Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Треба да обновувам договори и за парите што ми ги одобруваат гледав најдоборо што можам да зеам
Huawei ascend g700
alcatel idol 2
Sony xperia L
Sony xperia M2
Htc desire 500

Ја мислам дека најбоље ми е Huawei g700, па да чујам некој по стручни искуства :)
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Може да го видите новиот Redmi 1S на Xiaomi. Има Snaprdragon 400, 8 MP камера и две картици и плус SD слот. А цената како што гледам на LG L70 e 8.000 ден.. Redmi 1S e 9.900 ден, а со поголем екран и со MIUI (што мене ме интересира :) ) е екстра.. Вреди да се размисли...
Инфо може да добиете на www.hi.com.mk
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Може да го видите новиот Redmi 1S на Xiaomi. Има Snaprdragon 400, 8 MP камера и две картици и плус SD слот. А цената како што гледам на LG L70 e 8.000 ден.. Redmi 1S e 9.900 ден, а со поголем екран и со MIUI (што мене ме интересира :) ) е екстра.. Вреди да се размисли...
Инфо може да добиете на www.hi.com.mk
Добра реклама :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Сериозно Redmi 1S е одличен телефон за парите.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Од мене нема по скептичен, ама збориме за ентри/меинстрим класа уреди :)

Телефонот е топ за парите, и Redmi Note Pro исто, ти гарантирам.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Се' уште сум скептичен околу Xiaomi и слични кинези, некој користел телефон од тој бренд, како е задоволен?
Па да, затоа и пишувам :) најдобра реклама е препораката од човек на човек..

Јас имав Mi 3 од пред 7 месеци, и тој е најдобар телефон на светот за парите, според мене... Сега земав од кај дечките Mi 4, и да ти кажам another level. И искрено и заслужуваат мала реклама и промоција затоа што целиот концепт на квалитет, супорт и цена, заедно со MIUI ќе го освои светот на крај.

Денес излезе и новата веб страна за MIUI тоа е оперативниот систем на Xiaomi, со кој они почнаа да работат, па после се вклучија и во производство на телефони.
Прочитајте малце, ќе се фасцинирате од фактите.
www.miui.mk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Единстевена мана на Xiaomi телефоните е лошата камера при снимање, за слики си е добра.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Може да го видите новиот Redmi 1S на Xiaomi. Има Snaprdragon 400, 8 MP камера и две картици и плус SD слот. А цената како што гледам на LG L70 e 8.000 ден.. Redmi 1S e 9.900 ден, а со поголем екран и со MIUI (што мене ме интересира :) ) е екстра.. Вреди да се размисли...
Инфо може да добиете на www.hi.com.mk
Redmi 1S неможев да го најдам на hi.com.mk може ли линк? фала :)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
^ а да ги сменеа имињава за не-кинески односно евопски пазар? Hongmi, Redmi и слично...

Братучед има Mi3, вика дека е топ. Не е нешто гаџет фрик, ама и јас од она што видов делува солидно. Не би земал за мене бидејќи не ми се допаѓа тоа UI, но не е лош.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
^ а да ги сменеа имињава за не-кинески односно евопски пазар? Hongmi, Redmi и слично...

Братучед има Mi3, вика дека е топ. Не е нешто гаџет фрик, ама и јас од она што видов делува солидно. Не би земал за мене бидејќи не ми се допаѓа тоа UI, но не е лош.
Имињата им значат ЦРВЕН ОРИЗ :) HONG (CRVEN) MI (ORIZ)... или RED MI.. е сега со таа разлика во култура, добро е што пак некако се читаат.. Инаку, новиот V6 MIUI е ремек дело.. Од наредната недела ќе има build и на Македонски јазик, вреди да се проба...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Ич не ги следам смартфониве последно време како одат, па сакам да прашам тие што се по-фанатици по таа работа околу совет меѓу овие два модела:
LG G2 mini
Sony Xperia E3
Цената им е иста и не ми е пресудна при изборот.
Или ако има некој трет модел што е уште подобар, а во истиот ценовен ранг, отворен сум за предлози.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom