Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Имам прашање до понежниот пол , дали по раскинот на врска сериозна , и влегување веднаш во нова , значи дека сето тоа имало некоја позадина , и дали после толку кратко време може друг да сакаш ?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.144
Поени од реакции
16.066
Имам прашање до понежниот пол , дали по раскинот на врска сериозна , и влегување веднаш во нова , значи дека сето тоа имало некоја позадина , и дали после толку кратко време може друг да сакаш ?
За колкав период збориме?
После сериозна, ваљда под тоа мислиш подолга врска, треба бар некое време да помине, што знам, бар некој месец, колку да си ги средиш мислите и да си склопиш некои работи. Некои одма сфаќаат дека поминале низ таа врска, дека тој партнер не е за нив и тераат понатака.
А за тоа дали може одма друг да сакаш, не знам. Луѓето и во врска не се сакаат, а камоли надвор од неа.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Kazhi m
Како најбезболно да откачиш момче,без притоа да бидеш директна ии да му кажеш дека веќе имаш нешто со друг?
Епа вака, детево ми се пушта веќе месец можда,и не само пуштање.Се слушавме на моб во последно време и тоа само по негова иницијатива,заамара на фб,а и нонстоп ми тупи да сме излезеле сами заедно,а мене од самата помисла ме боли глава и само одложувам..Јас не осеќам никаква привлечнст,али ете сум сакала малку да сменам и мислев дека ќе оди,али џабе му дадов надеж,а веќе е скроз затрескан во мене.А и не е мој тип,премноогу е озбилен, не сфаќа шала, као малку затуц да кажеме,а јас не сум жива ако не лупнам некоја зелена.:pos:
Е сеа се дешава,истовремено пишам во еден друг, преубав и свее тоа.Малку е женкарче алии гајле ми е, не сум затрескана во него.Ете вчера се смуваавме, а и се гледа дека сето тоа ќе оди понатаму.Не во смисла врска, и јас несакам,туку излегуваања и мување.
Е сеа како да го откачам првиот?Знам дека ме сака многу,алии јбг...
Kazhi mu deka si lezbejka i kje go prifati toa normalno. ;)[DOUBLEPOST=1403703506][/DOUBLEPOST]
Кажи ми ти мене прво како "најбезболно" да откачам девојче што е затрескано во мене,па јас ќе ти кажам после како "безболно" да откачиш дечкото кој не ти е уствари дечко,а уствари и не си ни излегла уопште со него.Kids these days :ROFLMAO:
Jadi luk, kromid i ne se banjaj brat.. iskochi so nejze i kje vidish do kade i e umot na malata. Mislam deka najbezbolno e vaka....
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Имам прашање до понежниот пол , дали по раскинот на врска сериозна , и влегување веднаш во нова , значи дека сето тоа имало некоја позадина , и дали после толку кратко време може друг да сакаш ?
Да.
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Некој ако можи да ми помогни..

Девојчево е све океј, али од дома и бранат да се дружи со машки и да си фати дечко..

16 години има, досега веќе неколку пати излегла со некои машки, и потоа одма дома и викале, под казна била, незнам што..
И сега и е страв да се фати со мене пошто не сака да ја малтретираат дома..

Најголем проблем прави нејзиниот брат (1 години постар од мене) кој што и да се деси одма кажува дома и одма превземаат нешто..
А и во последно време слушнав некои муабети демек као кој и да и се доближел лично ќе имал проблем со него..

Што да правам ? Значи сериозен сум со девојчево све како што треба..
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.144
Поени од реакции
16.066
Аман бе, остај ја нека порасне, 16 има, он сериозен бил.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
Некој ако можи да ми помогни..

Девојчево е све океј, али од дома и бранат да се дружи со машки и да си фати дечко..

16 години има, досега веќе неколку пати излегла со некои машки, и потоа одма дома и викале, под казна била, незнам што..
И сега и е страв да се фати со мене пошто не сака да ја малтретираат дома..

Најголем проблем прави нејзиниот брат (1 години постар од мене) кој што и да се деси одма кажува дома и одма превземаат нешто..
А и во последно време слушнав некои муабети демек као кој и да и се доближел лично ќе имал проблем со него..

Што да правам ? Значи сериозен сум со девојчево све како што треба..
Aко имаш некоја здрава братучеда или рода, мести му ја на копукот и има да зачути од одма. Озбилен сум.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Некој ако можи да ми помогни..

Девојчево е све океј, али од дома и бранат да се дружи со машки и да си фати дечко..

16 години има, досега веќе неколку пати излегла со некои машки, и потоа одма дома и викале, под казна била, незнам што..
И сега и е страв да се фати со мене пошто не сака да ја малтретираат дома..

Најголем проблем прави нејзиниот брат (1 години постар од мене) кој што и да се деси одма кажува дома и одма превземаат нешто..
А и во последно време слушнав некои муабети демек као кој и да и се доближел лично ќе имал проблем со него..

Што да правам ? Значи сериозен сум со девојчево све како што треба..
Нормално дека ќе и бранат. Ти си постар од неа 7 години, нема само за рака да ја држиш. Нема чаре, чекај ја да порасне.[DOUBLEPOST=1403817108][/DOUBLEPOST]
Имам прашање до понежниот пол , дали по раскинот на врска сериозна , и влегување веднаш во нова , значи дека сето тоа имало некоја позадина , и дали после толку кратко време може друг да сакаш ?
Јес.
 
Член од
13 април 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
Dali vo leto se ima pomalce seks ili nema vrska toa zavisi od partnerite??
 
Член од
20 јуни 2014
Мислења
8
Поени од реакции
4
Дали некогаш ви се случило да сте во врска повеќе од 3 месеци и да си го сакате партнерот, а сепак да се затрескате во некој друг. Што е тоа ? Мене ми се случува :s Ептен лошо чуство, глупо, не сакам да го имам :place::place::place::place::place::place::place::place::place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom