Слабите девојки веќе не се во мода

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
таа во средина е средна по дебелина и мислам најдобро е таква тежина да имаат сите девојки :pipi: таа на крај е многу дебела, а таа првата е претерано слаба :toe: затоа средната
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Хмм веројатно бев тежок оф топик со тоа што кажав дека ми се допаѓа средната девојка (од фотографијата погоре), и ај одново... значи кога би избирал би ја избрал ДЕФИНИТИВНО девојката која е на средина што подразбира дека истата нема да биде ни слаба ниту па дебела, т.е средна како најнормално она што иде на средина т.е помеѓу две нешта по најпроста логика нели значи како во примеров кога би имало 1.2.3 тоа би било двојката бидејќи е на средина.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
^ И кога другар ти од средно ќе дојде на 25 години матура со првата, ама со малце поголеми зизги, што тогаш? :pos2:
 

Wa_sa_ka_ha_ta

свежо офарбана
Член од
16 мај 2009
Мислења
72
Поени од реакции
5
дефинитивно насловот ми стои како “ајде сега да се утешиме“ (пошто демек имаме некое килце) , ама се што ќе прочитате не верувајте..
туку девојќи земете си се насебе...остајте тоа џимиринките и питите пастрмајлии, наместо со лифт..пешки до дома...наместо сладолед и торта- јаболко и ај доста филозофирам... имам осет дека сум офтпоик:uvo:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ми се слоши од девојЌи, сВаќања, офф топици и слични простотилуци. Корегирајте се.


Телесната линија не е тренд и не е мода.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Ste zapnale za slabite
eve vi ja slabata kjerka na Versache, Allegra




Kolku e samo zgodna, nema ni gram salo

Ah pusta J.Lo, so nejzinite kilogrami, slepati debelata krava :tapp::tapp::tapp:



Aj sega da bideme iskreni, koja e poubava, J.Lo so obravcinjata i oblinite, ili Allegra so site koski od nadvor

E koga nekoj pocne da mi gi fali slabite... :tapp::tapp::tapp: mi ide da go otepam
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Првата ако ја стиснеш малку посилно ќе се скрши, третата има вишок салце и се гледа дека нема поим што е вежбање надвор од кревет а каква ли ќе биде после 10 години :).

Втората е супер материјал и со малку мускулчиња ќе биде перфектна :) !
 

blejdsk

Collective Consciousness
Член од
22 септември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
69
Ste zapnale za slabite
eve vi ja slabata kjerka na Versache, Allegra




Kolku e samo zgodna, nema ni gram salo

Ah pusta J.Lo, so nejzinite kilogrami, slepati debelata krava :tapp::tapp::tapp:



Aj sega da bideme iskreni, koja e poubava, J.Lo so obravcinjata i oblinite, ili Allegra so site koski od nadvor

E koga nekoj pocne da mi gi fali slabite... :tapp::tapp::tapp: mi ide da go otepam
:vozbud::vozbud::vozbud: катастрофа !
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Koga imav 55 kila mislev deka sum svinja. Sega imam 51 kilo i milion komentari od strana- slaba si. Iskreno mislev deka slabite se nesto neznam... abe manekenki :) ama sega gledam deka nisto bez oblinite sto si gi imav... aj otidov jas da jadam, me frlivte vo depresija :)))
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ste zapnale za slabite
eve vi ja slabata kjerka na Versache, Allegra



Kolku e samo zgodna, nema ni gram salo

Ah pusta J.Lo, so nejzinite kilogrami, slepati debelata krava :tapp::tapp::tapp:

Aj sega da bideme iskreni, koja e poubava, J.Lo so obravcinjata i oblinite, ili Allegra so site koski od nadvor

E koga nekoj pocne da mi gi fali slabite... :tapp::tapp::tapp: mi ide da go otepam
Колку само за информација анорексичните девојки не се слаби, тие се преслаби. Тоа се девојки кои се болни и имаат лоша здравствена состојба.
Не треба да се претерува, за мене анорексичните девојки не ни спаѓаат во слаби.
Има слаби и здрави девојки кои се секси. Иако најдобро е онаа средина ни слаба ни дебела. Но дебелите девојки никогаш не се во мода. Да беа во мода дебелите, тогаш зашто секоја девојка држи диети и се стреми кон некоја килажа пониска? Не прениска и анорексична да се разбереме, тоа е болест.

Плус има теми за најубави жени во светот и јас не видов машко да стави дебела девојка. Сите беа или слаби или средна килажа.
А во темава претерувата и ставате слики од анорексични девојки, кои се болни девојки и не им е местото во темава, туку во подфорумот здравје.






Кога ќе почнат моделите на Викторија сикрет да бидат над 70 кила, кога ќе имаат можност мисиците за Мис Универзум или Мис свет да се натпреваруваат со високи килажи, кога во рекламите за долна облека и бикини ќе има дебели девојки и кога Плејбој ќе има на насловни дебели девојки е дур тогаш значи дебелите девојки ќе се во мода.
Дотогаш не ви држи вода сето ова што го пишувате и што претерувате со слики од анорексија до дебели од 200 кг.

Во мода е секогаш здравата девојка која има нормална исхрана и девојка со нормална тежина, која изгледа убаво во неа, ни преслабо ни дебело.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Нема слаби ,нема тенки убавото секогаш е на мода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom