Колумбија - Уругвај | 28.06.2014 | 22:00 | Стадион Маракана

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Хендикеп на наркоманиве.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Според мене ова ќе биде најинтересниот дуел во 1/8финалето во кое што ќе гледаме вистински фудбал.Двете репрезентации според квалитетот се изедначени и очекувам цели 90 минути да гледаме добар фудбал и се надевам дека на крајот Колумбија ќе биде репрезентацијата која што ќе слави пласман во 1/4финале.Штета е што еден ваков натпревар ќе биде осиромашен за две големи фудбалски имиња како Фалкао и Суарез кој сам си ја направи бељата,но има и други репрезентативци кои сигурно ќе дадат се од себе за да го надополнат отсуството на овие двајца фудбалери.Колумбија игра во подобра форма на првенствово,но тоа не мора ништо да значи затоа што ваквите натпревари во нок-аут фазата може да ги реши една грешка на некој од фудбалерите.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.348
Поени од реакции
46.538
Најлесен кец е ова, Колумбија проаѓа милијарда посто. Уругвајците со Италија и самите испаднаа на некој начин со Суарез. Првата ја играа без него и се виде на што личат, сега уште ако се додаде дека се деморализирани јасно е што ги чека. Колумбија не ги ни коментирам/
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Израмнети екипи, но некако Колумбија ми стои како за нијанса поквалитетна екипа, очекувам да пројдат во 1/4 финале.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.079
Јас ќе навивам за Уругвај зошто секогаш знаат да одиграат трилер натпревар кој ќе се памети. Така беше со Сенегал, со Гана а се надевам дека и овој ќе биде дел од историските натпревари на мундијалите. Исто така минатото првенство уживавме во головите на Форлан, секогаш Уругвај беа во центарот на вниманието. Мислам дека Колумбија е фаворит и нема да ми биде криво ако помине, но сепак Уругвај.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Лудница од утакмица ќе биде ова, обожавам да гледам јужно американси пресметки на големи натпреварувања. Ќе летаат по терен. :icon_mrgr:

Мислам дека Уругвај како поискусна екипа ќе направи прогрес во следната фаза.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Abe kakov pokolj, kakov izramnet natprevar .. Kolumbija ke izdominira i so minimum 2 gola ke pobedi ..
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.622
Поени од реакции
10.327
Гутиерез ако го видам прва да игра, собирам сите пари дома шо ги имам, палам колата и прво Х ол ин
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
И двете екипи ми се омилени ама мислам дека на Уругвај ќе му се врати баш заради ова. Патот мислам дека им е до тука ако се оди според карма.:)
soc_g_suarez_sy_300.jpg
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Кој го ебе Касерес неможам да ги поднесам Уругвај ради Суарез,соу вамос чикооссс коломбианеес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom