Primera División 2013/14

Кој ќе биде шампион во сезоната 2013/14 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    195
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
R

Rigel Kent

Гостин
Ние од никогаш не сме се срамеле или сме го негирале фактот дека трошиме премногу и некогаш непотребно, колку да се покажат мускули.
Колку пари потроши ти ? :pos:[DOUBLEPOST=1406047936][/DOUBLEPOST]Паѓаат во делириум за факинг Хамес кој до СП не знаевме дека постои и Крос кој беше замена на Тиаго Алкантара. :pos:
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Добар играч е Хамес само што е препрепреплатен. Реална цена треба да му биде 35-40 милиони максимум.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.680
Колку пари потроши ти ? :pos:[DOUBLEPOST=1406047936][/DOUBLEPOST]Паѓаат во делириум за факинг Хамес кој до СП не знаевме дека постои и Крос кој беше замена на Тиаго Алкантара. :pos:
Тоа ти не си знаел дека постои, јас уште од Порто го пратев и може да ти кажам дека партали правеше и таму и во Монако. Али нормално, тоа не е гаранција дека ќе прави партали и во Реал.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Тоа ти не си знаел дека постои, јас уште од Порто го пратев и може да ти кажам дека партали правеше и таму и во Монако. Али нормално, тоа не е гаранција дека ќе прави партали и во Реал.
Јас појма немав за играчов , само знам дека прочитав огромната оштета што ја плати Монако за него била поради тоа што го купија во пакет со Мутињо а тој имал клаузула за процент од продажба во друг клуб што морал Порто да ја плати , затоа на Хамес ставија нереално голема оштета а на Мутињо помала.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Ригелчо паѓаше во делириум за 31 репрезентација на Свецкото
Штета што на крајот падна во депресија зашто триесет и втората освои :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.680
Јас појма немав за играчов , само знам дека прочитав огромната оштета што ја плати Монако за него била поради тоа што го купија во пакет со Мутињо а тој имал клаузула за процент од продажба во друг клуб што морал Порто да ја плати , затоа на Хамес ставија нереално голема оштета а на Мутињо помала.
И сега е преплатен, не само тогаш во Монако, али муабетот ми беше дека далеку е од непознат.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Тиаго беше повреден , погледни кој седеше на клупа пред Тиаго да се повреди.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Доста сега , им го расипавме расположението. :icon_lol:
Што убаво си беа расположени со Хамес и Крос а тоа што ги имаат Пепе и Рамос уште во тим ќе ги видам.:icon_lol:
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Барса има потрошено 350 милиони помалку од Реал за засилувања последниве 15 години. Кој има повеќе титули овој период?
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Ви се остава простор да сте арогантни, ради децимата нели, ама не претерувајте. :D

И убаво рече Џек, многу смешно изгледате од страна. Мене како фан воопшто не ме интересира сумата одвоена за играч затоа што ми е јасно колкава е пропорцијата на бизнис во фудбалот. А споредувањето на размери како трансфер-квалитет требаше одамна да заврши, со трансферот на Иљара.

@Божино не ми пипај Ла Масија педеру. :D
Не сериозно, глупаво е да се доведува во прашање слоганот mes que un club и квалитетот на Ла Масија заради 2-3 високи трансфери, па вие такви ги имате секое ебено лето.

А за тоа дали Барса се држела рамо до рамо со Реал ( :pos: ) со играчи од Масија најдобро говори периодот 2008-2012 кога имаше и најмногу играчи од погонот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom