Фан Клуб: Арсенал

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Глуп медицинкси тим, за к.р не го бива.....Ко Кош лежеше на трева 5 минути и очекуваа дека ќе биде спремен....Катастрофа.

Не му е денот на Санти.....Грешни пасови на кило. Ајмо Кембел ин.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Аууу колку Мертесакер е спор и тромав. Аууу не е можно да игра во тим кој сака да биди шампион во ПЛ. Лев го увиде тоа на време, па од кога го седна на клупа Германија доби на брзина во последната линија.

Венгере те молам просветли не што гледаш во Саного. Молим те, пушти некој знак, барем нешто. Фламини :facepalm:

Се на се, уште едно очајно прво полувреме во ист ранг како со Евертон.

Јас би сменал вака: Саного и Озил аут, Подолски и Окслејд ин.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Никогаш не секам да критукувам уште на полувреме но ми се лоши од помислата дека Саного треба да е прв напаѓач на Арсенал пола сезона, ја најозбилно не знам шо му е на Венгер со овој, па не може сите црнци од Франција да станап Виера и Анри.

Алексис е ѕверче, добра игра, но на целиот труд на Санчез и Ремзи, нас очајно ни треба предатор во 16-никот, со овој уметничкиот лизгач напред џабе е се.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.087
Поени од реакции
13.101
Од Саного млад ќе си умрам, ко некој коњ ги прифаќа топките. Имаме среќа што топката се одби при голот, инаку не гледам како освен со соло акција и шут од 20 метра би дале гол..
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.318
Поени од реакции
12.700
Абе оди таму оствари си го сонот, биди поштар, не тука фудбал ќе ми играш.:mad:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Не ме нервира толку Саного колку што се гушат Казорла, Озил и Ремзи во средината. Ко на кола кога ќе му затнеш ауспух ми изгледа. Се гледа Санчез лево како крило одлично ја шири играта овие тројца ќе се потепаат кој да биде во средина. Гнабри подобро би изиграл десно крило во моментов (кога би бил)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Реми отишол у Челзи а? И сега ќе биде џа или бу, или ќе го се нервираме со Саного или ќе го гледаме Фалкао во наш дрес ( се занесувам малце од очај)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
@Bateman првото. :D :D

@warmaster кого би седнал на клупа од тие тројца и кого би ставил во игра од овие на клупа шо се ?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Глуп медицинкси тим, за к.р не го бива.....Ко Кош лежеше на трева 5 минути и очекуваа дека ќе биде спремен....Катастрофа.

Не му е денот на Санти.....Грешни пасови на кило. Ајмо Кембел ин.
никој друг освен склеротичнион на клупа не е крив за голот
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.463
Поени од реакции
10.162
Незнам што пцуете по Пер.Пцујте по Венгер и само Венгер на почеток сезона.Од каде оваа формација,каде со Саного и Фламини,каде со овој медицински тим.Се чека 5 мин да го оправат Кош цело ова време играме со играч помалку па и откако влезе влезе ко далтонист.И може ли некој да му каже на Алексис да не се дрибла сам и да научи да подава зошто дефинитивно незнае да подава.
Важно уште многу време ќе играме вака млитаво , се додека не се смени формацијата.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Ххахахаха Сонг отишол во Вест Хем.....:pos::pos::pos:
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
А судијана кога мисли да му даде жут на седмицана на Лестер не знам.,...Се уби од фаули правење прво а си продолжува и во второ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom