Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.447
Поени од реакции
42.727
Сеа и вие нашите малце рипате ебаго. Да не заборавиме дека Ламберт го земаа за 5 милиони. Ако дадат исто голови со Фалкао кој курац? Не кобете одма, еве Ди Марија за малце ќе го повредеа уште на дебито, седете мирни па ќе рипкаме во Мај. (ако имаме основа за тоа)

Иначе истите муабети се вртеа и за ван Перси, па растури одма одкога дојде. Ќе видиме што ќе биде, ама јас сум ептен голем оптимист за Фалкао. :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Дур сме кај ливерпул ... Оно, можеби е во право, ако Фалкао и Ди Мариа ги сметаш за флопови, Лалана и Ламберт за играчишта.

Ламберт и Лалана се светска класа играчи.
 
C

Castiel

Гостин
Пак кажуваш ситуација со Бало на 18-19 години. Мурињо и жолтиот картон во 46та минута шт осите го зборат. Никој не порекнува дека тогаш не беше идиот. Никој не порекнувва ни дека сега не е. Ќе видиме како ќе се однесува во дрес на Ливерпул, под палка на Роџерс.

Сидорф колку време му беше тренер, 2 саати пред да го направи инцидентот.
Можам да кажам дека сум убеден дека Манчини не е авторитет. Да, го извади на предсезонската одма после глупоста ама пак си играше.

АјПадот пред колку време беше, пред 4 години?
Со дресот пред колку време, пред 3-4 години?

Дефнирај ми инцидент? Инцидент е гризењето на Суарез, инцидент е клоцањето на Азар, инцидент е плукњето на Попов...
Веројатно не мислиш на нцидент на фрлање пикадо по младински играчи и носење 5000 фунти во џеб. Веројатно не мислиш на инцидент како слика каде пуши цигари во базен (Вилшер).
Секој прави инциденти и да, Марио е лабилна личност која што си има минато и си го влече тој медиумски хајк позади него, заслужено или не, индивидуално е гледањето.

Блесав си е, нема муабет само мене ми е смешен муабетот „ќе се смири ако сака“.

Вакви глупости и инциденти прави балотели...ова не е пред 3-4 години ова е од прошла сезона...и кога дојде во милан ги имаше истите изјави...дека е зрел...дека нема веќе да се заебава и дека конечно ќе игра како што треба со полн потенцијал како што го има...но проблемите со главата го спречија...не дека ситауцијата во која се наоѓа милан моментално му помогна многу ама за некои работи и самиот е крив...


Незнам зашто ти е смешен тој муабет за смирувањето...единствена личност која може да го оправи балотели е самиот балетоли..кој сака нека му е тренер џабе е ...убава работа е со клаузулите за однесување што му ги ставивте во договор... но он треба да го промени начинот на пристип во играта на теренот...а тоа никоја клаузула не го овозможува...ова навистина му е последна шанса или ќе почне да игра ко што треба или цел живот ќе остане само на талентот...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.609
Поени од реакции
62.714
У реду е, намали со ванаби тролањето кон Ливерпул не ти функционира.
Дал некој линк од 2002 година сеа.

Бог да чува, постира рандом изјава од 15 МАРТ!
Не знам што те чуди. Роџерс изјави дека Јунајтед ке има проблем да привлече топ играчи ради неиграњето во ЛШ.
Кога требаше да ја постирам, на 17 Март, 5 месеци пред предониот рок?

Дај размисли што тресеш.
 
C

Castiel

Гостин
Дур сме кај ливерпул ... Оно, можеби е во право, ако Фалкао и Ди Мариа ги сметаш за флопови, Лалана и Ламберт за играчишта.

не знам рекол тука лошо....Ди Мариа беше на излезна врата од реал мадрид и само јунајтед беше спремен да ја плати таа сума.... Фалкао си оди ради финансиска криза од монако и него баш не му е галје дали ќе игра ЛШ се додека си зема парички.... така да не е како да сте земале некој клучни играчи на тимови што немале намера да ги дадат...на такви играчи мисли роџерс со таа изјава...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
9.239
Тоа што го хејтам и го сметам за преценет настрана.

Сега дополнителен ризик е тоа што се враќа по долга повреда која во многу случаеви знаела да биде кобна за кариерата на играчот. Плус има 29 години. Плус на плусот, сумливо е тоа што Мендес по секоја цена сакаше да го даде некаде. Некои пишуваа дека тоа е заради финансискиот крах на газдата на Монако, заради кој може Монако да доживее дебакл сезонава па со тоа да му падне цената. Од друга страна имаше статии дека го нуди од страв дека заради повредата сезонава ќе биде срање па цената значително ќе му падне.

Купување на Фалкао е ризик (овојпат намален затоа што е позајмица), без разлика у кој тим ќе отидеше. Во Јунајтед ризикот е поголем заради моменталната хаотична ситуација во клубот по ланското фијаско, заради тоа што Ван Перси е најверојатно повреден долгорочно (искрено, не верувам) па на Фалкао ќе се чека да дава голови ко од шала. Дополнителен ризик е и заради тоа што Јунајтед сеуште нема дефинирано ни основна тактика и филозофија која ќе ја форсира.

Јунајтед пред три сезони го купи Ван Перси и тоа беше потег што директно им ја донесе титулата. Но тогаш беа подруги условите, тогаш им требаше таков класа играч во тој дел од теренот. Сега им треба такви играчи во одбрана и средина, во офанзивниот дел од теренот веќе како такви ги имаат Руни, Ван Перси, Ди Марија па и Јанузај и за мене лично преисфорсираниот Мата. Секако, може и Фалкао да биде тоа што беше Ван Перси кога пристигна, clutch, сеа не за титула али за топ4, но според мене - тешко.

Инаку, фанови на Арсенал, надежта нека не ви пропаѓа, можеби сеа шокантно Ван Перси ќе се врати во Арсенал по доаѓањето на Фалкао. :sneaky:
Од финансиски аспект не е ризик позајмицава прво. Зошто одма ќе се надокнади со продажба на дресови. Уште не стигнат луѓето ја купуваат 9-ката.
Од аспект на тоа како ќе се снајди ќе кажи времето. Летово се врати на терени и даде 2-3 гола за Монако што е добра работа за играч кој се враќа по подолга повреда. Фалкао е голгетериште и да не беше повредата сигурно неговата цена по СП и по добрата игра на Колумбија ќе му беше дупло поголема. Добро е што не се врати и не настапи на СП зошто сега целосно се рехабилитира. Да оставиме времето да кажи што ќе биде.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.609
Поени од реакции
62.714
не знам рекол тука лошо....Ди Мариа беше на излезна врата од реал мадрид и само јунајтед беше спремен да ја плати таа сума.... Фалкао си оди ради финансиска криза од монако и него баш не му е галје дали ќе игра ЛШ се додека си зема парички.... така да не е како да сте земале некој клучни играчи на тимови што немале намера да ги дадат...на такви играчи мисли роџерс со таа изјава...
Декер вика дека за Фалкао имало 3 тима заинтересирани, Сити, Арсенал и Јунајтед.
Ди Мариа е клучен играч за Реал, и нормално е дека никој тим не сака да ги продава таквите играчи.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Дур сме кај ливерпул ... Оно, можеби е во право, ако Фалкао и Ди Мариа ги сметаш за флопови, Лалана и Ламберт за играчишта.

Ептен површно гледате на некои реботи, бар така мене ми се чини.теоретски у право е Роџерс. Робен има изјавено дека никад не би играл у тим шо неигра ЛШ.
Е сега, таква ситуација се погоди,конкретно за Ди Мариа кој секако беше на трасфер ставен, ПСЖ извиси , улетевта вие , искеширавте и го земавте.
Фалкао беше на сите понуден, пак вие одлучивте да ги прифатите условите кои ги бара Монако\Мендеж и ете заврши кај вас.
И у пракса да е точна теоријава на Роџер, секој трансфер период имаш неколку вакви сценарија со врвни играчи, така да не е толку пресудна ЛШ.Тука голем фактор играат и парите.
 
C

Castiel

Гостин
Декер вика дека за Фалкао имало 3 тима заинтересирани, Сити, Арсенал и Јунајтед.
Ди Мариа е клучен играч за Реал, и нормално е дека никој тим не сака да ги продава таквите играчи.
Сити не стигна на време да продаде некој играч за да може да го земе...арсенал веќе лупнаа големи пари за санчез па 2 пати да го направат тоа во едно лето е научна фантастика....Да Ди Мариа е клучен играч за реал ама и сам знаеш дека единствена причина што си отиде е тоа дека Реал сакаше да го продаде...

Не сфаќај погрешно не им го оспорувам квалитетот на двајцата...светска класа играчи се...само ти кажувам за изјавата на роџерс и во кои околности беа земени овие двајца во јунајтед...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.792
Поени од реакции
39.066
Дур сме кај ливерпул ... Оно, можеби е во право, ако Фалкао и Ди Мариа ги сметаш за флопови, Лалана и Ламберт за играчишта.

а колку ги преплати манчестер тие топ играчи тоа не ти текнува да пишеш? Факинг Ди Марија 60 милиони:ROFLMAO: Шо 35:ROFLMAO: итн итн
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.609
Поени од реакции
62.714
Ептен површно гледате на некои реботи, бар така мене ми се чини.теоретски у право е Роџерс. Робен има изјавено дека никад не би играл у тим шо неигра ЛШ.
Е сега, таква ситуација се погоди,конкретно за Ди Мариа кој секако беше на трасфер ставен, ПСЖ извиси , улетевта вие , искеширавте и го земавте.
Фалкао беше на сите понуден, пак вие одлучивте да ги прифатите условите кои ги бара Монако\Мендеж и ете заврши кај вас.
И у пракса да е точна теоријава на Роџер, секој трансфер период имаш неколку вакви сценарија со врвни играчи, така да не е толку пресудна ЛШ.Тука голем фактор играат и парите.
Тоа е тоа.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Ова сериозно или се заебаваат?
Arsène Wenger to spend transfer deadline day at a charity match in Rome http://
За тие таквите како тебе што мислат дека Венгер седнува на маса и преговара еве еден факт:

Wenger was in Rio when Sanchez/Debuchy deals done and at Uefa conference in Geneva on deadline day 2011 when 5 players were signed.

Него мене ме чуди една работа. Ај овие Јувенташиве/Интерашиве нема везе, ама ме чуди како ниту еден фан на Јунајтед не гледа дел од кривицата за оваа ситуација на Јунајтед и во Фергусон? И тоа не зборам за неговото барање Мојс да се постави за менаџер туку мислам дека остави комплетно неспремен тим позади него што е многу чудно после толку години работење во клубот. Ај Мојс што не го бива добро, ама истите играчи и Ван Гал да ги имаше пак исто ќе си поминеше, не за џабе сега толку се вложува и се носи речиси нов тим. Со исклучок на Видиќ, Рио и Евра и Ван Гал ги има истите играчи како Мојс. Од тие тројца единствено разлика прави Евра кој играше во одлична форма лани. Фергусон што направи за да остави спремен тим за наредниот менаџер? Не најде соодветна замена за Евра, не најде соодветна замена за стоперски лидер, не најде соодветна замена за Сколс туку него го врати од пензија, не најде соодветна замена за квалитетен напаѓач како РВП туку гледаше краткорочно и го купи РВП кој се знаеше дека ќе има уште една до максимум две добри сезони во својата кариера. Али битно му беше да си освои титула. Требаше да најде замена за сите тие играчи и требаше буквално да нареди да се продолжи неговиот стил на игра. Нешто што сега сметате дека Ван Гал треба да направи за Гигс, да му остави комплетно спремен тим.

А еве едно прашање и до фановите на Интер/Јуве кои пишуваат тука за Јунајтед. Кога тоа Јунајтед купувале евтино, а продавале скапо? Како јас во 15 години што пратам Премиер лига не памтам за таков случај, освен Кристијано Роналдо и Бекам?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.682
Ептен површно гледате на некои реботи, бар така мене ми се чини.теоретски у право е Роџерс. Робен има изјавено дека никад не би играл у тим шо неигра ЛШ.
Чекај сеа, Роџерс бил само теоретски во право, додека во пракса е друга ситуацијата, нели? Како во тој случај ние гледаме површно, а не тој? :confused:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom