Најдобро балканско пиво

Најдобро “наше“ пиво ?


  • Вкупно гласачи
    211
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Од овие тука набројаниве сите тука се ѓубре.... Впрочем и сите балкански пива се ѓубре споредени со чешките.... Ако го имаше Дабот ќе гласав за него, ама зашто го нема, не гласам....
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Од овие тука набројаниве сите тука се ѓубре.... Впрочем и сите балкански пива се ѓубре споредени со чешките.... Ако го имаше Дабот ќе гласав за него, ама зашто го нема, не гласам....
Ме зезаш лично мене или што? :uvo:

Прво темата гласи балкански пива, најдобри... што не ти е јасно? А и што сте се фатиле за дабов, ако толку ви е мерак за локалпатриотизмот да се фаќате, спомнете ја газозата... кој смее да каже дека има боља газоза од Прилепска. Тутун, мермер... снајдете се... ама Даб, ко ја да речам Езеро Треска е поубаво од Охридско... :tapp:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Ме зезаш лично мене или што? :uvo:

Прво темата гласи балкански пива, најдобри... што не ти е јасно? А и што сте се фатиле за дабов, ако толку ви е мерак за локалпатриотизмот да се фаќате, спомнете ја газозата... кој смее да каже дека има боља газоза од Прилепска. Тутун, мермер... снајдете се... ама Даб, ко ја да речам Езеро Треска е поубаво од Охридско... :tapp:
Абе Викторе што се нервираш толку? Знам дека темата гласи балкански пива, и што кога не ги бива? А Дабот е најпитко пиво од балканскиве што сум ги пробал, па затоа би гласал за него ако го имаше, ама штом го нема, не ни гласам. Тоа е мојот вкус, твојот вкус не и не треба да биде ист ко мојот.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Скопско најдобро од балканските :)
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.392
Поени од реакции
21.949

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Се на се сфатив дека се работи за различни вкусови и дискусии од стилот на "ааа ова е боље, што знаеш ти, докажи ми дека не е боље" се безвезе.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Иако не пиам пиво но мислам дека е скопското:toe:
 
Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
Не дека е наше ама најдобро е Скопското.Барем мене највеќе ми се свиѓа.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Скопско е Скопско без конкуренција иако и MB го бендиусвам.:helou:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
А Дабот е најпитко пиво од балканскиве што сум ги пробал, па затоа би гласал за него ако го имаше, ама штом го нема, не ни гласам. Тоа е мојот вкус, твојот вкус не и не треба да биде ист ко мојот.
Друже, моментот кога изјавуваш било што позитивно за Дабот, целосно го губиш кредибилитетот да коментираш за пива.

Што се мене тиче... јас би идел на темно Лашко... некако повеќе ми лежат темните пива (што воопшто не значи дека светлите не ги сакам :) ). :party2:


Малце оф топик... Нели Скопско се јачаа едно време дека спремаат темно? Има некој инфо што бидна со тоа?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Што се мене тиче... јас би идел на темно Лашко... некако повеќе ми лежат темните пива (што воопшто не значи дека светлите не ги сакам :) ). :party2:
Некако останатите темни пива мене ми се тешки. Оние европски темни кои сум ги пиел ми имаат чуден вкус, ама Лашкото темно е фантастично. Среќа што од темни пива кај нас е толку распространето, па можеме да уживаме и во него. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom