоа и сум изреволтирана. Па чак и искомплексирана! :tapp::uvo:

Нема потреба да бидеш искомплексирана, девојка која што е идеално градена ако не знае како да се носи со својата тежина џабе е, не е свесна што поседува. Не знам какво е тоа правило дека се што е над 60 кила е дебело ? Познавам луѓе кои имаат и 65 килограми а изгледаат слабо, најверојатно потешка коска имаат од некои кои со помала килажа изгледаат подебело. Конституцијата на телото е многу важна. Често гледаме луѓе кои имаат нормална килажа, но имаат тесни кукови и широки раменици или воопшто немаат кукови рамни се. Тоа не се менува, тоа е скелетот таква форма има некој, но затоа е тука облеката која служи за да прикрие недостатоци и да гo открие убавото, а секој поседува нешто убаво на себе :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
тие над 60 кила треба да се стрелаат, дебели се. :tapp::tapp::tapp:

Прилично често распространето мислење, затоа и сум изреволтирана. Па чак и искомплексирана! :tapp::uvo:
Околу 62 имам. Треба да ме стрелаат :pos:

Значи во мода е ДЕВОЈКА, без разлика дали е слаба или дебела :) А плус релативно е за некои очигледно слабо е костур, анорексија. (тоа за мене не е слаба, таа девојка е болна, анорексична е).
За некои слабо е нормално слаба девојка, која има нормална тежина.
За некои дебело е 100 кила, за некои 70.

Ама како и да е реално повеќе се бара од девојка да е послаба. Не да е анорексична значи!
Оние реклами со дебелки се 1 во 10 години на насловна на 1 списание. Колку за утеха :)
Плус секоја девојка има држено диета во животот. Секоја копнее за некоја пониска тежина која е во нормала, која не преминува во болест.

Ама ако некој и со 70 кила е задоволен од себе и својот изглед уште подобро. Не треба да се пати од муабети на луѓето, зашто празни муабети има за се и сешто. Ако сите ги слушаме ни нема крај.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нормално дека не се во мода,јас затоа се здебелив :icon_lol:
 
S

smart ass

Гостин
А од кога па тежината станала мода???

П.С не ми се секси анорексичните...

Ама не па и тие кои имаат доволно сало за Снабдување термоцентрала...

Медиум е најдобро,и да е полничка тро не е лошо.

Се претера со темава.
Оние шо го бранат ставот на тоа дека подобри се дебелите девојки,тие шо реплицираат ставаат слики од премногу дебели девојки.
А,пак тие шо мислат дека слабите девојки си останаја во мода,другите ставаат слики од анорексични.
Златна средина ниту ова
За ОСЛОМЕЈ...

РЕК БИТОЛА бара повеќе:vozbud::pos2:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Ајде бе, јаз уште си сакам слабички :love1: А да ве прашам ко сте со некоја дебела и на пример гасите струја од кај знаеш дали ја е*еш кај шо треба или под коленото ?
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Кога биле? Кога Пош испадна на пистите и ја покажа својата анорексија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom