Game of Thrones

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.559
Поени од реакции
48.105
За наредна сезона за очекување е некој сојуз меѓу Станис, Манс и Џон Сноу, некако со големи амбиции ми се тројцата, делат слични вредности и природни сојузници се, плус никој не ги сака. .
Кога би се водела серијава по логика на шпанска серија/ тинејџерски филм, за очекување е спанџување(или обид за спанџување што би завршил со смрт на еднот) на Џон Сноу и Денерис. Двајцата се палат на правда и идеали, а и вдовци се и нема смисла така да седат.
Сепак мене желба ми е Денерис да се исфрли како лик и да ни се извинат за нејзиното дебилно постоење во серијата.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Кајгано, тешки педери крепиш. Педери со спојлери. Испадна тие што ги читале книгите и да не се некој проблем, туку тие што читале а не дочитале нешто на интернет.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.621
Поени од реакции
31.828
Во секое време очекував Гандалф да излези и да ги расшиба во 9-та и 10-та :D
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Чек, сигурно е дека Варис се качи во бродот со Тирион? Мислам тргна натаму ама не видов да се качи, Барем така видов јас...
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.150
Поени од реакции
23.275
Чек, сигурно е дека Варис се качи во бродот со Тирион? Мислам тргна натаму ама не видов да се качи, Барем така видов јас...
Дадоја кадар кај шо Варис седи до кутијата во која е Тирион.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
Чек, сигурно е дека Варис се качи во бродот со Тирион? Мислам тргна натаму ама не видов да се качи, Барем така видов јас...
Па да, не покажаа дека се качи на бродот иако тргна. Единствен показател еве сега видов е дека светилките мрдаа лево-десно, па би требало да е на брод :D
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
А да на бродот е, океј е. Само да видиме каде ќе одат. Сигурно во Есос, подалеку од Вестерос ама во кој град не се знае. :D
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
707
Поени од реакции
1.018
а замислете Тирион да оди во Бравос и да се сретнат со Арја :vozbud:
Иначе најепик епизода до сега иако знаев дака Тирион ќе го убие Тајвин
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.702
Поени од реакции
12.698
Како тргнала со supernatural серијава, ништо чудно да заврши со тоа што Сем и Дин се појавуваат во последна епизода, се убиваат ( и најнормално еден од нив ќе умри )
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Како тргнала со supernatural серијава, ништо чудно да заврши со тоа што Сем и Дин се појавуваат во последна епизода, се убиваат ( и најнормално еден од нив ќе умри )
Де бе, fantasy е серијава, секако дека ќе има такви работа, стварно чудни сте со коментариве.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.702
Поени од реакции
12.698
Де бе, fantasy е серијава, секако дека ќе има такви работа, стварно чудни сте со коментариве.
Добро де. Ај. Не умираат ни Сем ни Дин.....аман, не се лути и ти одма :/
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Супер си беше десетава епизода али кога ќе се навратам, мислам дека осмата и деветата епизода според мене беа подобри. Некако таму повеќе се „потресов“, неизвесноста ми беше поголема од седма кон осма и осма кон деветта отколку деветта кон последнава.
И сега пак година дена чекање, додека дојде 5-та сезона ќе ги заборавам ликовиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom