Хари Потер

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Јас мислев дека на крајот Хари и Хермиона ќе бидат заедно, но и ваквиот крај не е лош. Рон беше ставан цело време во сенка иако беше еден одглавните протагонисти. Во самата приказна писателка се му одзема на Хари, прво родителите, потоа кумот, Хедвиг, Муди, па и Лупин, Дамблдор, Нимфидора..... но му ја подари Џини како и еден “брат“- Рон и една “сестра“- Хермиона, ,но и “мајка“- г-ѓа Визли. Колку е потребно малку за човекот да биде среќен.
Иако сметам дека хоркруксите ги пронајдоа пребрзо, крајот делото го украси.:)
Не се согласувам со Раулинг околу овој нејзин коментар.
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Значи сите оние "shippers" што беа на интернетов до 2007 (додуша уште ги има), биле во право.
Јас пак после Order of the Phoenix ептен сакав Harry со Luna да заврши. I know, I know...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Малку оф топик, знаете ли дека се снима серија The casual vacancy?
Серијава ќе има некаква врска со Хари Потер или можеби научната фантастика?
Или пак можеби некој од глумците од Хари Потер серијалот ќе глуми во оваа серија?
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Серијава ќе има некаква врска со Хари Потер или можеби научната фантастика?
Или пак можеби некој од глумците од Хари Потер серијалот ќе глуми во оваа серија?
За толкав Потер фан, страшно си неинформиран.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Серијава ќе има некаква врска со Хари Потер или можеби научната фантастика?
Или пак можеби некој од глумците од Хари Потер серијалот ќе глуми во оваа серија?
Оваа книга нема врска со Хари Потер. Случувањата се во реалниот свет и тотално неочекувани од Џ. К. Роулинг. Токму поради тоа и книгава беше толку крутикувана.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
За толкав Потер фан, страшно си неинформиран.
Мислам дека поидеалниот збор би бил незаинтересиран.:) Буквално не ме интересира книгава.
Оваа книга нема врска со Хари Потер. Случувањата се во реалниот свет и тотално неочекувани од Џ. К. Роулинг. Токму поради тоа и книгава беше толку крутикувана.
Во ред ми падна жетонот, ти благодарам за одговорот.:)
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Аdded to must visit before I die list.

Инаку се снима нов серијал поврзан со Хари Потер светот, неповрзан со ХП серијалот, дејствието ќе биде во волшебничкиото општество во Америка, поточно Њујорк, во време 70-80 години пред раѓањето на Хари Потер ако не грешам. Сценариото ќе биде пишувано од Џ.К. Роулинг :D што ми дава надеж дека нема да разочара.... Ќе се вика "Fantastic Beasts and Where To Find Them" и ќе излезе 2015-та или 2016-та мислам.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Аdded to must visit before I die list.

Инаку се снима нов серијал поврзан со Хари Потер светот, неповрзан со ХП серијалот, дејствието ќе биде во волшебничкиото општество во Америка, поточно Њујорк, во време 70-80 години пред раѓањето на Хари Потер ако не грешам. Сценариото ќе биде пишувано од Џ.К. Роулинг :D што ми дава надеж дека нема да разочара.... Ќе се вика "Fantastic Beasts and Where To Find Them" и ќе излезе 2015-та или 2016-та мислам.
http://harrypotter.wikia.com/wiki/Main_Page
Па и ова е интересно.
Викаат дека имаат околу 10.000 статии, слики, видеа, кратки содржини......

Но постои и http://dnevniproroknews.webs.com/ :)
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Fantastic Beasts and Where To Find Them ќе биде трилогија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom