Слабите девојки веќе не се во мода

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Во мода се послабите девојки и најдобро е кога имаат малку облини.
Сите оние девојки на кои им се воодушевуваме на телевизија се во групата на слаби девојки, со тоа што никогаш не се убави оние анорексичните.
Еве фотки на некои звезди кои од одлично обликувано тело, стануваат анорексични и според мене губат од убавина.

нога :uvo:


лошо :(




aу преслаба


среќа се здебели после поради бременоста инаку на човек не личеше БОЛЕСТ


:toe:


дефинитивно поубава со нејзините бутчиња :)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Во мода се послабите девојки и најдобро е кога имаат малку облини.
Сите оние девојки на кои им се воодушевуваме на телевизија се во групата на слаби девојки, со тоа што никогаш не се убави оние анорексичните.
Еве фотки на некои звезди кои од одлично обликувано тело, стануваат анорексични и според мене губат од убавина.

нога :uvo:


лошо :(




aу преслаба


среќа се здебели после поради бременоста инаку на човек не личеше БОЛЕСТ


:toe:


дефинитивно поубава со нејзините бутчиња :)

Beat Anoreksia :D

Слатки се нели? :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
слабите не се во мода...границите на нормала, и slightly под неа се за мене топ...
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
da da potpolno se skoglasuvam deka ne se vo moda.....ama sea kao so gledam po ovie kanalite za moda malku se popraveni ne e kako so bese?
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33


Овие се најслаткички, лепотички .. :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
да се натпреваруват ГАРА:pos2:НТ дека ке земат 1-3 место .. некоја ... :pos2::pos2::pos2: СТЕГНАНИ СЕ ....
(шала)
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
I jas se slozuvam...slabite devojki ne se u moda...ali ok sea i ne cini da si so celulit..ali jbg....:]]]
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
се што е претерано не е убаво...тоа важи и за двата случаи...хм,,златна средина и гајле си немаш :vozbud:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Кај мене никогаш не биле во мода :toe: абе да фатиш мевце,ноџе,меше,но не и да те здроби кога е врз тебе нели :pos2: таква некоја сочна :vozbud:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Само Атлетичарките што се многу слаби не ги бива, инаку природната жена слабичка стегнанка е многу убава.:helou:
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Иако сум женско за мене е поубаво малце полничко одколку ептен слаби на ништо не личат да ги дувнеш ќе паднат.Ама најубаво е златна средина
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Мене, искрено темава ми личит дека е отворена за без врска. Нема што да се дискутират овде, секој си имат свој вкус. Некоја обична анкета во Британија сигурно нема да ја срушит денешнава мода или да изградит нова. Вистина дека ДОЛГАТА НОГА никогаш нема од мода да излезе па кој шо сака нека кажвит. Башка, незнам зошто ги критикувате слабите девојки, јесте дека има некои ко костури шо се, ама има некои со убави деколтеа и тенки половини. Дебелите никогаш немат да се во мода, ни костурите ко штици рамни. И мислам темава дека не е неопходна овде, некого можеш да навредиш-ThA BiTcH, било слаб или дебел. Се работит само за вкус, а долгите и тенки нозе(не анорексични) Секогаш ке бидат во мода !!!!!:helou:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
П.с.
Мислам дека немат потреба од лечење комплекси на форумов
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Ок, едно е индивидуалниот вкус а друго е трендот (тренд е општиот вкус или тоа што општо земено се смета за убаво) . А трендот можеби беше попријателски кон послабите, т.е. подобро послаба отколку подебела. За мене лично, а верувам и за поголемиот дел машки преслабите девојчиња не се по вкус. Ноџиња тенки ко соленки, ребрата излезени и' се бројат, легнеш на неа ко на радијатор да си легнал... Не бе братче, треба малку мевце.
Добро, се на се, убаво е она што изгледа здраво и тоа е непобитна вистина. Значи нозе, цициња и газе се секогаш ин. Е, покрај тоа, добро е кога не изгледаат како дома да немаат со што да ги ранат. Значи добро е малку салце. А идеално е наместо салце, малку мускулче. Сега не викам да билдате, ама потребно е телото да биде стегнато, сфаќаш. И плус нешто што обожавам е женски што одат исправено (а за тоа е потребно да се направи некоја вежба некогаш). Тоа дефинитивно ми ги прави поубави - па размисли, кога ќе се исправиш стомакот изгледа помал, градите поголеми. Друга работа што е секси е онаа форма на песочен часовник - тенка половина, широки колкови.
Тоа за мене е ин, и како што приметивте не е потребно само да се биде слаб. А истово ќе ви го кажат и мнозинството други машки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom